Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Bu yaz sinema tutkunları bayram edecek

Yayınlandı

tarihinde

1 Ocak tarihinden bu yana 41 film gösterime çıktı ve 13 milyon bilet satıldı bile. Bu sayının yıl sonuna dek 70 filmi bulması bekleniyor.

Nizam Eren’in derlediği habere göre, Sinan Çetin’in 2 yıldır üzerinde çalıştığı ve bu yıl gösterime sokmayı planladığı ÇANAKKALE RUHU filminde Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Wilma Elles’in yanı sıra Cemo Çetin rol alacak. Sinan Çetin’i bilenler bu filmin de aykırı bir film olacağını ve ezber bozacağını tahmin etmekte zorlanmayacaklar. Bir diğer Çanakkale filmi ise Mahsun Kırmızıgül’ün uzun süredir üzerinde çalıştığı iddia edilen ama BOYUT FİLM’in şiddetle ret ettiği proje. Bekleyip göreceğiz.

Ancak ÇANAKKALE İÇİNDE adlı film ise şu sıralarda harıl harıl hazırlıkları yapılmakta olan projelerden biri. Serdar Akar’ın yöneteceği bu filmin oyuncu kadrosunda 1000 figüran kullanılacak. Çanakkale de çekilecek. Er Ryan’ı Kurtarmak filmi efektlerini yapan Mark Meddings, bu filminde özel efektörü. ERDAL BEŞİKÇİOĞLU, YETKİN DİKİNCİLER ise filmin ana oyuncuları. 16 Mart 2012 gösterim tarihi planlandı. Film, gerçeği yansıtsın istendiğinden Anzakları ise Avustralyalı veya Yeni Zelandalı oyuncular oynayacak. Film bütçesi için şimdilik gizli tutuluyor. Ağustos’ta motor denecek.

FETİH 1453 GELİYOR
Haberlere göre 20 milyon $ bütçeye çıkan filmin gösterim tarihi 2012 Şubat yada Mart ayı olacağı sanılıyor. İbrahim Çelikkol, Ozan Çobanoğlu, Dilek Serbest, Recep Aktuğ gibi oyuncular ile çok geniş bir kadro filmde rol alacak. Fatih Sultan Mehmet’in, çocukluğundan fetihlerine kadar süreci kapsayacak ve 3 boyutlu animasyonlarında bolca olduğu belki de yılın en flaş yapımı.

KARA MURAT- MORANIN ATEŞİ
Şu sıralarda internette teaser’ı dönen ve izlediğinizde kesinlikle Türk işi diyemeyeceğiz bir çalışma. Trabzonda çekimleri yapılan , 2 Aralık’ta gösterimi planlanan filmin yönetmeni Chris Roche ve oyuncu olarak karşımıza Nefise Karatay, Bahadır Sarı, Tatiana Marinescu, Hakan Ural, Kerem Alışık, İlker İnanoğlu, Suna Selen gibi kalabalık bir kadro çıkıyor.

Yerli TOP GUN ya da ANADOLU KARTALLARI
Ömer Vargı’nı yönettiği ve Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Ekin Türkmen, Özge Özpirinçci, Hande Subaşı’nın başlıca rollerde yer aldığı film, Hava Kuvvetlerimizin 100. Yılı nedeniyle ve yine Hava Kuvvetleri desteği ile çekiliyor. Şu anda sette olan film biter bitmez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sırasında gösterime girecek.

AY BÜYÜRKEN UYUYAMAM
Necati Cumali’nin bu ölümsüz eseri için 18 yıl sonra kamera arkasına geçmeye hazırlanan Şerif Gören , filmin çekimlerine Ayvalık’ta başlıyor. Ayça Bingöl, Hazal Kaya, , Fırat Tanış, Necip Memili, Ali Düşenkalkar . Bildiğiniz gibi 26 hikayeden oluşan bu eser de Anadolu insanlarının aşkları, cinselliği, sapkınlıkları, bunalımları olabildiğince cesur anlatılmakta.

