Canlandırma Atölyesi ve Çocuklar İçin Filmler Ankara Engelsiz Filmler Festivali’nde

Festivaller

Canlandırma Atölyesi ve Çocuklar İçin Filmler Ankara Engelsiz Filmler Festivali’nde

03 – 08 Eylül tarihleri arasında Cer Modern ve Cinemaximum Armada Sinemaları’nda düzenlenecek Ankara Engelsiz Filmler Festivali, işitme engelli çocuklar ile bir canlandırma atölyesi gerçekleştiriyor.

9 – 12 yaş grubundan çocuklarla yapılacak atölyenin eğitmeni İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 6 yıldır canlandırma dersleri veren Berat İlk. Berat İlk küçük katılımcılara öncelikle temel animasyon bilgisi ve animasyonun kısa tarihi hakkında bilgi verecek. Katılımcılar farklı canlandırma teknikleri ile üretilmiş filmlerden eğlenceli örnekler izledikten sonra çevrelerindeki oyun hamuru, kalem, silgi gibi farklı malzemeleri bir karakter gibi hareket ettirerek kısa animasyon denemeleri yapma şansını yakalayacaklar. Atölye sonunda kendi yarattıkları karakterler ve geliştirdikleri öykülerle evlerine dönecekler.

Atölye 7 Eylül Cumartesi günü saat 13:00 – 17:00 arasında Cer Modern Çocuk Atölyesi salonunda gerçekleştirilecek.

Canlandırma Atölyesi ve Çocuklar İçin Filmler Ankara Engelsiz Filmler Festivali’nde

Sınırlı sayıda katılımcı için uygun olan atölyeye başvuru ve ayrıntılı bilgi için event@puruli.co adresine mail atabilirsiniz.

Atölye çalışması ücretsizdir.

Berat İlk

Berat İlk

Berat İlk, 2006 yılından bu yana Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Programı’nda öğretim üyeliği yapmaktadır. İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde, Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ortaklığıyla Canlandıranlar Yetenek Kampı’nı hayata geçirdi. Her yıl tekrar eden Yetenek Kampı’nın yanı sıra 2011 yılında Canlandıranlar Derneği’ni, 2012 yılında ASIFA Türkiye’yi kurdu. 2013 itibariyle hayat bulan Canlandıranlar Festivali’nin de başkanı olan Berat İlk, halen İstanbul Bilgi Üniversitesi ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde ders vermenin yanı sıra çeşitli platformlarda küçük meraklılarla canlandırma atölyeleri gerçekleştiriyor.

http://www.beratilk.com/

Home

Çocuklar için Filmler

Çocuklar Ankara Engelsiz Filmler Festivali’nde sinemanın büyüsünü de tadacak. Festival “Çocuk Filmleri” bölümünde sadece çocukların değil, her yaş grubundan seyircilerin görmesi gereken, Time dergisinin başyapıt olarak nitelendirdiği Martin Scorsese imzalı Hugo filmi ile korsanlık konusunda oldukça beceriksiz olsa da, iyimserliğini hep koruyan Kaptan Korsan’ın renkli  maceralarını anlatan animasyon film Korsanlar!’ı küçük seyircilerin beğenisine sunuyor.

Festival Mekanları

Tüm etkinliklerin ve film gösterimlerinin ücretsiz olduğu Festival’e Cer Modern ile Cinemaximum Armada Sinemaları ev sahipliği yapıyor.

Program ve etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgiye Festival’in web sitesinden ulaşabilir, Facebook ve Twitter hesaplarından duyuruları takip edebilirsiniz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up