Cem Yılmaz’a Gittim Gülmekten Öldüm!

Genel

olu-gelin

Eminim giden herkes arkadaşlarına anlatırken bu cümleyi kuracak ey cemaat! Sonrada sende git hacı süpperdi diye öğüt verecek. Ben şovu beğensem mi, beğenmesem mi bilemedim açıkçası! Çünkü…

İlk başta Cem Yılmaz zeki bir insan. Hadi canım diyenlere, burun kıvıranlara, aynı espriyi bende yaparım diyenlere şöyle söyliyim. Türkiye’de kimsenin aklına gelmedi stand-up şovunu sinemada sunmak. Dolayısıyla gösteriye 100 lira verip gidemeyen bizim gibi garibanlar 10 lira verip sinemaya gidebiliyor. Böyle olunca da gecenin geç vaktinde bile salon tıklım tıklım oluyor. Sonuç ne oluyor peki? Vizyona girdiği ilk hafta da 1 milyon 600 bin kişi izliyor gösteriyi. Ben Cem Yılmaz’ın yerinde olsam devamını getirirdim bunun. Sonra gelsin paralar! (Zenginin malı züğürdün çenesi yoruyor yine garibanlığın gözü kör olsuun!!!) Paradan bahsetmişken gösterinin saati geldiği halde yarım saat reklam izleyince Cem Yılmaz’ın parası doğal olarak yoruyor çeneyi.

İkincisi; gülmedim desem vallaha yalan olur. Özellikle gösterinin ilk yarısı oldukça komikti. Hele bir Faruk Eczanesi esprisi vardı ki izleyenler bilir diyeyim.  Ayrıca Cem Yılmaz’ın hanım taklitlerini oldum olası severim zaten bu gösteride de çokça vardı güldük eğlendik. En çok güldüğüm bölüm ise, turist olarak gittiğimiz yabancı ülkelerde İngilizceyi bilsek bile konuşamıyor oluşumuzu anlattığı bölümdü. Anasıfından beri İngilizce öğreten ama ona rağmen konuşamayan başka bir ülkede yoktur zannımca. Cem abiye göre sebepte çok bilmek. Bence yerinde bir tespit olmuş. Öyle bir biliyoruz ki grameri hangi kalıbı kullansam diye düşünürken konuşamıyoruz. İzlerseniz hak vereceksiniz adamcağıza.

Çünküleri sıralarken gösterinin yapıldığı sahnenin dekorasyonu gayet ilgi çekiciydi ve biraz da iğneleyiciydi. ‘Gecenin veya gündüzün bir vakti para verip, en önemlisi o çok değerli zamanınızı verip gösteriye geldiniz. Ama benden öğreneceğiniz hiç bir şey yok! Mal gibi bana güleceğinize arkamda sıra sıra dizili kitapları okuyaydınız iyiydi’ deyiveriyor bize Cem abi. İyi de ediyor. Ben de utandım kendimden açıkçası.

Gelelim enn önemli noktaya, gösterinin yaş sınırı +7. Benim sekiz yaşında bi çocuğum olsa ve es kaza onu gösteriye götürsem o güne kadar duymadığı şeyleri bir bir öğrenip çıkacak. Bence +13 verilebilirdi hatta verilmeliydi. Çünkü belaltı, belüstü hepsi var gösteride. Özellikler ikinci yarının son bölümlerinde. Ama şaşırdığım noktada şu, millet almış karısını, kızını veya kız arkadaşını gelmiş. Arkadaş hadi sen de geldin yanında bir erkekle. Espirileri komikte buldun ama ne diye 100-150 kişilik bir salonda ağzını yaya yaya gülüyorsun o belaltı komikliklerine be kızım. Gösteri bitince ne olacak? Yüzün hiç mi kızarmayacak ya o kahkahalara? Ben yanımda duran kızın gülmesinden utandım yemin ediyorum. Ayrıca bence son kısım oldukça basitti ve sadece küfür etmeyi komik bulan Recep İvedik severleri kazanmak için planlanmıştı. (Ben bu bölüme gülmedim hatta iğrenç buldum o yüzden bu kadar rahat yazıyorum.)

Ben milletin karnı ağrıyana kadar gülmüş olmasına şaşırarak, o yanımda ki hatun ise pis pis sırıtarak hep birlikte çıktık salondan. Sinema camiasından pek çok insan Recep İvedik’in rekorunu küfürlü esprilere bağlamış ve küçümsemişti. Bana göre haklılar. Bakalım Cem abiye ne diyecekler merakla bekliyorum.

Madem beğenmedin niye gittin diyeceksiniz. Ben gitmesem nerden öğrenecektiniz bunları???

Haydi selamatle…

Not (PS): Yazı kısa oldu çünkü anlatacak pek bir şey yok.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up