Cate Blanchett’lı Mrs. America’dan Fragman Yayınlandı

Diziler
Cate Blanchett, Mrs. America dizisiyle televizyon dünyasına adım atıyor.

Rol aldığı yapımlarla kendisine hayran bırakan başarılı oyuncu, Cate Blanchett, Mrs. America dizisiyle televizyon dünyasına adım atıyor.

Ünlü oyuncu, dizide 1970’lerde kadın hakları için mücadele eden muhafazakâr aktivist Phyllis Schlafly’ı canlandırıyor. Schlafly, eşitlik haklarının değişimi için mücadele vermiş olmasının yanı sıra eşcinsel evliliğe karşı muhafazakâr hareketin içerisinde yer almasıyla akıllarda yer edinmişti.

Dizi aynı zamanda, Gloria Steinem, Betty Friedan, Shirley Chisholm, Bella Abzug ve Jill Ruckelshaus gibi o dönem kadın hakları için mücadele etmiş önemli isimlere de konus altına alıyor.

Cate Blanchett‘ın yapımcılığını da üstlenen dizinin oyuncu kadrosunda Elizabeth Banks, Sarah Paulson, Uzo Aduba, Rose Byrne, Kayli Carter, Ari Graynor, Melanie Lynskey, James Marsden, Margo Martindale, John Slattery, Jeanne Tripplehorn ve Tracey Ullman gibi önemli isimler de yer alıyor.

Dizi 15 Nisan da izleyici ile buluşacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up