Charlie Chaplin, François Truffaut ve Birçok Klasik Netflix Seçkisine Eklenecek

Hollywood
Charlie Chaplin, François Truffaut, Jacques Demy, Alain Resnais, Krzysztof Kieślowski gibi yönetmenlerin filmleri yakın dönemde Netflix platformuna eklenecek.

Genellikle popüler yapımları bünyesinde toplayan Netflix, sinema tarihine damga vuran klasik filmleri seçkisine ekleyecek. Fransa merkezli MK2 Films şirketiyle anlaşma imzalayan Netflix, Charlie Chaplin, François Truffaut, Jacques Demy, Alain Resnais, Krzysztof Kieślowski gibi usta yönetmenlerin klasik filmlerini seçkisine ekleyecek.

Yapılan anlaşma kapsamında 2020 yılı boyunca MK2 Films’in kataloğundan 50 film Netflix platformuna dahil olacak.

Platformda ilk olarak François Truffaut filmleri gösterilecek. 24 Nisan’da yayınlanamaya başlayacak yapımlar arasında Bed and Board, Fahrenheit 451, Confidentially Yours, Jules and Jim, Love on the Run, Shoot the Piano Player, Stolen Kisses, The 400 Blows, The Last Metro, The Soft Skin,The Woman Next Door ve Two English Girls filmleri yer alıyor.

MK2 CEO’su Nathanael Karmitz yaptığı açıklamada, “Netflix ile yaptığımız bu anlaşma ile sinema mirası ve büyük uluslararası auteurlere olan ilginin artacacağını umut ediyoruz.” dedi.

Şimdilik yalnızca Fransızca konuşulan bölgelere erişimi açılacak yapımlara yakın zamanda Steve McQueen, Xavier Dolan, Michael Haneke, Emir Kusturica, David Lynch gibi önemli yönetmenlerin de filmleri eklenecek.

Kaynak: Indiewire

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up