Bizimle İletişime Geçin

Etkinlikler

CerModern Sinema Atölyeleri Başlıyor

Yayınlandı

tarihinde

CerModern

CerModern’in, “Şimdi Değilse Ne Zaman?” sloganıyla geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı “CerModern Sinema Atölyeleri”, açıklanan programıyla bu soruya yanıt veriyor. Atölyeler, 2 Kasım 2013 – 25 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve Ankara Film Evi’nin yürütücülüğünde yapılacak.

Şimdi Değilse Ne Zaman?

CerModern, bu kez uygulamalı müfredatıyla dikkat çeken “Sinema Atölyeleri” ile Ankara’daki sinema tutkunlarını sektörün üstatlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Son yıllarda, sinema yapımcıları tarafından tercih edilen, dizi çekimlerinin yaygınlaştığı, üniversite bölümlerinin yüzlerce mezun verdiği başkent Ankara, Türkiye’nin yeni sinema merkezi olmanın en temel adımlarını attı. Bu adımların bilinciyle yola çıkan CerModern, Ankara Film Evi yürütücülüğünde gerçekleştireceği “Film Yapım Yönetim”, “Sinema Yazarlığı”, “Televizyon Yazarlığı”, “Belgesel Yapım Yönetim”, “Kurgu” ve “Film Analizi ve Sinema Eleştirmenliği” atölyeleriyle, Ankara’daki sinema potansiyelini daha da pekiştirmeyi ve desteklemeyi amaçlıyor.

Her katılımcı kendi projesini üretecek!

CerModern bu yıl bambaşka bir konseptle yola çıkıyor. Uygulamaya dayanan ve her katılımcının kendi ürününü üretmesini sağlayacak olan atölye içeriğiyle, katılımcılar hem kendi alanlarını diğer alanlarla bütünleştirecekleri bir çalışma yapacak hem de ekip çalışmasının inceliklerini öğrenmiş olacaklar. Tüm katılımcılar, senaryodan yönetmenliğe, oyunculuktan kurguya kadar her aşamasında organik olarak yer alacakları projeler geliştirecek ve yürütücü eğitmenler eşliğinde eserlerinin yapımını gerçekleştirecekler. Katılımcılar atölye bitiminde, tüm disiplinlerle koordineli çalışmayı, yaratım ve yapım süreçlerini ve görsel bir ürünün ortaya çıkış serüvenini deneyimlemiş olacaklar.

afe

Sektörün duayenleri CerModern’de buluşuyor!

CerModern Sinema Atölyeleri kapsamında Ankara, sinema ve televizyon sektörünün duayenlerini ağırlayacak. “Belgesel Film Yapım” atölyesi için Can Dündar ve Nebil Özgentürk, “Film Yapım Yönetim” atölyesi için Derviş Zaim, Yüksel Aksu ve Özer Kızıltan, “Senaryo Yazarlığı” atölyeleri için Pınar Bulut, Kerem Deren ve Nilgün Öneş, “Kurgu” atölyesi için Mustafa Preşeva, Thomas Balkenhol ve Aziz İmamoğlu, “Film Analiz ve Sinema Eleştirmenliği” atölyesi için ise Mehmet Açar, Yeşim Tabak, Zahit Atam, Ceyda Aşar, Tülin Sağlam ve Süreyya Karacabey gibi alanlarında duayen isimler danışman eğitmenlik üstlenerek, atölye katılımcılarıyla deneyimlerini paylaşacaklar.

Kayıtlar başladı

Birbirinden önemli konukları ağırlayacak ve tam 12 hafta sürecek CerModern Sinema Atölyeleri için kayıt alımı başladı. Detaylı programın CerModern ve Ankara Film Evi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından açıklandığı, 02 Kasım 2013 – 25 Ocak 2014 tarihleri arasında her hafta sonu gerçekleşecek atölyelerin ana programı ise şu şekilde:

Film Yapım Yönetim (Yürütücü Eğitmen: Aziz Alaca): Cumartesi 11:00- 15:00

Film Analizi ve Sinema Eleştirmenliği: Cumartesi 15:00 – 19:00

Belgesel Yapım Yönetim (Yürütücü Eğitmen: Musa Ak): Pazar 11:00 – 15:00

Sinema Yazarlığı (Yürütücü Eğitmen: Arzu Özer): Pazar 15:00 – 19:00

Televizyon Yazarlığı (Yürütücü Eğitmen: Hazel Sevim Ünsal): Pazar 15:00 – 19:00

Kurgu (Yürütücü Eğitmenler: Thomas Balkenhol, Umut Emre Gözütok): Pazar 11:00 – 15:00

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

Köprüde Buluşmalar 3. Fragman Atölyesi’ne Katılacak Kurgucular ve Yapımcılar Belirlendi

“Fragman Atölyesi” için seçilen filmler açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında, Avrupa Birliği’nin finansmanı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen Köprüde Buluşmalar’ın üçüncü “Fragman Atölyesi” için seçilen filmler açıklandı.

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar, 29 Kasım-17 Aralık tarihleri arasında Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı kapsamındapost-prodüksiyon aşamasında veya tamamlanmış filmlere yönelik Fragman Atölyesi’nin üçüncüsünü gerçekleştiriyor. 2017 yılı içerisinde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen atölye, bu yıl 29 Kasım-17 Aralık tarihleri arasında Mattepost Post Prodüksiyon ve Fragman House’un ev sahipliğinde yapılacak. Filmlerin tanıtımı ve pazarlanması için vazgeçilmez malzemelerden biri olan fragmanın yapım aşamasının önemini vurgulamayı ve Türkiye’de yüksek kalitede fragman üretimini artırmayı hedefleyen atölye, aynı zamanda kurgucuların fragman yapımında uzmanlaşmasına destek olmayı da amaçlıyor.

Atölye kapsamında yönetmen ve kurgucu Eytan İpeker, seçilen filmlerin kurgucularıyla çalışacak. Film sektöründe pazarlama ve dağıtım alanında çalışan Derya Yanmış ise yapımcılar ile brief çalışmaları yapacak. Ayrıca dizilerin fragman kurguları konusunda son yıllarda çalışmalar yapan Fırat Terzioğlu da kurgucular ile deneyimlerini paylaşacak.

3. FRAGMAN ATÖLYESİ’NE KATILACAK KURGUCULAR

 • Erhan Örs
 • İlay Arıkan
 • Nezihe Atun
 • Tuvana Simin Günay

3. FRAGMAN ATÖLYESİ’NE KATILACAK FİLMLER

 • Boşlukta (yön. Somnur Vardar)
 • Maffy’s Jazz (yön. Deniz Yüksel Abalıoğlu)
 • Sardunya (yön. Çağıl Bocut)
 • Yaban (yön. Tareq Daoud)Okumaya Devam Et

Etkinlikler

MIKTA Film Haftası Başlıyor

MIKTA Film Haftası 24 Kasım günü başlıyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Ankara Panora AVM’deki tüm gösterimleri ücretsiz olacak “MIKTA Film Haftası” 24 Kasım’da başlıyor.

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Kore Kültür Merkezi ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ortak ev sahipliği ve Avustralya Büyüleçiliği, Meksika Büyükelçiliği ve Endonezya Büyükelçiliği’nin işbirliği ile düzenlenen MIKTA Film Haftası başlıyor. Ankara Panora AVM’de gerçekleşecek  tüm gösterimler ücretsiz olacak.

