Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Bu yaz sinema tutkunları bayram edecek

Yayınlandı

tarihinde

1 Ocak tarihinden bu yana 41 film gösterime çıktı ve 13 milyon bilet satıldı bile. Bu sayının yıl sonuna dek 70 filmi bulması bekleniyor.

Nizam Eren’in derlediği habere göre, Sinan Çetin’in 2 yıldır üzerinde çalıştığı ve bu yıl gösterime sokmayı planladığı ÇANAKKALE RUHU filminde Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Wilma Elles’in yanı sıra Cemo Çetin rol alacak. Sinan Çetin’i bilenler bu filmin de aykırı bir film olacağını ve ezber bozacağını tahmin etmekte zorlanmayacaklar. Bir diğer Çanakkale filmi ise Mahsun Kırmızıgül’ün uzun süredir üzerinde çalıştığı iddia edilen ama BOYUT FİLM’in şiddetle ret ettiği proje. Bekleyip göreceğiz.

Ancak ÇANAKKALE İÇİNDE adlı film ise şu sıralarda harıl harıl hazırlıkları yapılmakta olan projelerden biri. Serdar Akar’ın yöneteceği bu filmin oyuncu kadrosunda 1000 figüran kullanılacak. Çanakkale de çekilecek. Er Ryan’ı Kurtarmak filmi efektlerini yapan Mark Meddings, bu filminde özel efektörü. ERDAL BEŞİKÇİOĞLU, YETKİN DİKİNCİLER ise filmin ana oyuncuları. 16 Mart 2012 gösterim tarihi planlandı. Film, gerçeği yansıtsın istendiğinden Anzakları ise Avustralyalı veya Yeni Zelandalı oyuncular oynayacak. Film bütçesi için şimdilik gizli tutuluyor. Ağustos’ta motor denecek.

FETİH 1453 GELİYOR
Haberlere göre 20 milyon $ bütçeye çıkan filmin gösterim tarihi 2012 Şubat yada Mart ayı olacağı sanılıyor. İbrahim Çelikkol, Ozan Çobanoğlu, Dilek Serbest, Recep Aktuğ gibi oyuncular ile çok geniş bir kadro filmde rol alacak. Fatih Sultan Mehmet’in, çocukluğundan fetihlerine kadar süreci kapsayacak ve 3 boyutlu animasyonlarında bolca olduğu belki de yılın en flaş yapımı.

KARA MURAT- MORANIN ATEŞİ
Şu sıralarda internette teaser’ı dönen ve izlediğinizde kesinlikle Türk işi diyemeyeceğiz bir çalışma. Trabzonda çekimleri yapılan , 2 Aralık’ta gösterimi planlanan filmin yönetmeni Chris Roche ve oyuncu olarak karşımıza Nefise Karatay, Bahadır Sarı, Tatiana Marinescu, Hakan Ural, Kerem Alışık, İlker İnanoğlu, Suna Selen gibi kalabalık bir kadro çıkıyor.

Yerli TOP GUN ya da ANADOLU KARTALLARI
Ömer Vargı’nı yönettiği ve Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Ekin Türkmen, Özge Özpirinçci, Hande Subaşı’nın başlıca rollerde yer aldığı film, Hava Kuvvetlerimizin 100. Yılı nedeniyle ve yine Hava Kuvvetleri desteği ile çekiliyor. Şu anda sette olan film biter bitmez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sırasında gösterime girecek.

AY BÜYÜRKEN UYUYAMAM
Necati Cumali’nin bu ölümsüz eseri için 18 yıl sonra kamera arkasına geçmeye hazırlanan Şerif Gören , filmin çekimlerine Ayvalık’ta başlıyor. Ayça Bingöl, Hazal Kaya, , Fırat Tanış, Necip Memili, Ali Düşenkalkar . Bildiğiniz gibi 26 hikayeden oluşan bu eser de Anadolu insanlarının aşkları, cinselliği, sapkınlıkları, bunalımları olabildiğince cesur anlatılmakta.

AYHAN HANIM ve BU SON OLSUN !
Nefes-Vatan Sağolsun filmi yönetmeni Levent Semerci, bu kez 1977 kanlı 1 Mayıs Taksim meydanından 12 Eylül’e ve oradan da 1990’lara uzanan bir hikaye ile karşımızda. Politik bir göz yerine 10 yaşındaki küçük oğlu ve bir anne gözüyle yani Ayhan hanım gözü ile anlatılan filmde Vahide Gördüm Ayhan hanım rolünde yer alıyor. Selçuk Yöntem filmin diğer oyuncusu. Eskişehir’de Taksim meydanının birebir inşasının yapıldığı ve döneme ait tüm mekanların bu şehirdeki stüdyolarda çekileceği bildiriliyor. Taksim meydanı sahneleri önünüzdeki aylarda 3000 kişi ile çekilecek.

Bakanlık desteği alan ve yardımcı yönetmenlik yapan Orçun Benli, BU SON OLSUN adlı kara-komedi ile motor diyecek. Sokakta yaşayan 5 arkadaşın, 12 Eylül darbesi ve sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile traji-komik durumunu izletecek. Oyuncu görüşmeleri halen sürmekte olan ama Engin Altan Düzyatan, Fırat Kaya, Volga Sorgu, Serdar Orçin, Sevinç Erbulak, Ufuk Bayraktar, Mustafa Uzunyılmaz kesinleşen isimler arasında. Projenin 12 Eylül’de motor demesi, filmin içeriğine bir gönderme olarak seçildiği özellikle vurgulanmalı. 2012 başında gösterime girmesi bekleniyor.

BAĞBOZUMU
Yılmaz Erdoğan’ın 2009 yılından bu yana karşımıza çıkan projesi. Belçim Erdoğan dışında henüz netlik kazanmayan bu proje 2011 yılında da çekilmeyecek gibi görünüyor.

BEHZAT Ç – SON HAFRİYAT
Serdar Akar’ın yönettiği bu sezon 2. film. Çekimleri bitmek üzere olan filmin oyuncu kadrosunda bulunan Cansu Dere, bir ara dizi müdavimlerince istenmese de kadroda yer aldığı kesin. Dizi kadrosu firesiz beyazperde de olacak. Film, Ekim ayında sinemalarda olacak.

DEDEMİN İNSANLARI
Çağan Irmak şüphesiz ‘’marka’’ yönetmenlerimizden biri ve her projesi heyecan yaratanlardan. Bu kez son 2 projesinin aksine daha geniş mekanlarda daha yüksek bütçeli ve daha ‘’bizden’’ bir proje ile karşımıza çıkıyor. Dedemin İnsanları, büyük değişimin ( mübadele) hikayesini, topraklarından koparılan insanların yaşadığı kültür şoku, dışlanmışlık ve buna ait sorunları beyazperdeye aktarıyor. Film, Kasım ayında vizyona girmeye hazırlanıyor. Çetin Tekindor, Zafer Algöz, Hümeyra, Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Ezgi Mola filmin oyuncuları.

BİR ZAMANLAR ANADOLU’DA
Cannes Film Festivali her katılımında mutlaka bir ödül alma geleneğini Bir Zamanlar Anadolu’da filmi ile de sürdüren Nur Bilge Ceylan, kamerasını küçük kasabalara ya da gözden uzak insanların küçük dünyalarına çevirme geleneğini de sürdürüyor. Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat tanış, Taner Birsel, Yılmaz Erdoğan filmin başrollerinde. Filmin neredeyse yurt dışı haklarının daha proje aşamasında onlarca ülkeye satıldığını özellikle belirtelim. Ama Türkiye vizyon tarihinin hala belirsiz olduğunu da yine özellikle vurgulayalım.

LABİRENT
Önce belgeseller ile sonra da uzun metraj filmleri ile sinema adamlığını kanıtlamış olan Tolga Örnek, Kaybedenler Kulübü’nün daha dumanı tüterken yeni projesine başladı bile. 5 Temmuz da motor diyeceği ve İstanbul- Mardin-Frankfurt üçgeninde 8 haftada çekeceği aksiyon-gerilim türü film, Aralık içinde gösterimde olacak. (Yönetmen Örnek, henüz tam kesinleşmediği için kadroda yer alacak isimleri açıklamaktan kaçındı)

ENTEL KÖY
Dondurmam Gaymak’ın mütevazi bütçesi ile büyük işler yapan Yüksel Aksu, ENTEL KÖY ile benzer bir başarıya imza atmak için Muğla da film çekimlerini sürdürüyor. Günümüz nükleer ve termik santrali engelleme çabalarının mizahi bakışı olan filmde Şahin Irmak, Ayşe Bosse, Emin Gürsoy, Recep Yener yer alıyor.

KARADEDELER OLAYI
1989 yılında Karadedeler köyünde parçalanarak öldürülmüş 7 kişi ve bunu araştıran gazetecinin de ortadan kaybolması üzerine yapılan Türkiye’nin Blair Cadısı projesi. Film, Kütahya yakınlarında bir köyde çekiliyor.

Bundan 4 yıl önce izlediğimiz MUSALLAT filmi devamı MUSALLAT 2 , Kasım da vizyona girmeye hazırlanıyor.

RECEP İVEDİK 4
2008, 2009 ve 2010 Şubat aylarında peş peşe 3 film ile gişe rakamlarında sıralamaları değiştiren Recep İvedik karakteri , 2011 yılını boş geçmişti ama 2012 Şubat ayı için şimdiden hazırlıkların yapıldığı gelen duyumlar arasında. Ancak Aksoy film ‘’ne yazılmış bir senaryo nede proje için bir hazırlık var’’ diyor. Bekleyip göreceğiz

ROMANTİK KOMEDİ 2
Listelerde kimin ve ne zaman dağıtacağı belirtilmesine karşın BOYUT FİLM’in ‘’hiçbir şekilde’’ gündeminde olmadığını söylediği film.

Uzak filmindeki performansı ile tanıdığımız Muzaffer Özdemir, 2 yıldır bitirmeye çalıştığı YURTSUZ adlı projesini bu yıl gösterime sokmayı planlıyor.

Selda Çiçek’in yöneteceği ve Cansel Elçin, Halil Kumava ve Derya Durmaz’ın oynadığı YABANCI, Atıl İnanç’ın yöneteceği ve Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Ali Sürmeli’nin oynayacağı UÇAK, şu anda çekilmekte olan ve Adem Kılıç’ın yönettiği TE-MELL -SÜMELANIN ŞİFRESİ, Uğur Yağcıoğlu’nun yönettiği PAPAZ KİMDE?, Caner Erzincan’ın yöneteceği Mar, Reis Çelik’in yönettiği ve 14 yaşında yaşlı bir adam ile evlendirilen 14 yaşındaki kızın hikayesi LAL GECE, Ali Aydın’ın yöneteceği KÜF, Oktay Kaynarca, Ksenia Sobchak’ın oynadığı ve Ulaş Ak’ın yöneteceği KARDEŞLİK, Çiğdem Vitrinel’in KALBİM BİR TAŞ PARÇASI, Erdoğan Kar’ın KADİFE ANA , Fethi Erdoğan’ın ÇETO-ONLAR BİR ZAMANLAR ÇOCUKTU, Yasemin Samdareli’nin ALMANYA, Nezih Ünen’i yöneteceği ve Tan Sağtürk, Fadik Sevim Atasoy, Özlem Tekin’in oynayacağı MAVİ PANSİYON, İsmail Güneş’in töre cinayetini ve feodal gelenekleri işlediği ve 3’lemenin son filmi ATEŞİN DÜŞTÜĞÜ YER, yeni dönem filmlerden…

Radikal

Güncelleme : Dün | 10:26 – su

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 3 Aralık 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 8 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Bağlılık Hasan

Bağlılık Hasan, geçimini baba mirası meyve bahçesi ve tarlasından sağlayan Hasan’ın, tarlasının tam ortasına dikilmek istenen elektrik direğinden kurtulmaya çalışırken, Hac için Mekke’ye gidişi yaklaştıkça geçmişine ve kendi içine doğru bir arayışa çıkmasını konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Fransız Postası (The French Dispatch)

20. yüzyılda hayali bir Fransız kasabasında geçen film, bölgenin popüler dergisi The French Dispatch of the Liberty, Kansas Evening Sun’da yayımlanan farklı farklı hikâyeleri odağına alıyor.

Fragman için tıklayın.

Titane

Titane, yıllar önce kaybolduğu iddia edilen bir adamın ortaya çıkmasıyla yaşananları konu ediyor. Özel müfettişler bir gün havaalanında yüzü morarmış bir adam bulur. Adam, kendisini on yıl önce kaybolan Adrien Legrand olduğunu iddia eder. Oğlunun bulunduğu haberini alan Adrien’in babası Vincent, on yıl boyunca yaşadığı kabusun artık sona erdiğini düşünerek genç adamı evine götürür. Bu süreçte bir dizi korkunç cinayet bölgeyi etkisi altına alır.

Fragman için tıklayın.

Aykut Enişte 2

Aykut Enişte 2, Gülşah ile evlenme arifesinde olan Aykut’un, ailenin eski eniştesinin ortaya çıkmasıyla başından geçenleri konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Clifford Büyük Kırmızı Köpek (Clifford the Big Red Dog)

Clifford the Big Red Dog, genç Emily Elizabeth’in, yavruyken yolunun kesiştiği fakat erişkinliğinde bir deve dönüşen kırmızı köpek Clifford ile maceralarını anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Resident Evil: Raccoon Şehri (Resident Evil: Welcome to Raccoon City)

Resident Evil: Welcome to Raccoon City, tüm dünyaya yayılan bir vahşetin Raccoon City’de zincirlerinden koptuğu gece yaşananları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi

Mustafa H. Öztürk’ün yönetmen koltuğunda oturduğu “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” filminin oyuncu kadrosunda Serkan Şengül, Kadir Çöpdemir, Ergül Miray Şahin, Ali Uyandıran gibi isimler yer alıyor.

Fragman için tıklayın.

İşsiz Adam

Film, elini attığı her işten kovulan ve bu yönüyle adı çıkan Ömer’in hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Türkiye

TRT Ortak Yapımı “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” 3 Aralık’ta Sinemalarda

Film 3 Aralık’ta vizyona giriyor!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Animasyon türündeki TRT Ortak Yapımı “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” filmi, 3 Aralık Cuma günü vizyona giriyor. 65 şehirde 250’den fazla sinema salonunda gösterime girecek olan film, sevimli ayı Babuş’u yakalamak isteyen hırsızları engellemeye çalışan canlı kuklaların ormanın derinliklerindeki maceralarını anlatıyor.

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Mustafa Öztürk’ün üstlendiği TRT Ortak YapımıKuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi3 Aralık’ta vizyona giriyor. Çocuk ve aile komedisi olan çizgi filmin reel karakterlerini ünlü oyuncular Kadir Çöpdemir, Serkan Şengül, Ali Uyandıran, Ergül Miray Şahin üstleniyor.

Uzun ve titiz bir çalışma ile hazırlanan film; arkadaşlık, iş birliği, tüm canlılara saygı ve güven gibi evrensel temaları işliyor. Büyük küçük herkese dostluğu, birlikte hareket etmenin önemini renkli ve canlı bir şekilde anlatan “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” tüm sinemaseverleri doğayla iç içe, neşeli bir dünyaya davet ediyor.

Serinin ilk filminden tanıdığımız Örs Usta, Cebir, Şaklaban, Hokkabaz, Pehlivan ve Sultan isimli canlı kuklalar Müşfik Amca ile yaşamaya devam eder. Müşfik Amca bir gün bir buluşma için evden ayrılmak zorunda kalır ve kuklaları yeğeni Aslı’ya emanet eder. Ormanda kamp yapmaya giden Aslı ve kuklaların başlarına gelecek maceralardan haberleri yoktur. Ormanda sevimli ayı Babuş’u yakalamaya çalışan hırsızlar Behçet ve Riko’yu tuzaklar kurarak engellemeye çalışacaklardır.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Jason Statham’lı “İntikam Vakti” Rekor Kırdı

“İntikam Vakti” dublaj ve altyazı seçeneğiyle şimdi sinemalarda.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğuna oturduğu, Jason Statham’ın başrolünü üstlendiği “İntikam Vakti”, Türkiye’de bu yılın iyi stüdyo dışı film açılışını yaptı.

Aksiyon sinemasının en önemli yıldızlarından Jason Statham, “İntikam Vakti” ile iki yıllık aranın ardından beyaz perdeye döndü. Usta yönetmen Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğuna oturduğu İntikam Vakti, Türkiye’de vizyona girdiği ilk üç gününde büyük bir beğeniyle izlenerek pandeminin başlangıcından bu yana en iyi stüdyo dışı film açılışı yaparak rekor kırdı.

Ünlü yönetmen Guy Ritchie ile yıldız oyuncu Jason Statham’ın dördüncü kez birlikte çalıştığı İntikam Vakti, nefes kesen bir hesaplaşma öyküsü anlatıyor.

Bir an olsun düşmeyen temposu ile sinema salonlarında aksiyon fırtınası yaratacak filmin hikayesi şöyle: Varlıklı ve güçlü bir adam olan H, her hafta milyonlarca dolarlık taşıma işi yapan bir zırhlı araç şirketinde özel güvenlik görevlisi olarak işe girer. Olağanüstü yetenekleriyle tüm soygun girişimlerini neredeyse tek başına engelleyen H’in bu işte neden çalıştığını kimse anlayamaz. H’in aklında ise tek bir şey vardır: Oğlunun intikamını almak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler