Çanakkale Türk Film Günleri Başlıyor

Türkiye

TFH ÇANAKKALE BANNER

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından Çanakkale Zaferinin yüzüncü yılı anısına düzenlenecek “Çanakkale Zaferinin 100. Yılı Film Günleri” 17 – 21 Nisan 2015 tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleşecek.

Etkinlik 17 Nisan saat 21:00’de Cinemaximum Carrefour’da, Russel Crowe’un Son Umut adlı filminin özel gösterimi ile başlayacak. Film günleri öncesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi / ÇOMÜ Troya Kültür Merkezi’nde; Hatice Aslan, Ayten Soykök, Yeşim Gökçe ve Dilara Ömür ”Zaferin 100. Yılında Kadın ve Sinema”  adlı etkinlikle sinemada kadın olmayı, Twitter fenomenleri jokato, taci_kalkavan, kutup_zencisi, gormelisin ve raymalifalitiko adlı kullanıcılar 140 Karakterde 25. Kare adlı etkinlikle sosyal medyanın sanal kodlarını ve sinema gerçekliğini tartışacak.

Cinemaximum Carrefour, ÇOMÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi ve ÇOMÜ Troya Kültür Merkezi’de gerçekleşecek etkinliklerde Ertem Eğilmez’in Bir Millet Uyanıyor, Yeşim Sezgin’in Çanakkale 1915, Serdar Akar, Ahmet Karaman ve Kemal Uzun’un yönetmenliğini  yaptığı  Çanakkale: Yolun Sonu, Levent Akçay’ın Sarı Siyah, Tolga Ören’in Son Mektup filmlerinin yanı sıra Tolga Örnek’in Gelibolu, Ahmet Okur’un Son Kale: Çanakkale adlı belgeselleri gösterilecek.

Aslıhan Gürbüz ve İbrahim Çelikkol gibi isimlerin katılacağı, beş  gün boyunca film gösterimleri ve paneller ile farklı bir program ortaya koyan etkinlikte gösterimler ücretsiz gerçekleştirilecek.

Panel_Afisi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up