Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Cem Yılmaz’a Gittim Gülmekten Öldüm!

Yayınlandı

tarihinde

olu-gelin

Eminim giden herkes arkadaşlarına anlatırken bu cümleyi kuracak ey cemaat! Sonrada sende git hacı süpperdi diye öğüt verecek. Ben şovu beğensem mi, beğenmesem mi bilemedim açıkçası! Çünkü…

İlk başta Cem Yılmaz zeki bir insan. Hadi canım diyenlere, burun kıvıranlara, aynı espriyi bende yaparım diyenlere şöyle söyliyim. Türkiye’de kimsenin aklına gelmedi stand-up şovunu sinemada sunmak. Dolayısıyla gösteriye 100 lira verip gidemeyen bizim gibi garibanlar 10 lira verip sinemaya gidebiliyor. Böyle olunca da gecenin geç vaktinde bile salon tıklım tıklım oluyor. Sonuç ne oluyor peki? Vizyona girdiği ilk hafta da 1 milyon 600 bin kişi izliyor gösteriyi. Ben Cem Yılmaz’ın yerinde olsam devamını getirirdim bunun. Sonra gelsin paralar! (Zenginin malı züğürdün çenesi yoruyor yine garibanlığın gözü kör olsuun!!!) Paradan bahsetmişken gösterinin saati geldiği halde yarım saat reklam izleyince Cem Yılmaz’ın parası doğal olarak yoruyor çeneyi.

İkincisi; gülmedim desem vallaha yalan olur. Özellikle gösterinin ilk yarısı oldukça komikti. Hele bir Faruk Eczanesi esprisi vardı ki izleyenler bilir diyeyim.  Ayrıca Cem Yılmaz’ın hanım taklitlerini oldum olası severim zaten bu gösteride de çokça vardı güldük eğlendik. En çok güldüğüm bölüm ise, turist olarak gittiğimiz yabancı ülkelerde İngilizceyi bilsek bile konuşamıyor oluşumuzu anlattığı bölümdü. Anasıfından beri İngilizce öğreten ama ona rağmen konuşamayan başka bir ülkede yoktur zannımca. Cem abiye göre sebepte çok bilmek. Bence yerinde bir tespit olmuş. Öyle bir biliyoruz ki grameri hangi kalıbı kullansam diye düşünürken konuşamıyoruz. İzlerseniz hak vereceksiniz adamcağıza.

Çünküleri sıralarken gösterinin yapıldığı sahnenin dekorasyonu gayet ilgi çekiciydi ve biraz da iğneleyiciydi. ‘Gecenin veya gündüzün bir vakti para verip, en önemlisi o çok değerli zamanınızı verip gösteriye geldiniz. Ama benden öğreneceğiniz hiç bir şey yok! Mal gibi bana güleceğinize arkamda sıra sıra dizili kitapları okuyaydınız iyiydi’ deyiveriyor bize Cem abi. İyi de ediyor. Ben de utandım kendimden açıkçası.

Gelelim enn önemli noktaya, gösterinin yaş sınırı +7. Benim sekiz yaşında bi çocuğum olsa ve es kaza onu gösteriye götürsem o güne kadar duymadığı şeyleri bir bir öğrenip çıkacak. Bence +13 verilebilirdi hatta verilmeliydi. Çünkü belaltı, belüstü hepsi var gösteride. Özellikler ikinci yarının son bölümlerinde. Ama şaşırdığım noktada şu, millet almış karısını, kızını veya kız arkadaşını gelmiş. Arkadaş hadi sen de geldin yanında bir erkekle. Espirileri komikte buldun ama ne diye 100-150 kişilik bir salonda ağzını yaya yaya gülüyorsun o belaltı komikliklerine be kızım. Gösteri bitince ne olacak? Yüzün hiç mi kızarmayacak ya o kahkahalara? Ben yanımda duran kızın gülmesinden utandım yemin ediyorum. Ayrıca bence son kısım oldukça basitti ve sadece küfür etmeyi komik bulan Recep İvedik severleri kazanmak için planlanmıştı. (Ben bu bölüme gülmedim hatta iğrenç buldum o yüzden bu kadar rahat yazıyorum.)

Ben milletin karnı ağrıyana kadar gülmüş olmasına şaşırarak, o yanımda ki hatun ise pis pis sırıtarak hep birlikte çıktık salondan. Sinema camiasından pek çok insan Recep İvedik’in rekorunu küfürlü esprilere bağlamış ve küçümsemişti. Bana göre haklılar. Bakalım Cem abiye ne diyecekler merakla bekliyorum.

