Cem Erman’ın adı Altın Koza’da yaşayacak

Festivaller
Sessiz sedasız hayata veda eden ve cenazesini sadece 15 kişinin kaldırdığı sinema sanatçısı Cem Erman için Adana’dan sembolik bir vefa haberi geldi.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 17-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’, Cem Erman anısına verilecek. Festival Genel Koordinatörü Ozan Aksu, “Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü, önceki gün yaşama veda eden değerli sinema sanatçımız Cem Erman adına vermemiz konusunda öneride bulundu. Festival komitesi olarak sinemamızın değerli emekçisini bu vesileyle bir kez daha anmak bizim için de onur olacak.” dedi. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın sonuçları, 24 Eylül Cumartesi günü yapılacak büyük ödül töreninde belli olacak.

Zaman

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up