Çanakkale Film Festivali’nden Filiz Akın’a Ödül!

Festivaller Türkiye

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin düzenlediği 1. Çanakkale Kısa Film Festivali’nde Onur Ödülü Yeşilçam’ın emektar oyuncusu Filiz Akın’a verildi.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Çanakkale Kısa Film Festivali’nin kapanış gecesinde, Türk Sineması’nın sevilen yüzü Filiz Akın‘a Onur Ödülü takdim edildi. Akın geceye, eşi Sönmez Köksal ile birlikte katıldı.

filiz akın çanakkale

Ödülünü Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer’in elinden alan Filiz Akın; “Beni çok güzel, çok sıcak karşıladınız. 50 senedir karşınızdayım. Bana gösterilen sevgiye, şefkate, saygıya bütün kalbimle teşekkür ediyorum” dedi.

Kısa film yarışmasında ilk 3’e giren ve Jüri Özel Ödülü alan filmleri izleyen sanatçı, öğrencileri ayrı ayrı kutladı. “Çanakkale ruhunu kısa bir zamanda anlatmak ve mesajı vermek çok zordur. Bu topraklarda ne sevgilerin, ne duyguların, ne dostlukların, ne hayatların kaybolduğunu bize anlattılar. Çok kıymetli bir iş yapmışlar. Hepsini tebrik ediyorum’” diyen sanatçı festivalin birinci olan filmi Dumlupınar Son Dalış‘ın yönetmenine ödülünü vererek başarılarının devamını diledi.

—————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up