Madem beğenmedin niye gittin diyeceksiniz. Ben gitmesem nerden öğrenecektiniz bunları???

Haydi selamatle…

Not (PS): Yazı kısa oldu çünkü anlatacak pek bir şey yok.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Tören 25 Nisan’da!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Adayları geçtiğimiz gün belli olan 93. Oscar Ödülleri’nin merakla beklenen ödül töreni tren garında düzenlenecek.

Geçtiğimiz haftalarda seyirci katılımıyla düzenleneceği açıklanan 93. Oscar Ödül Töreni‘nin bir kısmı tren garında gerçekleşecek. 25 Nisan tarihinde düzenlenmesi planlanan töreninin, COVID-19 önlemleri kapsamında bu karara varıldığı da yapılan açıklamalar arasında.

Törenin geleneksel olarak yapıldığı Dolby Tiyatrosu‘nun yanında Los Angeles şehir merkezindeki geniş tren garında (Union İstasyonu) düzenleneceği, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı David Rubin tarafından e-posta ile açıkladı.

Salgın hastalıktan korunmak için geniş boşlukları ve mekanları mercek altına alan akademi, seyirci katılımı ile gerçekleşecek olan törenin detayları hakkında henüz açıklamada bulunmadı.

Okumaya Devam Et

Film

Emma Corrin’in Yeni Projesi Belli Oldu

Laure de Clermont-Tonnerre yönetecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Emma Corrin'in Yeni Projesi Belli Oldu

The Crown’ın 4. sezonunda hayat verdiği Prenses Diana rolüyle parlayan Emma Corrin’in gelecek projesi belli oldu.

Son zamanların dikkat çeken oyuncularından Emma Corrin‘in yeni projesi belli oldu. Konuşulan isim, D. H. Lawrence tarafından 1928 yılında yayınlanan Lady Chatterley’s Lover kitabının film uyarlamasında başrolü üstlenecek. Pennyworth dizisi ile güzel bir çıkış yakalayan Emma Corrin, Netflix’in çok sevilen ödüllü dizisi The Crown’ın 4. sezonunda hayat verdiği Prenses Diana rolüyle parladı.

Daha önce bir kere sinemaya, bir kez de diziye uyarlanan kitabın yeni film uyarlamasını, Laure de Clermont-Tonnerre yönetecek. Filmin senaryosunu ise Life of Pi’nin senaristi David Magee kaleme alacak.

Detaylı bilgilerin henüz açıklanmadığı film, doğuştan varlıklı bir aileden gelen talihli Lady Chatterley adındaki genç bir kadının yaşadıklarına odaklanacak. Şimdiden meraklandıran film, evlendiği adama evlendikten sonra aşık olan Lady Chatterley’nin avcı bir adamla yaşadığı aşkı ekranlara taşıyacak.

Okumaya Devam Et

Liste

Amazon Prime’da Kaçırılmaması Gereken 10 Dizi

En iyiler!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünya genelinde 150 milyon abonesi olan, köklü stream platformu Amazon Prime’da kesin izlemeniz gereken 10 diziyi listeledik. İyi seyirler!

Community (2009–2015) IMDb 8,5

Diplomasının sahte olduğu ortaya çıkan Jeff Winger üniversiteye geri gönderilir ve burada en az kendisininki kadar şüpheli geçmişe sahip öğrenci ve öğretmenlerle tanışır. Lisans diploması iptal edilen avukat Jeff Winger, üniversiteye geri döner ve burada birkaç tuhaf tiple bir çalışma grubu kurar

Upload (2020– ) IMDb 8,0

Upload konusu, yakın geleceği ele alıyor. Dizide sanal gerçeklik hizmeti veren şirketin müşteri hizmetlerinde çalışan Nora ve arkadaşı Nathan’ın yaşadıklarını anlatılıyor.

Yakışıklı ve parti sever Nathan, kendi sürdüğü arabanın kaza yapması sonucu ağır yaralanır. Nathan’ın kız arkadaşı Nathan’ı ölümden sonra yaşamı deneyimlemek için Nora’nın çalıştığı sanal gerçeklik şirketindeki sanal gerçeklik dünyasının içine gönderir.