İşte festivalin programı şu şekilde:

24 Kasım 2021 Çarşamba

 • 18:30 Kokteyl
 • 19:00 – 19:30 Konuşma ve etkinlik tanıtımı
 • 19:30 – 21:30 Türk filmi “Af” gösterimi
 • 21:30 – 22:30 Yönetmeni Cem Özay ile buluşma

25 Kasım 2021 Perşembe

 • 19:30 Avustralya filmi “The Dressmaker” gösterimi

26 Kasım 2021 Cuma

 • 19:30 Meksika filmi “Noche de Fuego” gösterimi

27 Kasım 2021 Cumartesi

 • 14:00 Türk filmi “Mavzer” gösterimi
 • 17:00 Endonezya filmi “Sultan Agung” gösterimi
 • 19:30 – 20:30 Kokteyl

28 Kasım 2021 Pazar

 • 13:30 – 14:00 Kokteyl ve Konuşma
 • 14:00 Kore filmi “Escape from Mogadishu” gösterimi
 • 16:00 – 16:30 Hediye çekilişi
 • 17:00 Kore filmi “Operation Chromite” gösterimi

Ankara Panora AVM Cinemaximum Salon 5

Okumaya Devam Et

Etkinlikler

Esenler’den Hümayun Erşadi’ye Onur Ödülü

Uluslararası Onur Ödülü, İranlı ünlü oyuncu Homayoun Ershadi’ye takdim edilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Hümayun Erşadi

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Esenler Film Günleri kapsamında verilecek Uluslararası Onur Ödülü, usta yönetmen Abbas Kiyarüstemi’nin Cannes’da Altın Palmiye kazanan Kirazın Tadı filminin başrol oyuncusu, İranlı ünlü oyuncu Homayoun Ershadi’ye takdim edilecek.

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 11 – 14 Kasım tarihlerinde ikincisi düzenlenecek Esenler Film Günleri’nde uluslararası dalda Onur Ödülü verilecek isim belli oldu. Bu yılki ödül, dünyaca ünlü usta yönetmen Abbas Kiyarüstemi’nin Cannes’da Altın Palmiye kazanan “Kirazın Tadı – Tam-ı Gilas” filminin başrol oyuncusu İranlı oyuncu Homayoun Ershadi’ye takdim edilecek.

1947 yılında İran’ın İsfahan şehrinde doğan Humayoun Ershadi, İtalya’da mimarlık okudu ve uzun yıllar mimar olarak çalıştı. Kirazın Tadı filmiyle Türkiye’de de büyük üne sahip olan usta oyuncu, aynı zamanda dünya sinemasının büyük ustaları arasında yer alan İranlı yönetmen Abbas Kiyarüstemi’nin yanı sıra, ülkenin diğer önemli yönetmenlerinden Dariush Mehrjui ile de aynı filmde çalıştı. Alejandro Amenábar, Anton Corbijn ve Kathryn Bigelow gibi dünyaca ünlü ödüllü yönetmenlerle uluslararası projelerde yer alan Ershadi, Marc Forster imzalı “Uçurtma Avcısı” filminde de baba rolüyle büyük kitlelerin beğenisini kazandı. 

Ulusal daldaki Onur Ödülleri bu yıl Türk sinemasına sağladıkları büyük katkılar nedeniyle, 200’e yakın filmde canlandırdığı başarılı karakterle yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ödülle dönen, usta oyuncu Hülya Koçyiğit ve Türk sinema eleştirmenliği ve tarihçiliğinin önemli isimlerinden Burçak Evren’e verilecek. Ödüller, 11 Kasım Perşembe akşamı gerçekleştirilecek Esenler Film Günleri’nin açılış gecesinde takdim edilecek.

Kısa Film Yarışması Başvuruları Sürüyor

Öte yandan Esenler Film Günleri kapsamında düzenlenen kısa film yarışması başvuruları devam ediyor. Yarışmada birinciliği elde eden filme 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL ödül verilecek. Adaylar yarışmaya 15 dakikalık süreyi aşmayan bir filmle katılma hakkına sahipler.Yarışmada dereceye giren diğer filmler de unutulmayacak. İlk 10’a girip finalist olarak yarışan ancak dereceye giremeyen 7 filme motivasyon desteği olarak 2’şer bin TL’lik gösterim telifi takdim edilecek.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler