Büyük Gözler (Big Eyes)

Vizyondakiler

Big Eyes - Buyuk Gozler (15)

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Amy Adams, Krysten Ritter, Christoph Waltz, Jason Schwartzman, Jason Schwartzman

Tür: Biyografi, Drama

Yapım Yılı: 2014

Vizyon Tarihi: 6 Şubat 2015 Cuma

Senaryo: Scott Alexander, Larry Karaszewski

Yapımcı Firma: Silverwood Films

Yapım Ülkesi: ABD

Orijinal Dil: İngilizce

Filmin Konusu:

Abartılı karakterler yaratmasına rağmen bu karakterlerin insani değerlerini kaybetmemelerine özen gösteren Tim Burton son filmi “Büyük Gözler”de; 1950li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla tanınan Amerikalı ressam Margaret Keane’in, eşi Walter Keane ile yaşadığı güç mücadelesini sinemaya aktarıyor.

Karısının göze çarpan yeteneğini ve ortaya koyduğu eserleri satış stratejisi adına sahiplenen Walter Keane (Christoph Waltz),para ve şöhreti yakaladıktan sonra eşi Margaret’i (Amy Adams) gölgede bırakır ve yaptığı tabloların birisi için bile “Benim tablom!” diyemeyen Margaret, kocasına karşı çetin bir savaş vermeye başlar. “Big Eyes – Büyük Gözler”, Margaret’ın bir sanatçı olarak uyanışını, resimleriyle yakaladığı iz bırakan başarısını ve çoktan uluslararası üne kavuşmuş eşiyle yaşadığı çalkantılı ilişki sürecini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up