Çanakkale: Yolun Sonu Filminin Yönetmeni Kemal Uzun ile Söyleşi

Türkiye TV'de Sinema

Ekran resmi 2013-03-14, 02.31.09

Oscar Ödülleri’nin tersine yılın en kötülerinin seçildiği Ahududu Ödülleri… 

Feminist sinemanın 101 yılında Filmmor 11. yaşını kutluyor…

Çanakkale: Yolun Sonu filminin yönetmeni Kemal Uzun ile Söyleşi… Osman Sınav’ın son projesi Aşk Kırmızı…

Sadece Sinema…

Yönetmenliğini Ferdi Aktaş’ın yaptığı sinema dünyasının gülen yüzü Sadece Sinema, Ezgi Sütçü’nün sunumuyla, yeni bölümüyle bu hafta da sinemaseverle buluşuyor.

Oscar Ödülleri’nin tersine yılın en kötülerinin seçildiği Ahududu Ödülleri’ni bilirsiniz. Herkes Oscar’ı kimin kucaklayacağını merak ederken yılın en kötülerinin kimler olacağı merak edilmez. Biz yine de söyleyelim. Aşk Oyunu bu sene En Kötü Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Ahududu’yu kucakladı.

İyi ya da kötü fark etmez, ben romantik komedi sevenlerdenim diyenler için Aşk Oyunu ile açıyoruz programımızı. Reha Erdem’in çok konuşulan filmi Jin’i vizyon eleştirisi bölümümüzde sinema yazarı Nil Kural ile mercek altına alıyoruz.

Politik sinema nedir ne değildir diye sormadan edemiyoruz. Politik sinema demişken tarihi filmleri de anmadan geçmiyoruz. Çanakkale: Yolun Sonu filmini, filmin yönetmeni Kemal Uzun ile konuşuyoruz. Ve yüzümüzü bu kez haftanın diğer yerli yapımı Osman Sınav’ın son projesi Aşk Kırmızı’ya çeviriyoruz.

Feminist sinemanın 101 yılında Filmmor 11. yaşını kutluyor. Bastırılan, yok sayılan, hırpalanan kadınların sesi olmayı hedefleyen festivalden sizin için derlediklerimiz programımızda sizleri bekliyor. Unutulmaz Sahne bölümümüzde ise nefret duygusunu irdeliyoruz. İnsan denen karmaşık yaratığın tarifi zor duygularına yine sinema tercüman oluyor ve Sadece Sinema Ezgi Sütcü’nün sunumuyla 15 Mart Cuma günü 12.35 ve 18.20’de TRT Haber’de.

Sinefesto | Özlem Kaya

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up