Cem Davran: “Şener Şen’in izinden gidiyorum.”

Türkiye

Cem Davran, ‘derdi’ olan filmlerde oynamayı tercih ettiğini ve Şener Şen’in izinden gittiğini söylüyor.

Cem Davran

Ahmet Ümit’in ‘Bir Ses Böler Geceyi’ adlı romanından aynı adla sinemaya uyarlanan, yönetmenliğini Ersan Arsever’in yaptığı filmin çekimleri tamamlandı. “İnanç olmadan yaşanır mı?” sorusuna cevap arayan; mistik, gizemli ve gerilim yüklü bir yolculuğu anlatan filmin başrolünde oynayan Cem Davran, 12 Eylül döneminde oluşan gençlik hareketi liderlerinden ‘Süha’ karakterini canlandırıyor. 1999 yılında oynadığı ‘Kahpe Bizans’tan sonra ‘Avrupalı’ adlı bir komedi filminde daha rol alan Davran; bu iki film dışında tercihini ‘derdi’ olan filmlerden yana kullandığını söylüyor: “Derdi olan filmleri tercih ediyorum. Sinemada yüreğimin sesini dinlemeye devam ediyorum.”

OYA GİBİ İŞLEDİ
Komedi filmlerinde oynamaya da devam edeceğini belirten başarılı oyuncu sözlerine şöyle devam etti: “Hiç komedi yapmayacağım demiyorum ama sinemada artık olgunluk dönemimi yaşıyorum. Şener Şen’in eski filmleriyle şimdiki filmleri arasında çok büyük fark var. Oya gibi işleyerek bugünkü hale geldi. Ben de o şekilde ilerlemeye çalışıyorum. Şener Şen’in izinden gidiyorum.”

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up