Bugün 5 Yeni Film Vizyon’da!

SİNEMALARDA

İşte bu haftanın filmleri…

Ruhlar Bölgesi (Insidious)
James Wan’ın yönettiği ve Patrick Wilson, Rose Byrne, Ty Simpkins ile Lin Shaye’nin oynadığı “Ruhlar Bölgesi (Insidious)” filmi, gerilim ve korku sahneleri içeriyor.

Filmde, genç çift Josh ve Renai, 3 çocuklarıyla yeni bir eve taşınır, ancak evde yaşanan tuhaf olaylar, Renai’ye evin hayaletli olduğunu düşündürür. Evde, gece gündüz eşyalar yer değiştirir ve etrafta tuhaf sesler duyulur. Josh, bu olanlara inanmasa da karısının ve annesinin eve medyum çağırmasına izin verir.

Özgürlük Yolu (The Way Back)
Peter Weir’ın yönettiği ve Ed Harris, Jim Sturgess, Saoirse Ronan ile Colin Farrell’ın oynadığı “Özgürlük Yolu (The Way Back)”, savaş ve dram sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmde, 1940 yılında Sovyet Rusya’ya bağlı Sibirya çalışma kampından özgürlükleri için kaçtıktan sonra 4 bin mil yürüyerek, Hindistan’a ulaşan esirlerin yaşadıkları macera anlatılıyor.

Çömez (Cherry)
Jeffrey Fine’ın yönettiği ve Kyle Gallner, Laura Allen, Britt Robertson ile Matt Walsh’ın oynadığı “Çömez (Cherry)” filmi, komedi sahneleriyle dikkat çekiyor.

Kadının Fendi (Made in Dagenham)
Nigel Cole’un yönettiği ve Sally Hawkins, Rosamund Pike, Miranda Richardson ile Geraldine James’in oynadığı “Kadının Fendi” , trajikomik sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmde, kadınların eşitlik için başlattığı direniş, kısa sürede tüm ülkeye yayılarak, bir ayaklanmaya dönüşüyor. Hayatları mutfakla fabrika arasında geçen kadınlar, erkeklerle eşit haklar elde etmek üzere giriştikleri mücadelede patronlarına, kocalarına ve hatta devlete karşı durmak zorunda kalıyor.

Kartal (The Eagle)
Kevin MacDonald’ın yönettiği ve Channing Tatum, Jamie Bell, Donald Sutherland ile Mark Strong’un oynadığı “Kartal (The Eagle)” ise aksiyon sahneleriyle dikkat çekiyor.

Filmde, 2. yüzyıl Britanya’sında, köle ve efendi konumundaki iki adam, sadakat, ihanet, dostluk, nefret, kahramanlık ve madrabazlığın sınırlarında gezinecekleri tehlikeli bir görevi gerçekleştirmek üzere, bilinen dünyanın ötesinde heyecanlı ve destansı bir maceraya atılıyor.

[Kaynak: Trt.net.tr]

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up