‘Celal Tan’ Sosyal Medyada Büyük İlgi Görüyor

Türkiye

Yılın en merak edilen yapımları arasında yer alan 18. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Film”, “En İyi Senaryo” ve “Juri Özel Oyunculuk Toplu Performans” ödüllerini alan “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi”filminin fragman ve teaserları  sosyal medyada büyük ilgi görüyor.

Filmin facebook ve twitter sayfalarında takipçiler film ile ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar olurken, filmin fragmanı ve sosyal medyaya özel olarak hazırlanan teaserları büyük ilgi görüyor. Her biri binlerce kişi tarafından izlenen bu sıra dışı videolar filme dair merak artırıken, izleyenlerin ilginç yorumları ve paylaşımlarıyla hızla yayılıyor. Kuşkusuz bu merakın oluşmasından filmin yönetmeni ve senaristi Onur Ünlü’nün kendine has üslubunun payı büyük.

Yapımcılığını son döneme damgasını vuran ekranların en eğlenceli dizisi Leyla İle Mecnun’nun yaratıcısı Eflatun Film’in üstlendiği, ilginç konusu ve güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken kara komedi türündeki “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi”, 18 Kasım’da sinemaseverlerle buluşacak. 

Yönetmen Görüşü: 

İnsan anne babasını seçemez. Fakat bir ‘aile’nin bireyidir. Bu yalancı bireylik durumu, insanın aslında basitçe bütün hayatında çeşitli şekillerde karşılaşacağı statükoyla girdiği öldürücü işbirliğinin de başlangıcıdır. Statüko, risk almak istemeyen ve konforlarını devam ettirmek adına her türlü yalanı üretebilecek bireyler yaratır. Celal Tan ve Alesinin Aşırı Acıklı Hikayesi adlı film; bu zorunlu olarak bir arada durmaktan kaynaklanan konforunun insanları ne hale getirdiği, insanı nasıl başka bir ‘şey’e dönüştürdüğü, zorla bir arada bulunmanın bir yerden sonra ne kadar sıkıcı ve ezici bir hâl aldığı fikri etrafında gezinir. Ve bunu yaparken bütün kurum ve durumlarla ince ince dalgasını geçer. Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi insana güvenmez. Çünkü Shakespeare’in de dediği gibi bilir ki; “İnsan, insandır”.  

Filmin Künyesi:

Yapım:  Eflatun Film

Senaryo & Yönetmen: Onur Ünlü

Yapımcı:  Orkun Ünlü & Funda Alp

Uygulayıcı Yapımcı:  Tolga Afşin Kaya

Görüntü Yönetmeni:  Vedat Özdemir

Sanat Yönetmeni:  Nadide Argun

Işık Şefi:  Orhan Sever

Kostüm: Fulya Halilcikoğlu

Müzik:  Atilla Özdemiroğlu

Kurgu:  Ahmet Can Çakırca

Oyuncular;

Celal Tan:  Selçuk Yöntem

Jülide: Ezgi Mola

Özge:  Türkü Turan

Kamuran:  Tansu Biçer

Kamuran Hanım: Güler Ökten

Ergün:  Bülent Emin Yarar

Ege:  Alpay Şayhan

Turan Altaylı: Köksal Engür

Hakkı: Cengiz Bozkurt

Okan 1: Tuğra Kaftancıoğlu

Okan 2:   Ushan Çakır

Rektör: Gazanfer Ündüz

Nida Bey: Yılmaz Gruda

Kapıcı İbrahim: Engin Alpateş

Arkibiades: Engin Hepileri

 

sinefesto.com/Gizem Uyanık

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up