Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Manşet

Bu hafta 3’ü yerli 9 film vizyona giriyor…

Tim Burton’ın merakla beklene filmi ‘Büyük Gözler’ de vizyona giren yapımlar arasında…

Bütün fragmanları izlemek için tıklayın

Bir-varmış-bir-yokmuş

Bir Varmış Bir Yokmuş
Yönetmen: İlksen Başarır
Nehir tesadüfen dinlediği bir şarkıdan çok etkilenir. Notaların ardından şarkıyı yazan müzisyenin de peşine düşmeye karar verir. Bir rock solisti olan Ozan ile tanışan genç kadın kendisini bu adamın çıkmaz sokaklarına kaptıracaktır. Ozan da Nehir’den etkilenir, hatta onunla aynı evde yaşamaya başlar ama beraberliklerinin adını asla koymaz.

Filmin Sinefesto eleştirisini okumak için tıklayın!

Yeni Dünya

Yeni Dünya
Yönetmen: Caner Erzincan
Taşranın kalbinden koparak büyük şehre, İstanbul’a göçen Soner ve ailesi zorlu bir yolculuğa adım atmıştır. Ailenin çocuğu down sendromludur ve İstanbul’da eğitim görmesi gerekmektedir. Devletin down sendromlu Soner’e vereceği maaş ailenin İstanbul’daki tek geçim umududur. Soner ve ailesi bir süre sonra metropol hayatının köyden ne kadar farklı olduğunu görecektir…

Big Eyes - Buyuk Gozler (13)

Büyük Gözler
Yönetmen: Tim Burton
Church filmde 1950’li yıllarda büyük gözlü çocukların resimlerini yaparak ünlenen ressam Walter Keane’i canlandıracak. Hudson ise Walter’ın eşi Margaret Keane rolünde olacak. Keane çifti boşanmaya karar verdiğinde, resimleri hangisinin yaptığı sorunu ortaya çıkacak.

Filmin Sinefesto eleştirisini okumak için tıklayın!

Chappie-1

Chappie
Yönetmen: Neill Blomkamp
Yakın gelecekte mekanik robotlardan oluşan polis güçleri sistemi ele geçirir ve insanları baskı altına alır. İnsanlar ise yavaş yavaş direnmeye ve hatta savaşmaya başlarlar. Robot polislerden bir tanesi insanların eline geçer, özel bir yazılımla tekrar programlanan robot ilk kez kendi adına düşünmeye ve hatta hissetmeye başlar. Chappie adlı robot bir süre sonra hem insanlığa hem de diğer robotlara karşı tehdit olarak görülmeye başlanacak ve işler içinden çıkılamaz bir raddeye ulaşacaktır.

Love, Rosie
Yönetmen: Christian Ditter
Rosie (Lily Collins) ve Alex (Sam Claflin) 5 yaşlarından beri çok iyi arkadaştırlar. Birbirlerini başka gözle hiç bakmamışlardır, ya da gerçekten öyle midir? 18 yaşında yaptıkları seçimler sonucu birbirilerinden uzaklaşırlar. Yıllar sonra aralarına mesafeler girdikten sonra geçmişte yaşadıklarını ve anılarını unutmayı başaramamışlardır.

Asabiyim ben

Asabiyim Ben
Yönetmen: Damián Szifron
Öfkenin iliklere işlediği bir toplumda, aşkların, nefretin ve intikam duygusunun hüküm sürdüğü bireylerin öyküsü… Film, 87. Oscar Ödülleri’nde ise “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında ödüle aday gösterilmişti.

lazarus-effect-feat

Lazarus Etkisi
Yönetmen: David Gelb
Bir tıp öğrencisi grubu, ölüleri diriltecek bir yol keşfetmişlerdir. Bunu çeşitli hayvanlar üzerinde başarıyla uygularlar. Ekibin üyelerinden Zoe (Olivia Wilde) bir kaza sonucu öldüğünde, arkadaşları aynı işlemi onun üzerinde de denerler. Zoe hayata geri döner, ancak geri dönen, tanıdıkları arkadaşları değildir.

Filmin Sinefesto eleştirisini okumak için tıklayın!

Havana'ya Dönüş

Havana’ya Dönüş
Yönetmen: Laurent Cantet
Amadeo (Néstor Jiménez) 16 yıl boyunca ülkesi Küba’dan ve Havana’daki arkadaşlarından uzakta Madrid’de sürgünde yaşadıktan sonra ülkesine dönen bir yazardır. Burada bir otelin terasında eski arkadaşlarıyla bir araya gelir: göz doktoru Tania, ressam Rafa, mühendis Aldo ve edebiyat sever Eddy… Gün batımına dek konuşurlar, şarkı söylerler, eski anıları yad edip geçmişlerini sorgularlar.

cekmeceler

Çekmeceler

Yönetmen: Mehmet Binay, Caner Alper
Otuz ikinci yaş günün gecesinde, kanlar içinde hastaneye kaldırılan Deniz’in, sıkça geçmişe döndüğü yoğun rehabilitasyon sürecinde, ruhundaki kilitli çekmeceler açılacak. Kız çocuk ve ergen cinselliğinin neresinden tutacağını bilemeyen aktör bir anne-babanın, kendi kompleksleri arasında kızlarının bedeninde ve ruhunda açtıkları yaralar ortaya çıkacak. Senaryosu gerçek olay ve kişilerden esinlenilerek M.Caner Alper tarafından kaleme alınan “Çekmeceler” kız çocuk cinselliğine korkusuz bakışla ele alıyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up