Çağatay Ulusoy’un Netflix Dizisi Ertelendi

Türkiye

Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız’ın (The Protector) yayın tarihi ertelendi.

Çağatay Ulusoy’un başrolünü üstlendiği Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın (The Protector) çekilen bazı sahnelerinin beğenilmemesi üzerine dizisinin yayın tarihi ertelendi.

Birinci sezonun çekimlerine mart ayında başlanan dizi, eylülde seyirciyle buluşacaktı. Fakat Netflix yetkililerinin, yönetmen Can Evrenol’un çektiği ilk beş bölümü izleyip beğenmediği iddia edildi.

Dizinin birçok sahnesi çöpe giderken yeni yönetmen arayışına giren Netflix, Umut Aral ve Gönenç Uyanık’ı dizinin başına getirdi.

Bazı sahneler yeniden çekildi ve kurgulandı. Bu gecikmeden dolayı hem bütçe arttı hem de Hakan: Muhafız’ın eylül olarak duyurulan yayın tarihi ertelendi.

Hakan: Muhafız’ın (The Protector) başrollerinde Çağatay Ulusoy’un yanı sıra Ayça Ayşin Turan, Okan Yalabık ve Hazar Ergüçlü yer alıyor.

N. İpek Gökdel’in 2016 yılında keleme aldığı Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi kitabından esinlenerek yazılan dizide İstanbul’a eğitim için gelen Çağatay Ulusoy’un canlandırdığı Hakan karakteri merkeze alınıyor. İstanbul’un koruyuculuğu, yani son muhafızlığı bu üniversiteli sıradan çocuk Hakan’a verilir. Hakan geçmişten gelen bu tehlikeyi öğrenip ülkesini koruması gerektiğini öğrendiğinde başta çok zorlansa da 500 yıl öncesine dayanan, Yavuz Sultan Selim’in Denizli’li dokumacı tarafından dokunan ikiz gömleğini giyecek, bu ona süper kahraman yapacak gücü verecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up