Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Cem Yılmaz’a Gittim Gülmekten Öldüm!

Yayınlandı

tarihinde

olu-gelin

Eminim giden herkes arkadaşlarına anlatırken bu cümleyi kuracak ey cemaat! Sonrada sende git hacı süpperdi diye öğüt verecek. Ben şovu beğensem mi, beğenmesem mi bilemedim açıkçası! Çünkü…

İlk başta Cem Yılmaz zeki bir insan. Hadi canım diyenlere, burun kıvıranlara, aynı espriyi bende yaparım diyenlere şöyle söyliyim. Türkiye’de kimsenin aklına gelmedi stand-up şovunu sinemada sunmak. Dolayısıyla gösteriye 100 lira verip gidemeyen bizim gibi garibanlar 10 lira verip sinemaya gidebiliyor. Böyle olunca da gecenin geç vaktinde bile salon tıklım tıklım oluyor. Sonuç ne oluyor peki? Vizyona girdiği ilk hafta da 1 milyon 600 bin kişi izliyor gösteriyi. Ben Cem Yılmaz’ın yerinde olsam devamını getirirdim bunun. Sonra gelsin paralar! (Zenginin malı züğürdün çenesi yoruyor yine garibanlığın gözü kör olsuun!!!) Paradan bahsetmişken gösterinin saati geldiği halde yarım saat reklam izleyince Cem Yılmaz’ın parası doğal olarak yoruyor çeneyi.

İkincisi; gülmedim desem vallaha yalan olur. Özellikle gösterinin ilk yarısı oldukça komikti. Hele bir Faruk Eczanesi esprisi vardı ki izleyenler bilir diyeyim.  Ayrıca Cem Yılmaz’ın hanım taklitlerini oldum olası severim zaten bu gösteride de çokça vardı güldük eğlendik. En çok güldüğüm bölüm ise, turist olarak gittiğimiz yabancı ülkelerde İngilizceyi bilsek bile konuşamıyor oluşumuzu anlattığı bölümdü. Anasıfından beri İngilizce öğreten ama ona rağmen konuşamayan başka bir ülkede yoktur zannımca. Cem abiye göre sebepte çok bilmek. Bence yerinde bir tespit olmuş. Öyle bir biliyoruz ki grameri hangi kalıbı kullansam diye düşünürken konuşamıyoruz. İzlerseniz hak vereceksiniz adamcağıza.

Çünküleri sıralarken gösterinin yapıldığı sahnenin dekorasyonu gayet ilgi çekiciydi ve biraz da iğneleyiciydi. ‘Gecenin veya gündüzün bir vakti para verip, en önemlisi o çok değerli zamanınızı verip gösteriye geldiniz. Ama benden öğreneceğiniz hiç bir şey yok! Mal gibi bana güleceğinize arkamda sıra sıra dizili kitapları okuyaydınız iyiydi’ deyiveriyor bize Cem abi. İyi de ediyor. Ben de utandım kendimden açıkçası.

Gelelim enn önemli noktaya, gösterinin yaş sınırı +7. Benim sekiz yaşında bi çocuğum olsa ve es kaza onu gösteriye götürsem o güne kadar duymadığı şeyleri bir bir öğrenip çıkacak. Bence +13 verilebilirdi hatta verilmeliydi. Çünkü belaltı, belüstü hepsi var gösteride. Özellikler ikinci yarının son bölümlerinde. Ama şaşırdığım noktada şu, millet almış karısını, kızını veya kız arkadaşını gelmiş. Arkadaş hadi sen de geldin yanında bir erkekle. Espirileri komikte buldun ama ne diye 100-150 kişilik bir salonda ağzını yaya yaya gülüyorsun o belaltı komikliklerine be kızım. Gösteri bitince ne olacak? Yüzün hiç mi kızarmayacak ya o kahkahalara? Ben yanımda duran kızın gülmesinden utandım yemin ediyorum. Ayrıca bence son kısım oldukça basitti ve sadece küfür etmeyi komik bulan Recep İvedik severleri kazanmak için planlanmıştı. (Ben bu bölüme gülmedim hatta iğrenç buldum o yüzden bu kadar rahat yazıyorum.)