Counterpart (2017–2019) IMDb 8,1

Counterpant, çalıştığı şirkette paralel evrene açılan bir kapı olduğunu keşfeden bir adamın hikayesini konu ediyor. Howard Silk, Birleşmiş Milletler’e bağlı Berlin merkezli bir casusluk ajansında çalışmaktadır. Neredeyse 30 yıldır aynı şirkette çalışan Howard, tam olarak ne iş yaptığını bilmemektedir.

Fleabag (2016–2019) IMDb 8,7

Fleabag dizisinin temelini genç bir kadının insanlar ile olan ilişkilerini anlatması oluşturuyor. Takma isim olarak Fleabag adını kullanan genç bir kadının 30’lu yaşlarını sürdürürken hayatında gerçekleşen olayları aktaran bu dizi Londra’da geçmektedir.

Carnival Row (2019– ) IMDb  7,9

Carnival Row, Pact ve Burgue isimlerindeki iki ülkenin Peri Diyarı’nın hakimi olabilmek için verdiği savaş ile başlıyor. Savaşın kazananı Pact olduktan sonra da periler için zulümle dolu bir yönetime geçiliyor. Mitolojik canlıların insanlardan korktukları için temel özgürlükleri kısıtlanıyor

The Mentalist (2008–2015) IMDb 8,1

Kaliforniya Araştırma Büro’sunda (CBI), Lisbon’ın (Robin Tunney) önderliğinde ve gizemli cinayetleri çözmeye çalışan bir ekibe dahil olur ve kabiliyetini CBI’a verilen davaların sonuca ulaştırılması için kullanır. Fakat artık hayattaki tek amacı, karısı ve kızını öldüren Red John’dan intikamını alabilmektir.

 The Marvelous Mrs. Maisel (2017– ) IMDb 8,7

The Marvelous MrsMaisel 1960’lı yıllarda, New York City’de geçiyor. Şehrin lüks semtlerinden birinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Miriam “Midge” Maisel hayatta istediği her şeye sahiptir. Ancak bir gün tesadüf eseri, hiç bilmediği bir yeteneğe sahip olduğunu keşfeder ve bu gelişme hayatını derinden sarsar.

The Americans (2013–2018) IMDb 8,4

The Americans; Soğuk Savaş döneminde 1980’li yılların başlarında, Ronald Reagan’ın ABD başkanlık koltuğuna geçmesinin hemen ardından; Washington, DC’de bir banliyöde çevreye iki Amerikalı görünümü veren ancak gerçekte iki KGB ajanı olan evli bir çiftin hikâyesini anlatıyor

Hannibal (2013–2015) IMDb 8,5

Dr. Hannibal Lecter’ın çaylak FBI ajanı Clarice Starling’in büyük hatası sonucu hücresinden kaçışının üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, bu kaçışının ardından Floransa’ya gidip yerleşmiş hayatın tadını çıkarmaktadır; fakat Clarice Starling hala Dr. Lecter ile yedi yıl önce en yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu tehlikeli deliler koğuşunda yaptığı görüşmeyi unutmamıştır.

Dr. Lecter’ı unutmayan biri daha vardır: Mason Verger. Dr. Lecter’ın eski bir kurbanı olan Mason Verger onun elinden güçlükle kurtulmuştur. Verger domuz besiciliğiyle kendine bir imparatorluk yaratmıştır ve de Dr. Lecter’dan intikam alma duygusuyla yanıp tutuşmaktadır. Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan Verger’in zenginliği sayesinde elinde çok geniş imkanlar vardır ve kendi kurduğu dünyada en ufak bir hareketi bile hissetmektedir. Mason Verger sonunda Dr. Lecter’ı nasıl tuzağa düşüreceğini bulur. Dr.Lecter’a onun için dünyanın en değerli ve en zarif yemini sunacaktır. Verger’in bu yemi Dr. Lecter’a sunmasında Clarice Starling’i kendinde bir saplantı haline getiren FBI başmüfettiş yardımcısı Paul Krendler da ona yardım edecektir.

Mozart in the Jungle (2014–2018) IMDb 8,2

Mozart in The Jungle’ın konusu New York Senfoni Orkestrası’nın emektar Şefi Thomas’ın yerine dönemin en başarılı, genç şefi Rodrigo’yu getirmesi üzerine şekilleniyor. … Bunların yanında New York Senfoni Orkestrası’nda yer almak için can atan obuacı Hailey’in hayatı dizide anlatılıyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler