Carrie Fisher ve Debbie Reynolds Belgeselinden İlk Fragman

Editörün Seçtikleri Manşet

Geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Hollywood’un iki efsane ismi Carrie Fisher ve Debbie Reynolds’un belgeseli ‘Bright Lights’ın ilk fragmanı yayınlandı.

HBO yapım şirketi, uçakta geçirdiği kalp krizi sonucu 27 Aralık’ta 60 yaşındayken hayatını kaybeden Carrie Fisher ve ondan bir gün sonra 84 yaşında hayata veda eden annesi Debbie Reynolds’u anlatan ‘Bright Light’ adlı belgeselin fragmanını yayınladı.

Belgesel, Hollywood’un iki önemli oyuncusu olan ve bir gün arayla ölen anne kızın, sahne arkasındaki ilişkilerini konu ediniyor. Anne kız, yaşlandıklarında Los Angeles’ta birbirlerine yakın evlerde oturmaya başladı. Belgeselde Fisher, “Annemin en iyi arkadaşıyım” derken, Reynolds da “Her şeyi kızımla paylaşırım” diyor.

‘Singin’ in the Rain’ gibi klasiklerde rol alan, Hollywood’un altın çağının efsane oyuncusu Reynolds, belgeselde, Star Wars’un Prenses Leia’sı olarak ünlenen kızının ruh sağlığı üzerine şöyle konuşuyor: “Manik depresif, o zamanlar teşhisi olmayan bir hastalıktı. Dolayısıyla kimse Carrie’ye ne olduğunu bilemezdi.”

Geçtiğimiz yıl prömiyerini Cannes Festivali’nde yapan ‘Bright Lights’ HBO aracılığıyla 7 Ocak’ta izleyiciyle buluşacak. Mart ayında yayınlanması planlanan ancak anne-kızın ölümünün ardından yayın tarihi öne çekilen 95 dakikalık belgeselde Carrie Fisher ve Debbie Reynolds’un hayatının son yılından bir kısım gösterilecek.

Uçakta kalp krizi geçirdikten sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren ‘Star Wars’ (Yıldız Savaşları) filminin ünlü oyuncusu Fisher’in annesi Reynolds, kızının ölümünden yaklaşık 24 saat sonra kalp krizi nedeniyle Los Angeles’te hayatını kaybetmişti.

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up