Captain Marvel 2 İçin Hazırlıklara Başlandı

Hollywood
2022 yılında vizyona girmesi planlanan Captain Marvel 2 için hazırlıklara başlandı. filmin senaryosunu WandaVision’ın da senaristi olan Megan McDonnell kaleme alacak.

Başrolde Brie Larson‘ın yer aldığı filmin konusu; eski bir Amerikan Hava Kuvvetleri pilotu olan Carol Danvers artık sakin bir hayat yaşayan bir kadındır. Ancak bu değişmek üzeredir. Günün birinde Kree teknolojisini içeren bir patlama sonucu özel güçler edinir. Transformasyon yeteneği kazanan kadın kısa sürede güçlerini iyilik için kullanmaya karar vererek Kaptan Marvel adını alır. O artık adaleti sağlamak ve güçsüzleri korumak için çalışan süper kahraman bir kadındır.

Bir süper kahraman filminin müziklerine imza atan ilk kadın besteci olarak tarihe geçen Pınar Toprak‘ın müziklerini bestelediği film, elde ettiği gişe başarısıyla devam filminin yolunu açtı. Avengers: Endgame’de de gördüğümüz Carol Danvers, Captain Marvel’ın hikâyesi yeni bir seriyle devam etmeye hazırlanıyor.

Brie Larson’ın Carol Danvers rolüne geri döneceği Captain Marvel 2, The Hollywood Reporter’ın haberine göre 90’lı yıllarda geçen ilk Captain Marvel filmden sonra yeni Captain Marvel filminin hikâyesi günümüze taşınacak.

Filmin senaryosunu, Disney+’ta yayınlanacak Marvel dizisi WandaVision’ın da senaristi olan Megan McDonnell yazacak. İlk filmi yöneten Anna Boden ve Ryan Fleck, Disney+’ın bir başka Marvel dizisini yönetecekleri için devam filminde yer almayacak. Yeni bir yönetmen arayışına giren Marvel, Captain Marvel 2’yu 2022 yılında izleyiciyle buluşturmayı hedefliyor. 


Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up