Behzat Ç’ye 18 yaş şoku!

Manşet Türkiye

‘Seni Kalbime Gömdüm’ filminin yönetmeni Serdar Akar, 28 Ekim’de gösterime girmesi beklenen filmime 18 yaş sınırı getirildiğine yönelik iddialara ‘Nasıl yav!’ diye karşılık verdi.

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gala gösterimi yapılan “Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm”ün Yönetmeni Serdar Akar, oyuncularla birlikte izlediği filmini çok beğendiğini söyledi.

Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’ndaki gösterimden sonra şiddetli yağış altında bahçeye kurulan söyleşi çadırına geçen ekip, yoğun sevgi gösterisiyle karşılandı. Söyleşiye Yönetmen Serdar Akar, Senarist Emrah Serbes, oyuncular Erdal Beşikcioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Tardu Flordu, Cansu Dere, Canan Ergüder katıldı.

Yönetmen Akar, festivalde bir dönem jüri üyesi, bir dönem ödül için yarışan filmlerden birinin yönetmeni olarak Antalya’da bulunduğuna değinerek, bunların hiçbirinin önemi olmadığını, en önemli şeyin Antalya’da olmak olduğunu söyledi.

Film yapmanın kusuru ve kabahati olmadığını belirten Akar, söyleşiye katılanların kendilerine eleştirel mahiyette sorular da sorabileceklerini işaret ederek, “Yine bir sürü şey soracaksınız. (Şu niye oldu, bu niye oldu…). Ben bu gece güzel bir film izledim. O kadar” dedi.

Film tepki alıyor

Filmde Türkiye’de Emniyet Teşkilatı’ndaki çarpık yapılaşmalara değindikleri kaydeden Akar ve filmin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’na, “İçten veya dıştan tepkiler nasıl?” sorusu yöneltildi. Akar, “İyi değil” yanıtını birkaç kez tekrarladı. Beşikçioğlu ise, “Cevabı verdi usta” demekle yetindi.

Akar bir başka soru üzerine ise, televizyonda dizisi oynayan bir film çekmenin avantajlı olduğunu kaydetti. Akar, “Karakterin altyapısı bir sene önceden hazırdı. Bu filmin böyle bir şansı var” dedi.

“Bu film 18 yaş olur mu”

Bir gazeteci filme 18 yaş sınırı getirildiğini iddia edince, Yönetmen Serdar Akar, ‘Nasıl yav!’ diye karşılık verdi. Akar, küfrün bol kullanıldığı film ile ilgili olarak söyleşiye katılanlara, “Ben 13 yaş istiyorum. Haksız mıyım? Bir tuhaflık gördünüz mü? Ahlaka mugayir bir şey gördünüz mü?” diye sordu. Akar’ın bu sorusu, gülüşmelerle karşılandı.

Yönetmen Akar, “Bu film 18 yaş olur mu? Vatana millete, zarta zurta böyle bir şey var mı? Bu film 13’ü geçmez, geçmemeli. Yasakla, yasakla nereye kadar” dedi.

Filmden istediğini alamadığını söyleyen bir seyirciyle, “Ben de alamadım. Ah neler çekiyorum” diye şakalaşan Akar, filmi kendisinin ve oyuncuların büyük beğeniyle izlediğini tekrarladı.

Filmin yönetmeni Akar, başrol oyuncusu Beşikçioğlu ve senarist Emrah Serbes’in bir canlı yayına katılmak için ayrılmasından sonra seyirciler filmin diğer oyuncularına soru yöneltmeye başladı.

“Benim karakterim dirayetli”

Bir kadın seyircinin, “Behzat Ç’de kadın karakterler çok naif. Daha zeki, dirayetli kadın karakteri olamaz mı? Hemen Behzat Ç’ye aşık oluyorlar” sorusu gülüşmelerle karşılanırken, bu sözlere alınmış gibi davranan Behzat Ç’nin sevgilisi Savcı Esra karakterini canlandıran Canan Ergüder, “Çok affedersiniz ama benim karakterim çok dirayetli” diye cevap verdi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up