Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Çanakkale: Yolun Sonu Filminin Yönetmeni Kemal Uzun ile Söyleşi

Yayınlandı

tarihinde

Ekran resmi 2013-03-14, 02.31.09

Oscar Ödülleri’nin tersine yılın en kötülerinin seçildiği Ahududu Ödülleri… 

Feminist sinemanın 101 yılında Filmmor 11. yaşını kutluyor…

Çanakkale: Yolun Sonu filminin yönetmeni Kemal Uzun ile Söyleşi… Osman Sınav’ın son projesi Aşk Kırmızı…

Sadece Sinema…

Yönetmenliğini Ferdi Aktaş’ın yaptığı sinema dünyasının gülen yüzü Sadece Sinema, Ezgi Sütçü’nün sunumuyla, yeni bölümüyle bu hafta da sinemaseverle buluşuyor.

Oscar Ödülleri’nin tersine yılın en kötülerinin seçildiği Ahududu Ödülleri’ni bilirsiniz. Herkes Oscar’ı kimin kucaklayacağını merak ederken yılın en kötülerinin kimler olacağı merak edilmez. Biz yine de söyleyelim. Aşk Oyunu bu sene En Kötü Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Ahududu’yu kucakladı.

İyi ya da kötü fark etmez, ben romantik komedi sevenlerdenim diyenler için Aşk Oyunu ile açıyoruz programımızı. Reha Erdem’in çok konuşulan filmi Jin’i vizyon eleştirisi bölümümüzde sinema yazarı Nil Kural ile mercek altına alıyoruz.

Politik sinema nedir ne değildir diye sormadan edemiyoruz. Politik sinema demişken tarihi filmleri de anmadan geçmiyoruz. Çanakkale: Yolun Sonu filmini, filmin yönetmeni Kemal Uzun ile konuşuyoruz. Ve yüzümüzü bu kez haftanın diğer yerli yapımı Osman Sınav’ın son projesi Aşk Kırmızı’ya çeviriyoruz.

Feminist sinemanın 101 yılında Filmmor 11. yaşını kutluyor. Bastırılan, yok sayılan, hırpalanan kadınların sesi olmayı hedefleyen festivalden sizin için derlediklerimiz programımızda sizleri bekliyor. Unutulmaz Sahne bölümümüzde ise nefret duygusunu irdeliyoruz. İnsan denen karmaşık yaratığın tarifi zor duygularına yine sinema tercüman oluyor ve Sadece Sinema Ezgi Sütcü’nün sunumuyla 15 Mart Cuma günü 12.35 ve 18.20’de TRT Haber’de.

Sinefesto | Özlem Kaya

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

TRT 2’nin Sevilen Programı “Sinema+”da Bu Hafta

17:30‘da TRT 2 ekranlarında.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Türkiye’nin kültür-sanat kanalı TRT 2’nin beğenilen programı Sinema+ bu hafta yine ilgi çekici konuları ile seyirci karşısına çıkacak.

Her hafta bir sinema unsurunun tema olarak işlendiği, vizyona girecek filmlerin ve güncel sinema haberlerinin verildiği, birbirinden değerli konukların ağırlandığı eğlenceli, tematik sinema programı Sinema+ bu hafta yine dolu dolu.

25 Temmuz Pazar (bugün) saat 17:30‘da TRT 2 ekranlarında sinemaseverlerle buluşacak olan programın bu haftaki rotası:

  • Sinema dünyasından öne çıkan haberler.
  • Oyuncu Meryem Uzerli ile keyifli bir sohbet.
  • Jennifer Lopez hayatına yakından bir bakış.
  • “En İyi İkinic Bahar Filmleri Listesi” ve çok daha fazlası sizlerle buluşacak.
Okumaya Devam Et

Türkiye

İbrahim Eren “TRT”ye Veda Etti

TRT’de bayrak değişimi yapıldı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

10 Temmuz 2017 tarihinde 4 yıllığına TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atanan İbrahim Eren, Yönetim Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. Ahmet Albayrak’a, Genel Müdürlük görevini de Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’ya devretti.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile TRT’nin yönetim kadrosu değişti. Prof. Dr. Ahmet Albayrak TRT Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanırken, görev süresi dolan İbrahim Eren’in yerine Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı TRT Genel Müdürü olarak göreve başladı. Eren, iyi dilekleriyle birlikte görevini Sobacı’ya devretti.

TRT’de 4 yıl Genel Müdür Yardımcısı, 4 yıl da Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olmak üzere 8 yıl görev yapan İbrahim Eren, görev süresinin dolması nedeniyle Genel Müdürlük bayrağını Mehmet Zahid Sobacı’ya devretti. İyi dilek ve başarı temennilerini sunan Eren, “’Özü Sözü İnsan’ anlayışını daha ileri taşıyacaklarına inanıyorum,” dedi.

