‘Cennetten Kovulmak’ Filminin Çekimleri Başladı!

Manşet Türkiye

İstanbul ve Muş’ta yaşayan iki insanın, Emine ile Ayşe’nin öykülerini anlatan, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli ‘Cennetten Kovulmak’ filminin çekimleri başladı.

Yapımcılığını Serdar Temel’in üstlendiği filmin yönetmenliğini ilk uzun metraj filmini çeken Ferit Karahan yapıyor. Film, Kürt ve Türklerin nezdinde ‘öteki’ kavramını belirginleştiren çatışmaları; içinde bulundukları savaşın etkisiyle hayatları değişen iki kadının, 24 yaşındaki İstanbullu Emine ile 8 yaşındaki Muşlu Ayşe’nin hikâyeleri üzerinden anlatıyor. Kürt işçilerin çalıştığı bir inşaatta elektrik mühendisi olarak çalışan Emine, arınmayı, kaza sonucu hayatını kaybeden Kürt inşaat işçisi Kürşat’ın topraklarına gitmekte ararken; Ayşe, güzel bir hayatın ancak İstanbul’da olabileceğine inanır. İstanbul ve Muş’ta çekilecek filmin bu ay içinde tamamlanması bekleniyor. Sonbaharda vizyona girmesi planlanan filmin kadrosunda Ezgi Asaroğlu, Rojin Tekin, Bünyamin Kavut, Mirza Metin, Jülide Kural ve Yavuz Çetin yer alıyor.

zaman

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

1 Yorum

  1. ezgi asaroğlu genç oyuncular içinde yeteneği ve başarısıyla öne çıkmış farklı ve müthiş bir oyuncu! bu filme kesin giderim!

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up