Ben milletin karnı ağrıyana kadar gülmüş olmasına şaşırarak, o yanımda ki hatun ise pis pis sırıtarak hep birlikte çıktık salondan. Sinema camiasından pek çok insan Recep İvedik’in rekorunu küfürlü esprilere bağlamış ve küçümsemişti. Bana göre haklılar. Bakalım Cem abiye ne diyecekler merakla bekliyorum.

Madem beğenmedin niye gittin diyeceksiniz. Ben gitmesem nerden öğrenecektiniz bunları???

Haydi selamatle…

Not (PS): Yazı kısa oldu çünkü anlatacak pek bir şey yok.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

İlker Çatak’ın Ödüllü Filmi “Söz Senettir” 14 Eylül’de Bahçe Sineması’nda

KüçükÇiftlik Film kulübü sunar!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

KüçükÇiftlik Park, her hafta Salı akşamı püfür püfür bahçe ortamında sinemanın en beğenilen filmleriyle sinemaseverleri buluşturmaya devam ediyor. URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 14 Eylül Salı akşamı Almanya’dan sonra Türkiye’de ilk kez ve sadece bir kereye özel olarak gösterilecek “Söz Senettir” filmine ev sahipliği yapacak. İlker Çatak’ın, festivallerden ödüllerle dönen ikinci uzun metraj filmi “Söz Senettir”, muzip, yalın ve olgun sinema diliyle dikkat çekerken izleyicilerin ilişkilere ve kimliklere dair pek çok algısını sarsıyor. Sinemaseverler filmden hemen önce ve sonra ise Türk DJ ve prodüktör ikilisi Schnell Schnell ile açık havanın keyfini müzik eşliğinde de çıkaracaklar.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 14 Eylül Salı akşamı İlker Çatak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve 3 gencin, izleyiciyi sarsan ilişki döngüsüne yer veren “Söz Senettir” filmini sinemaseverlere sunacak. 2020 Bavyera Film Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu, 2019 Münih Film Festivali’nde ise En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Senaryo ödüllerini alan Almanya-Fransa ortak yapımı “Söz Senettir”, Türkiye’de ilk kez ve sadece Bahçe Sineması’nda gösterilecek.

Kadının pilot, erkeğin müzisyen olduğu bir çift… Marion ve Raphael Almanya’dan uçağa atlayıp yaz tatili için Türkiye’ye geliyorlar ve yolları jigololuk yapan genç Baran’la kesişiyor. Bundan sonra ilişki üç kişilik bir oyuna dönüşüyor. Avrupa’ya gitmeyi kafasına koymuş Baran, Marion’a evlenme teklif ediyor. Hayatını her zaman kontrol altında tutmayı başarmış ama kanser olduğunu öğrendikten sonra her şeyi yeniden gözden geçirmeye başlayan Marion ise ilk defa bir yabancının müdahalesine izin veriyor ve Baran’ın teklifini kabul ediyor. Kâğıt üstünde tanıdık gelebilecek bu anlaşmalı evlilik öyküsü, Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde filmini Kino 2018’de izlediğimiz İlker Çatak’ın elinde, neşesi de eksik olmayan, toplumsal cinsiyet rolleri ve tekeşli ilişkilerin çizdiği çemberleri sürekli esneten, muzip ve dinamik bir romantik drama dönüşüyor. “Söz Senettir”, ilişkilere ve kimliklere dair pek çok algımızı sarsabilecek katışıksız bir enerjiyi dokusuna katıyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra film konseptine uygun DJ performansından mini konserlere kadar farklı içerikler de yer alıyor. 14 Eylül Salı akşamı sinemaseverler çimenlerde oturup müziğin keyfini çıkartmaya Türk DJ ve prodüktör ikilisi Schnell Schnell ile başlayacak. Hem filmden önce hem de filmden sonra DJ kabininde yer alacak olan Doğu Civicik ve Ozan Korkmaz ikilisi, kolektif olarak aktif ve en üst düzeyde elektronik müzik yaratmaya çalışırken 2016 yılında müzikal kariyerlerini birleştirerek geleceklerini yeniden yazdılar ve Schnell Schnell doğdu. Farklı janralarda yaptıkları işbirlikleri, yerli ve yabancı bir çok önemli sanatçı ile yer aldıkları sahneler ve düzenli olarak 2017 yılından beri Radio FG 93.8’de yayınladıkları  Schnell Schnell Radio Show ile seslerini duyuruyorlar. Ürettikleri ve remix’ledikleri parçalar, Vesvese Records (TR), Eskimo Recordings (BE) ve Ostra Discos (POR) gibi plak şirketleri aracılığıyla yayınlandı. 2020 yılında kendi plak şirketleri SCHNLL’yi kurdular ve ilk albümleri “The Grit”i yayınladılar.