AYHAN HANIM ve BU SON OLSUN !
Nefes-Vatan Sağolsun filmi yönetmeni Levent Semerci, bu kez 1977 kanlı 1 Mayıs Taksim meydanından 12 Eylül’e ve oradan da 1990’lara uzanan bir hikaye ile karşımızda. Politik bir göz yerine 10 yaşındaki küçük oğlu ve bir anne gözüyle yani Ayhan hanım gözü ile anlatılan filmde Vahide Gördüm Ayhan hanım rolünde yer alıyor. Selçuk Yöntem filmin diğer oyuncusu. Eskişehir’de Taksim meydanının birebir inşasının yapıldığı ve döneme ait tüm mekanların bu şehirdeki stüdyolarda çekileceği bildiriliyor. Taksim meydanı sahneleri önünüzdeki aylarda 3000 kişi ile çekilecek.

Bakanlık desteği alan ve yardımcı yönetmenlik yapan Orçun Benli, BU SON OLSUN adlı kara-komedi ile motor diyecek. Sokakta yaşayan 5 arkadaşın, 12 Eylül darbesi ve sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile traji-komik durumunu izletecek. Oyuncu görüşmeleri halen sürmekte olan ama Engin Altan Düzyatan, Fırat Kaya, Volga Sorgu, Serdar Orçin, Sevinç Erbulak, Ufuk Bayraktar, Mustafa Uzunyılmaz kesinleşen isimler arasında. Projenin 12 Eylül’de motor demesi, filmin içeriğine bir gönderme olarak seçildiği özellikle vurgulanmalı. 2012 başında gösterime girmesi bekleniyor.

BAĞBOZUMU
Yılmaz Erdoğan’ın 2009 yılından bu yana karşımıza çıkan projesi. Belçim Erdoğan dışında henüz netlik kazanmayan bu proje 2011 yılında da çekilmeyecek gibi görünüyor.

BEHZAT Ç – SON HAFRİYAT
Serdar Akar’ın yönettiği bu sezon 2. film. Çekimleri bitmek üzere olan filmin oyuncu kadrosunda bulunan Cansu Dere, bir ara dizi müdavimlerince istenmese de kadroda yer aldığı kesin. Dizi kadrosu firesiz beyazperde de olacak. Film, Ekim ayında sinemalarda olacak.

DEDEMİN İNSANLARI
Çağan Irmak şüphesiz ‘’marka’’ yönetmenlerimizden biri ve her projesi heyecan yaratanlardan. Bu kez son 2 projesinin aksine daha geniş mekanlarda daha yüksek bütçeli ve daha ‘’bizden’’ bir proje ile karşımıza çıkıyor. Dedemin İnsanları, büyük değişimin ( mübadele) hikayesini, topraklarından koparılan insanların yaşadığı kültür şoku, dışlanmışlık ve buna ait sorunları beyazperdeye aktarıyor. Film, Kasım ayında vizyona girmeye hazırlanıyor. Çetin Tekindor, Zafer Algöz, Hümeyra, Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Ezgi Mola filmin oyuncuları.

BİR ZAMANLAR ANADOLU’DA
Cannes Film Festivali her katılımında mutlaka bir ödül alma geleneğini Bir Zamanlar Anadolu’da filmi ile de sürdüren Nur Bilge Ceylan, kamerasını küçük kasabalara ya da gözden uzak insanların küçük dünyalarına çevirme geleneğini de sürdürüyor. Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat tanış, Taner Birsel, Yılmaz Erdoğan filmin başrollerinde. Filmin neredeyse yurt dışı haklarının daha proje aşamasında onlarca ülkeye satıldığını özellikle belirtelim. Ama Türkiye vizyon tarihinin hala belirsiz olduğunu da yine özellikle vurgulayalım.

LABİRENT
Önce belgeseller ile sonra da uzun metraj filmleri ile sinema adamlığını kanıtlamış olan Tolga Örnek, Kaybedenler Kulübü’nün daha dumanı tüterken yeni projesine başladı bile. 5 Temmuz da motor diyeceği ve İstanbul- Mardin-Frankfurt üçgeninde 8 haftada çekeceği aksiyon-gerilim türü film, Aralık içinde gösterimde olacak. (Yönetmen Örnek, henüz tam kesinleşmediği için kadroda yer alacak isimleri açıklamaktan kaçındı)

ENTEL KÖY
Dondurmam Gaymak’ın mütevazi bütçesi ile büyük işler yapan Yüksel Aksu, ENTEL KÖY ile benzer bir başarıya imza atmak için Muğla da film çekimlerini sürdürüyor. Günümüz nükleer ve termik santrali engelleme çabalarının mizahi bakışı olan filmde Şahin Irmak, Ayşe Bosse, Emin Gürsoy, Recep Yener yer alıyor.

KARADEDELER OLAYI
1989 yılında Karadedeler köyünde parçalanarak öldürülmüş 7 kişi ve bunu araştıran gazetecinin de ortadan kaybolması üzerine yapılan Türkiye’nin Blair Cadısı projesi. Film, Kütahya yakınlarında bir köyde çekiliyor.

Bundan 4 yıl önce izlediğimiz MUSALLAT filmi devamı MUSALLAT 2 , Kasım da vizyona girmeye hazırlanıyor.

RECEP İVEDİK 4
2008, 2009 ve 2010 Şubat aylarında peş peşe 3 film ile gişe rakamlarında sıralamaları değiştiren Recep İvedik karakteri , 2011 yılını boş geçmişti ama 2012 Şubat ayı için şimdiden hazırlıkların yapıldığı gelen duyumlar arasında. Ancak Aksoy film ‘’ne yazılmış bir senaryo nede proje için bir hazırlık var’’ diyor. Bekleyip göreceğiz

ROMANTİK KOMEDİ 2
Listelerde kimin ve ne zaman dağıtacağı belirtilmesine karşın BOYUT FİLM’in ‘’hiçbir şekilde’’ gündeminde olmadığını söylediği film.

Uzak filmindeki performansı ile tanıdığımız Muzaffer Özdemir, 2 yıldır bitirmeye çalıştığı YURTSUZ adlı projesini bu yıl gösterime sokmayı planlıyor.

Selda Çiçek’in yöneteceği ve Cansel Elçin, Halil Kumava ve Derya Durmaz’ın oynadığı YABANCI, Atıl İnanç’ın yöneteceği ve Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Ali Sürmeli’nin oynayacağı UÇAK, şu anda çekilmekte olan ve Adem Kılıç’ın yönettiği TE-MELL -SÜMELANIN ŞİFRESİ, Uğur Yağcıoğlu’nun yönettiği PAPAZ KİMDE?, Caner Erzincan’ın yöneteceği Mar, Reis Çelik’in yönettiği ve 14 yaşında yaşlı bir adam ile evlendirilen 14 yaşındaki kızın hikayesi LAL GECE, Ali Aydın’ın yöneteceği KÜF, Oktay Kaynarca, Ksenia Sobchak’ın oynadığı ve Ulaş Ak’ın yöneteceği KARDEŞLİK, Çiğdem Vitrinel’in KALBİM BİR TAŞ PARÇASI, Erdoğan Kar’ın KADİFE ANA , Fethi Erdoğan’ın ÇETO-ONLAR BİR ZAMANLAR ÇOCUKTU, Yasemin Samdareli’nin ALMANYA, Nezih Ünen’i yöneteceği ve Tan Sağtürk, Fadik Sevim Atasoy, Özlem Tekin’in oynayacağı MAVİ PANSİYON, İsmail Güneş’in töre cinayetini ve feodal gelenekleri işlediği ve 3’lemenin son filmi ATEŞİN DÜŞTÜĞÜ YER, yeni dönem filmlerden…

Radikal

Güncelleme : Dün | 10:26 – su

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

“The Suicide Squad” Türkiye Gişesinde Zirvede

Haftanın en çok seyredileni!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Haftanın en çok izlenen filmleri belli oldu. Uzun süredir merakla beklenen “The Suicide Squad” vizyona girdiği ilk üç gününde, 35 bin 966 seyirci tarafından seyredilerek Box Office Türkiye hafta sonu listesinin birincisi oldu.

Sinemaların normalleşmesi ile birlikte önemli filmler de vizyona girmeye başladı. Bu haftanın öne çıkan filmleri arasında gişeyi zirvede noktalayan yapım ise uzun süredir hayranları tarafından merakla beklenen The Suicide Squad oldu. Vizyona girdiği ilk üç gününde yaklaşık olarak 35 bin 966 seyirci tarafından seyredilen film, Box Office Türkiye hafta sonu listesini birincilikle kapattı.

30 Temmuz – 01 Ağustos hafta sonunun toplam seyirci sayısının 155 bin civarında olduğu açıklanırken listenin devamı şu şekilde sıralandı:

Okumaya Devam Et

Türkiye

“Mandıra Filozofu”nun Çekildiği Yer Yandı

Çökertme Koyu küle döndü.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Türkiye’nin belli kesimlerinde çıkan yangınlar sonrasında “Mandıra Filozofu”nun çekildiği Çökertme Koyu da küle döndü.

Başrolünde Müfit Can Saçıntı‘nın bulunduğu komedi filmi “Mandıra Filozofu“nun çekildiği Çökertme Koyu da küle döndü. Ülkemizin belli yerlerinde halen devam eden yangınlar sonucunda küle dönen Çökertme Koyu’nun son hali Arda Esen, Müfit Can Saçıntı ve filmin yapımcısı Birol Güven tarafından paylaşıldı.

Esen yaptığı paylaşımı şu açıklma ile paylaştı:

“Hepimize geçmiş olsun. Mandıra Filozofu filmine ev sahipliği yapan eşsiz güzellikteki Çökertme Koyu artık bir kül yığını. Cennetti, cehenneme döndü maalesef. Kelimeler kifayetsiz. Arayan soran tüm dostlarımıza teşekkür ederiz…”

Okumaya Devam Et

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 30 Temmuz 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 8 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

The Suicide Squad: İntihar Timi

Guardians of the Galaxy filmlerine imza atan James Gunn’ın yönetmen koltuğunda oturduğu The Suicide Squad, ilk filmden Harley Quinn, Rick Flag, Captain Boomerang, Amanda Waller gibi karakterlere Bloodsport, Peacemaker, SolSoria gibi yeni karakterlerin eklendiği Görev Gücü X’in yeni imkânsız görevini odağına alıyor.

Fragman için tıklayın

Uzak Ülke

12 yaşındaki Trabzon Rum’u Paris, babasının annesi için yonttuğu hediyeyi almak üzere kamptan kaçar. Geri döndüğünde mübadillerin gönderilmiş ve kampın boşaltılmış olduğunu görür. Yeni rejim Binbaşı Osman’ı hain ilan etmiş, tutuklayıp mübadillerden boşaltılmış olan kampa kapatmıştır. Köklerin ve bağlılığın sorgulandığı bu alacakaranlık, yeni gemi gelene kadar ikisine de vatan olacaktır.

Fragman için tıklayın

Mainstream

Gia Coppola’nın yönettiği Mainstream, Youtube’da sergilediği personasıyla ilgi toplayan Link ve arkadaşlarının, fenomen olma yolunda ilerlerken kendi kişiliklerinden uzaklaşmaları ve aralarında gelişen çatışmaları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Lübnan Semaları

1950’lerde genç bir kadın olan Alice, sıkıcı anavatanı İsviçre’den ayrılarak güneşli ve hayat dolu Lübnan’a gider. Orada, ilk Lübnanlıyı uzaya göndermek isteyen hayalperest bir astrofizikçi olan Joseph’e âşık olur. Fakat mutlulukla geçen birkaç yılın ardından çıkan iç savaş, bu cennet bahçesini paramparça eder.

Fragman için tıklayın

Uzun Aşkın Kısası

Uzun Aşkın Kısası, evlendiğinin ertesi günü uyandığında şok edici bir durumla karşı karşıya kalan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Teddy, hayatını sürekli bir şeyleri erteleyerek geçiren genç bir adamdır. Onun hayatı, evlendiğinin ertesi günü uyandığında bambaşka bir hal alır. Teddy, her birkaç dakikada bir bir sonraki yıla atlamaktadır. Zaman geçip giderken Teddy, hızla değişen hayatını kontrol edemez. Bu durum üzerine Teddy, hayatının aşkını kaybetmemek ve kaçırdığı zamanları geri alabilmenin yolunu bulmak için çabalar.

Fragman için tıklayın

Bize Müsaade

Bize Müsaade, biri yönetmen, biri oyuncu ve biri senarist olan televizyon sektöründen üç yakın arkadaşın hikayesini konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Jungle Cruise

Disneyland’de yer alan aynı isimli tema parkından sinemaya uyarlanan Jungle Cruise, bir nehir gemisi kaptanı olan Frank ile sonsuz şifa kudretine sahip Hayat Ağacı’nı aramakta olan bilim insanı Lily’nin, vahşi yaşamdan doğaüstü varlıklara pek çok zorluklarla karşılaştıkları macerayı anlatıyor.

Fragman için tıklayın

Düşkapanı

Dreamkatcher, üvey çocuğu Josh ile taşra evlerinde bir süre yalnız kalan Gail’in, Josh’ın komşuların evinden mistik bir tılsımı alması sonrası üstesinden gelmesi gereken esrarengiz olayları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler