CAVA Enstitü’de Gösterim ve Söyleşiler Sürüyor

Etkinlikler

CerModern bünyesinde sinema ve audiovizüel sanatlar alanında faaliyet gösteren CAVA Enstitü, sinemanın usta isimleriyle sürdürdüğü atölyelerinin yanı sıra film gösterimleri ve söyleşiler ile Enstitü içinde ve dışında etkinliklerine devam etmektedir.

CAVA’nın program yönetmenliğini yapan Tufan Taştan’ın önümüzdeki günlerde herkesin katılımına açık olarak hayata geçireceği üç önemli etkinlik bulunmaktadır.

14 Mart 2013 tarihinde (19.00) CAVA’nın “Bir Film Yaratmak” Sinema Atölyesi ilk dönem mezunu olan Murat Tümer’in de yapımında yazar ve yönetmen olarak yer aldığı GÜM Yapım’ın “Seyirci” adlı kısa filminin galası gerçekleştirilecektir. GÜM Yapım Ekibinin yanı sıra filmin oyuncularından Altan Gördüm ve Aziz Caner İnan; filmin yapım sürecine destek sunan Ahmet Gürata, Ercan Kesal ve Tufan Taştan’ın katılımıyla gösterim sonrası söyleşi gerçekleşecektir.

15 Mart 2013 tarihinde (15.00) CAVA ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ortaklığıyla başarılı senarist-yönetmen Ümit Ünal’ın “9” filminin gösterimi fakültede gerçekleştirilecek; gösterimin ardından Ümit Ünal ile söyleşi (17.00) yapılacaktır.

18 Mart 2013 tarihinde (17.30) filmleriyle dünyanın en prestijli özel ödüllerini kazanan Hollandalı yönetmen Leonard Retel Helmrich, Türkiye’de ilk kez düzenleyeceği seminer ile katılımcılarla buluşacaktır. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü, Hollanda Büyükelçiliği ve CAVA’nın işbirliğiyle CerModern’de gerçekleştirilecek olan seminerin konusu “Tek Çekim Sinema” (Single Shot Cinema).

Amsterdam, Belçika, ABD, Güney Afrika, Almanya, Endonezya ve Avustralya gibi dünyanın birçok ülkesinde seminerler düzenleyen Helmrich, uzun yıllar üzerine çalışarak geliştirdiği tek çekim sinema ilkelerine dayanan film stilini Türkiye’de ilk kez katılımcılarla paylaşacak.

Ulusal ve uluslararası alanda sinemaya dair gelişmeleri yakından takip eden ve kısa sürede başarılı işlere imza atan CAVA Enstitü, yenilikçi bir anlayışla eğitimlerini sürdürmekte; kitlesel katılıma açık olarak düzenleyeceği etkinlikler ile akademi ve akademi dışı deneyimleri paylaşmaya devam edecektir.

cava enstitusu

Sinefesto | Özlem Kaya

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up