Kapı açılış saati 18.30, film başlama saati ise 21.00 olan etkinliklerin biletleri online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

Tüm Hijyen Önlemleri Alındı

Pandeminin başından itibaren aldığı koronavirüs tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam eden KüçükÇiftlik Park, sinema tutkunlarını pandemi şartlarına uygun olarak sınırlı sayıda kapasiteyle ağırlıyor. Online biletleme sisteminin kullanıldığı ve HES kodu zorunluluğunun olduğu etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılırken, ortak alanların hijyeni en üst düzeyde sağlanıyor. Misafirler KüçükÇiftlik Park’a 6 Eylül itibarıyla hayata geçen yönetmelik gereği PCR testi veya aşı kartı ibrazıyla giriş yapılabilecek.  

Okumaya Devam Et

Türkiye

Cengiz Bozkurt “Kim Bu Aile?” İçin Tam Formunda

Kim Bu Aile? setinden yeni fotoğraf yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Başrolünde Cengiz Bozkurt’la birlikte Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu ve Ferit Aktuğ’un yer aldığı “Kim Bu Aile?” filminin setinden yeni fotoğraf yayınlandı.

Yapımını CJ ENM Türkiye’nin üstlendiği Kim Bu Aile?, sinema salonlarını kahkahaya boğmaya hazırlanıyor. Çekimleri geçtiğimiz günlerde İstanbul’da başlayan Kim Bu Aile? filmi, eğlenceli hikayesi ile olduğu kadar aksiyon sahneleriyle de iddialı olacak.

Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı filmin başrol oyuncularından Cengiz Bozkurt, önceki gün setten yaptığı paylaşımla sosyal medyayı salladı. Tam teçhizatlı vaziyette poz veren usta oyuncu, paylaşımına “Aksiyona başladık” notunu ekledi.

Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmin başrollerinde Cengiz Bozkurt’la birlikte Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu ve Ferit Aktuğ yer alıyor.

Aksiyon ve komediyi bir araya getiren renkli hikayesi, yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu ve zengin prodüksiyonu ile son zamanların en çok konuşulacak filmlerinden biri olacak Kim Bu Aile?, sinema salonunda eğlenceli vakit geçirmeyi özleyen seyirciyi fazlasıyla memnun edecek.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Tören 25 Nisan’da!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Adayları geçtiğimiz gün belli olan 93. Oscar Ödülleri’nin merakla beklenen ödül töreni tren garında düzenlenecek.

Geçtiğimiz haftalarda seyirci katılımıyla düzenleneceği açıklanan 93. Oscar Ödül Töreni‘nin bir kısmı tren garında gerçekleşecek. 25 Nisan tarihinde düzenlenmesi planlanan töreninin, COVID-19 önlemleri kapsamında bu karara varıldığı da yapılan açıklamalar arasında.

Törenin geleneksel olarak yapıldığı Dolby Tiyatrosu‘nun yanında Los Angeles şehir merkezindeki geniş tren garında (Union İstasyonu) düzenleneceği, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı David Rubin tarafından e-posta ile açıkladı.

Salgın hastalıktan korunmak için geniş boşlukları ve mekanları mercek altına alan akademi, seyirci katılımı ile gerçekleşecek olan törenin detayları hakkında henüz açıklamada bulunmadı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler