Bulgaristan’dan Kaçanların Hikayesi Film Oldu

Türkiye Yakında

Taş Film tarafından Bursa ve Balıkesir’de çekilen ve önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Kaçış 1950 isimli sinema filmi, 1950 ile 1970 yılları arasında Bulgaristan’da zulümden kaçıp Türkiye’ye sığınan Türklerin çektiği acıları tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

kaçış 1950

Filmin senaryosu, Zülkef Yeşilbahçe’nin “Ata Topraklarından Ana Vatana Anılar” isimli kitabından uyarlanarak hazırlandı. Yaklaşık 70- 80 kişilik bir ekibin 8 ay boyunca aralıksız çalıştığı filmde Atilla Saral, Zeynep Gülmez, Burak Kaya, Hüseyin Elmapınar, Mehmet Vanlıoğlu, Onur Bayraktar, Ali Özkan Dinkçi, Efe Kopuz, Ender Turan ve eski AK Parti Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu’nun yanı sıra pek çok tiyatro kökenli oyuncu yer aldı.

Filmin Ocak ayında vizyona girmesi hedefleniyor.

Daha önce tiyatroda oyunculuk yaptığını ifade eden eski AK Parti Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu, beyaz perdede ise ilk defa seyirci karşısına çıkacağını söyledi. Filmde başrol oynayan Mustafa’nın yaşlanmış halini oynayan Anbarcıoğlu, Filmin Genel yönetmeni ve yapımcısı İhsan Taş ve ekibinden tam not aldı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up