Bizimle İletişime Geçin

Bollywood

Cannes Film Festivali Bollywood’un 100. yılını kutluyor

Yayınlandı

tarihinde

Festivalin açılış filmi Muhteşem Gatsby’de de rol alan, Bollywood’un bol ödüllü aktörlerinden Amitabh Bachchan, kırmızı halıda filmin başrol oyuncusu Leonardo DiCaprio ile birlikteydi. Bachchan, Cannes’da Hint sinemasına ayrılan özel bölümün önemine, “Dünyanın ilgisini bu noktaya çekmek başlı başına önemli bir durum” sözleriyle dikkat çekti.

Ünlü yapımcı ve oyuncu Anil Kopoor’un kızı Sonam Kapoor, Hint Sineması’nda bir ailenin 3. neslini temsil eden bir oyuncu olarak kendisini özel hissettiğinden söz etti: “Ben ailemin sinema sektöründe 3. nesil üyesiyim. Ailem 60 yıldır bu işin içinde. 100 yıllık sinema tarihinin 60 yılında var oldular. Bu benim için harika bir deneyim. Henüz yaklaşık 5 yıldır piyasadayım ancak bu 100 yıllık tarihin içinde olmak inanılmaz.”
dicaprio - amitabh bachchan
Hint Sineması’nın 100. yaş gününü kutlayan Cannes Film Festivali’nin programında, yarışma dışı gösterilen, 4 Hintli yönetmenin ortak yapımı “Bombay Talkies” filmi de yer alıyor. Dünya prömiyerini Cannes’da gerçekleştiren Bombay Talkies, Hint sineması tarihine bir bakış sunan, 20‘şer dakikalık 4 kısa filmden oluşuyor. Amitabh Bachchan, Hint sinemasının son yıllardaki gelişimini şu sözlerle değerlendiriyor: “Ben Hint sinemasının iyi yönde geliştiğini düşünüyorum. Pek tanınmayan bölgelerden, küçük kasabalardan gelerek filmlerini yapan yeni nesil yetenekli yönetmenlerin ve oyuncuların çıkışına tanık oluyoruz.”

66. Cannes Film Festivali’nde ünlü Bollywood oyuncusu Vidya Balan, jüri üyesi olarak Hint sinemasını temsil ediyor.

Euronews

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bollywood

Aamir Khan’lı “Laal Singh Chaddha”nın Vizyon Tarihi Açıklandı

Forrest Gump uyarlaması film, Hindistan ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de vizyona girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Başrolünde Aamir Khan’ın bulunduğu Forrest Gump uyarlaması “Laal Singh Chaddha”nın vizyon tarihi belli oldu.

1994 yapımı Forrest Gump filminin Bollywood uyarlaması “Laal Singh Chaddha“nın vizyon tarihi açıklandı. Başrolünde Hindistan sinemasının önemli isimi Aamir Khan‘ın yer aldığı film, 15 Nisan 2022‘de Hindistan ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de vizyona girecek.

Çekimlerinin bir kısmı Türkiye’de gerçekleşen film, daha önce Aamir Khan ile Secret Superstar filminde birlikte çalışmış Advait Chandan tarafından yönetildi. Yapımcılığını da Aamir Khan‘ın üstlendiği filmde isme, daha önce birçok kez birlikte çalıştığı Kareena Kapoor eşlik ediyor. Merakla beklenen filmde uzun savaş sahnelerinin de yer aldığı biliniyor.

Okumaya Devam Et

Bollywood

“Bollywood”da Sansür Tartışmaları Sürüyor

Yasa tasarısı tartışmalara sebep oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bollywood

Hindistan hükümetinin Bollywood filmlerini yeniden değerlendirmeye yönelik önerdiği yasa tasarısı, tartışmalara sebep oldu.

Hindistan hükümetinin Bollywood filmlerine yönelik yeniden değerlendirme amacıyla önerdiği yasa tasarısı tartışmalara neden oldu. Film yapımcıları tarafından protesto edilen Cinematograph (Amendment) Bill 2021, sinemacılar tarafından sansür tartışmalarına yol açtı.

Korsan üretime hapis ve para cezasına yönelik maddelerin de yer aldığı yasa tasarısı, hükümete filmler üzerinde kapsamlı sansür yetkisi de vermekte. Birçok sinemacı, Hindistan Başbakanı Narendra Mod tarafından hazırlanan yasa tasarısının ifade özgürlüğüne saldırı olarak kabul ediyor.

Okumaya Devam Et

Bollywood

Aamir Khan Yeni Filmi İçin Niğde’ye İniş Yaptı

Bollywood’un parlayan ismi Aamir Khan, yeni filminin çekimlerini tamamlamak için Niğde’ye geldi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bollywood’un parlayan ismi Aamir Khan, koronavirüs pandemisi sebebiyle çekimlerini Hindistan’da yarıda bıraktığı yeni filmi “Laal Singh Chaddha”nın çekimlerini tamamlamak için Niğde’ye iniş yaptı.

Aamir Khan, uyarlamasını yaptığı 1994 yapımı Forrest Gump filmini tamamlamak üzere Türkiye’ye geleceğini açıklamıştı. Açıklamanın ardından Khan dün gece saatlerinde Niğde‘ye iniş gerçekleştirdi.

Niğde Demirkazık Dağı‘nda çekimleri yapılacak olan film için 300 kişilik ekip, ekim ayında Türkiye’ye gelecek. Khan, Demirkazık Dağı’nı Hindistan’daki dağlara benzettiği için özellikle tercih ettiğini ekledi. Ünlü aktör, dağ sahnelerini 45 gün içinde çekmeyi planlıyor. Filmin aynı zamanda İstanbul ve Adana‘dan da sahneler barındırdığı açıklandı.

Ünlü aktörü, Vali Yılmaz Şimşek, Niğde Gazozu ile karşıladı. Otele giriş sırasında büyük bir sevgi akınına uğrayan Aamir Khan, sevenleriyle fotoğraf çekilmeyi reddetmedi.

Vali Şimşek‘in yaptığı açıklamalarda, milyonlara ulaşabilecek olan filmin Niğde Demirkazık Dağı’nda çekilmesinin kentin tanıtımı açısından çok değerli olduğunu dile getirdi.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler