Cenazesinde sadece 14 kişi vardı

Türkiye

Önceki gün evinde ölü olarak bulunan Yeşilçam emektarlarından Cem Erman’ın cenazesine 14 kişi katıldı.

Gerçek adı Süleyman Faik Durgun olan ve dün 4 yıl önce evlendiği ancak kısa bir süre sonra ayrıldığı Sevim Demiroğlu’nun evinde ölü olarak bulunan Cem Erman’ın cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu’ndan alındı. Savcının Bursa’da Durgun’un bir yeğenine ulaştıktan sonra yaklaşık 1 gününün ardından cenazeyi eski eşine verdi. Eski eşi Sevim Demiroğlu Durgun’un vasiyetinde olduğu gibi cenazeyi büyükşehir belediyesi cenaze aracıyla morgdan alarak Kabasakal Mezarlığı’na götürdü.

Burada cenaze yıkandıktan sonra bir imam eşliğinde cenaze namazı kılındı. Ancak bir zamanlar milyonların izlediği Durgun’u eski bacanağı Belediye İş Sendikası Başkanı Zeki Eker, belediye otobüs işletmelerinde çalışan 12 arkadaşı ve haber yapmak için muhabirini mezara getirin sabah gazetesi şoförünün aralarında bulunduğu 14 kişi cenaze namazını kıldı. Yıllarca Yeşilçam’a emek veren ve bir çok ünlü aktör ile o setten bu sete gezen Durgun’un sanatçı arkadaşlarından bir tanesi bile cenaze törenine gelmedi.

Durgun’un kefen parasını da eski bacanağı Zeki Eker verdi. Durgun cenaze namazının ardından Kabasakal Mezarlığı’nda defnedilirken, eski eşi Sevim Demiroğlu kimsenin gelmemesine çok üzüldüğünü söyledi.

Bu arada sinemaya 1968 yılında adım atan ve daha sonra Ses Dergisi’nin yapmış olduğu yarışmada 3. olarak iyice ünlenen Durgun’un başta Kemal Sunal, Orhan Gencebay olmak üzere birçok ünlü ile 100’den fazla filmde oynadığı, 1980’li yılların başında porno film furyasının başlamasıyla buna tepki olarak sinemayı bıraktığı öğrenildi. Bu nedenle uzak kaldığı Yeşilçam’dan arkadaşlarının hiç aramadığı için sürekli dert yandığı bu nedenle sürekli kitap okuduğu ölmeden önce de Ömer Seyfettin’in “eski dostlar” isimli romanını okuduğu, bu romanı okurken öldüğü öğrenildi. Bu arada Durgun’un ilk belirlemelere göre kalp krizi geçirerek cuma günü öldüğü sanılıyor.

On5Yirmi5.com

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up