Çaydaçıra Başladı

Festivaller

Çaydaçıra Başladı

Bu yıl 12 – 16 Mayıs tarihleri arasında 7.kez gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali başladı. 

Elazığ ticaret ve sanayi odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Ömer Faruk Koçak, Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, Elazığ Sinema Derneği Başkanı Serdar Kara, düzenleme komitesinde bulunan kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

7. Elazığ Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali Açılış Töreni Fotoğrafları için Tıklayın!

Bu güne kadar yapılan 6 sinema festivali hakkında bilgiler veren ESİNDER Başkanı Serdar Kara, geçen yıl uluslararası boyut kazanan Çaydaçıra Film Festivali’nin bu yıl diğer film festivallerinden farklı olarak sosyal sorumluluk projeleri çalışmaları kapsamında işitme engelli vatandaşlarımızın da festival içerisinde yer almalarını sağlamak amacıyla yapılacak çalışmaları işaret diliyle onlara aktaracaklarını belirtti.

Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali’nin sanata ve Elazığ’ın tanıtımına önemli katkılar yapacağını belirten Vali Ömer Faruk Koçak, “Elazığ Sinema Derneği tarafından bu yıl 7. Kez düzenlenecek olan Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali’nin hazırlıkları için bir araya geldik. Düzenlenen bu toplantı ile bundan önce düzenlenen 6 film festivali hakkında bilgi sahibi oldum. Film festivalinin teması ve kimlerin davet edileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Film festivalinin sanata ve Elazığ’ın tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Bugünkü toplantımızda ilimizin yöneticileri ve sivil toplum örgütü temsilcilerimizle Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali’nin daha iyi yapılarak şehrin tanıtımına katkı sağlaması için gayret sarf edeceğiz. Emeği geçenleri gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

7.Uluslararası Çaydaçıra Film Festival Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up