Cannes’te 2 Türk Yönetmen

Festivaller Türkiye
Sivas’ın yönetmeni Kaan Müjdeci ve Sessiz-Be Deng’in yönetmeni Rezan Yeşilbaş Cannes Film Festivali’ne gidiyor.

88. Oscar Ödülleri’ne en iyi yabancı film dalında Türkiye adayı olarak gönderilen Sivas’ın yönetmeni Kaan Müjdeci ve 34. Cinemed Film Festivali’nde en iyi kısa film ödülünü alan Sessiz-Be Deng’in yönetmeni Rezan Yeşilbaş Cannes Film Festivali’ne gidiyor.

rezan yesilbas kaan müjdeci
Cannes geçmişleri bulunan ikiliden Kaan Müjdeci, 2014 yılında 71. Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne, Rezan Yeşilbaş ise 2012 yılında Kısa Film dalında Palme d’Or Ödülü’ne layık görülmüştü.
Bu kez Kaan Müjdeci Iguana Tokyo filmiyle, Rezan Yeşilbaş ise The Boarding School filmiyle festivalde yarışacak. İkili, Cannes Cinefondation Atölyesi’ne seçilen 15 projenin yerli isimleri olacak. Seçilen diğer isimler arasında José Ortuño, Amin Sidi-Boumediène, Santiago Mitre, Nicolás Rincón Gille,  de bulunuyor.
Son 10 yılda 171 projenin fonlanmasına katkı sağlayan Atölye, 13-19 Mayıs arasında sinemacıları profesyonel yapımcılarla bir araya getirecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up