Eren: “Kurumu bizden ileri götüreceklerine inanıyorum”

TRT gibi köklü bir kurumda 8 yıldır hizmet vermekten çok mutlu olduğunu söyleyen İbrahim Eren, “Birçok açıdan TRT olarak geldiğimiz noktada yeni başlayan arkadaşlarımızın “Özü Sözü İnsan” anlayışını daha ileri taşıyacaklarına, izlenme oranlarını sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda da artıracak bir anlayışla kurumu bizden daha ileriye götüreceklerine inanıyorum. Bu vesile ile yeni Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Zahid Sobacı’ya hayırlı uğurlu olsun diyorum,” dedi.

Sobacı: “TRT’nin bir dünya markası olma konumunu pekiştirmek temel hedefimiz”

İbrahim Eren’e bu zamana kadarki hizmetleri ve değerli katkıları için teşekkür eden TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, “Yarım asrı aşan bir süredir ülkemizin görsel ve işitsel hafızasını oluşturan Türkiye Radyo Televizyon Kurumumuzun uzun soluklu bayrak yarışında yeni bir devir teslim anını tecrübe ediyoruz, heyecanını yaşıyoruz. Kamu yayıncılığının gerektirdiği bir hassasiyet ile ve insanı merkezine alan bir anlayışla yayıncılık yapan TRT aslında Türkiye’nin güzide kurumlarından biri; ülkemizin, milletimizin sesi. Bu anlamda dünyayı evimize getiren ama aynı zamanda bizi de dünyaya tanıtan TRT, insanı ve hayatı anlayabilmek açısından bizlere fırsat sunan bir yolculuğu ifade ediyor. Bu yolculuk hep daha ileriye doğru,” açıklamalarında bulundu.

Bu devir teslim töreninin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü arefesinde gerçekleşmesinin daha da anlamlı olduğunun altını çizen Sobacı, “Yeni yönetim döneminde de aslında TRT’nin bir dünya markası olma konumunu pekiştirecek şekilde adımlar atmak bizim en temel hedefimiz olacaktır. Dün olduğu gibi bugün de TRT çatısı altında hem ulusal, hem uluslararası düzeyde, nitelikte ve içerikte en iyisini yapma, en iyisi olma yolunda bizler de elimizden geldiğince, var gücümüzle adım atmaya devam edeceğiz,” ifadelerini kullandı.

TRT ailesine katılmaktan ve Türkiye’ye hizmet etme imkânı bulmaktan mutlu olduğunu ifade eden Sobacı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı buradan bir kez daha arz ediyorum. TRT ailesine, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum,” ifadeleri ile görevi Eren’den teslim aldı.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Naz Çağla Irmak “Demir Kadın Neslican” Filmi İçin Saçlarını Kazıttı

Filmi yakında izleyiciyle buluşacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Kansere karşı verdiği mücadelesiyle kalplerde yer edinen, acı kaybıyla Türkiye’yi yasa boğan Neslican Tay’ın yaşam öyküsünü konu alan “Demir Kadın Neslican” filminin çekimleri tüm hızıyla sürüyor. Filmde Neslican Tay’ı canlandıran Naz Çağla Irmak, rolü için saçlarını kazıttı.

Umudun sembolü haline gelen Neslican’ı hakkıyla canlandırmak için büyük çaba sarf eden Naz Çağla Irmak, Neslican’ın ilham veren yaşam öyküsünü en gerçekçi haliyle beyazperdeye taşımayı hedefliyor.

Neslican’ın ailesinin onayı ve desteğiyle hayata geçirilen “Demir Kadın Neslican” filmi yakında izleyiciyle buluşacak. Film, Neslican’ın kanser teşhisi ile başlayan zorlu tedavi sürecini, süreç boyunca ailesinden, çevresinden ve sosyal medya üzerinden kendisine gelen güçlü desteği, hayalleriyle sıkı sıkıya bağlandığı ilham dolu yaşamını konu alacak.

Yönetmenliğini Özgür Bakar’ın üstlendiği “Demir Kadın Neslican” filmin kadrosunda Deniz Uğur, Mesut Akusta, Naz Çağla Irmak, Zeynep Elçin, Ahmet Haktan Zavlak, İlker Aksum, Özge Sezince Varley, Şeyma Peçe, Hasan Denizyaran, Cansu Fırıncı, Yurdaer Okur, Meral Çetinkaya, Sedef Şahin, Nisa Sofiya Aksongur yer alıyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler