Cem Yılmaz Filmini Basınla Beraber İzledi!

Manşet Türkiye

Ali Baba ve 7 Cüceler filminin basın gösterimi, Cem Yılmaz ve ekibinin katılımıyla gerçekleştirildi!

Filmin ortak yapımcısı Muzaffer Yıldırım, Cem Yılmaz, Irina Ivkina, Çetin Altan, Yosi Mizrahi, Bahtiyar Engin ve Can Yılmaz’ın da filmi izlediği gösterimin ardından oyuncular, basınla bir araya geldi.

Ali Baba ve 7 Cuceler Basin Gosterimi (3)

Filmin senaristi, yönetmeni ve başrol oyuncusu Cem Yılmaz yeni filmi hakkında; “Çalışkan bir ekiple filmi 8 haftada tamamladık. Ali Baba ve 7 Cüceler, eğlence sinemasının güzel bir örneği. Standart komedi anlayışımızı bu filmle de devam ettirmek istedik. İnsan izleyeceği filmleri çekmek istiyor. Kastta da bu duyguyu paylaşan oyuncularla bir araya geliyoruz. En büyük amacımız izleyenlerin de eğlenmesini sağlamak” dedi.

Cem Yılmaz’ın canlandırdığı 2 karakterden biri olan Boris Mançov’un adıyla Barış Manço vurgusu yapılan film, seyirciye bir sürpriz yaparak Barış Manço’nun Kazma adlı şarkısını kullanıyor. Cem Yılmaz, Kazma şarkısının Sovyet Korosu eserleri şeklinde yeniden düzenlendiğini belirtti. Birçok sürpriz barındıran Ali Baba ve 7 Cüceler’in sürprizlerinden biri de, İzzet Altınmeşe’nin oğlu Ali Murat Altınmeşe oldu. Filmde rol alan Altınmeşe, babasını canlandırdı.

ali-baba

Başarılı komedyan, filmin bütçesi hakkındaki soruları, “Komedi sineması adına yüksek, dünya sineması adına orta ölçekli bir bütçeye yakın” şeklinde yanıtladı. Cem Yılmaz filmde sponsor kullanılmasıyla ilgili sorular karşısında ise “Dünyada tek sponsor kullanan ben değilim. Bond serilerinin de tamamında sponsor kullanılıyor. Sadece filmin hasılatı ile iyi bir sinema örneği hayata geçirmek kolay olmayabiliyor” cevabını verdi.

Ali Baba ve 7 Cüceler’de Yılmaz, birbiriyle zıt iki farklı karakterle kamera karşısına geçiyor. İzleyiciyi, aksiyon dolu bir maceraya sürükleyen hikaye; sıradan bir esnaf olan Ali Şenay’ın, ortağı İlber ile Şenay Cüccaciye’nin başarısızlığını yenmek için Sofya’da yapılacak bir fuara katılmaya karar vermesiyle başlıyor. Fuarda işlerini büyütmeyi, yeni insanlarla tanışarak cüccaciyeyi geliştirmeyi planlayan Şenay; cüceleri dünya pazarına çıkarmayı hayal ederken, kendisini dünyayı tehdit eden zengin işadamı Boris Mançov’un karşısında kahraman olarak buluyor. Şenay’ın en büyük yardımcıları; ortağı İlber (Çetin Altay), hızla Şenay’ın kalbini kazanan güzel Rus kızı Veronika (Irina Ivkina) ve eski Rus askeri Memedov (Zafer Algöz) oluyor. Tamamı Bulgaristan’da çekilen Ali Baba ve 7 Cüceler, Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği, 4. film olma özelliğini taşıyor.

Ali Baba ve 7 Cüceler, 13 Kasım’da vizyona giriyor.

——————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up