Bud Spencer Hayatını Kaybetti

Hollywood

80’li yıllara damgasını vuran ünlü İtalyan aktör ve yapımcı Bud Spenger Roma´da hayata gözlerini yumdu.

Asıl adı Carlo Pedersoli olan ünlü İtalyan aktör Bud Spencer Roma´da yaşamını yitirdi. 31 Ekim 1929 Napoli doğumlu Bud Spencer, spagetti westernlerle tanınmış, rol arkadaşı Terence Hill ile çok sevilen filmlere imza atmıştı.

Bud Spencer Yazar, aktör, eski yüzücü, şarkıcı, besteci, sanayici, avukat, senarist,stilist ve albüm yapımcısıdır. Oyunculuğun yanı sıra şarkıcı, besteci, senarist ve albüm yapımcılığı ile de bilinen Spencer, 1952 Helsinki, 1956 Melbourne’de iki kez olimpiyatlara katılarak milli yüzücü olarak ülkesini temsil etti.

Banana Joe lakaplı İtalyan aktör, Terence Hill ile oynadıkları Dövüş – Vahşi Batı -Komedi filmleri ile üne kavuşmuştur. Filmlerinde genellikle dik başlı, ağır tabiatlı, yufka yürekli ayrıca düşmanlarını bir yumrukta etkisiz hale getiren iri cüsseli karakteri canlandırır.

Hill05

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up