Bu hafta 6 yeni film vizyonda

Manşet Türkiye

Bu hafta vizyona akisyon, macera ve dram dolu filmler giriyor. İşte bu filmler:

“MAYMUNLAR CEHENNEMİ (Rise of the Planet of the Apes)” 

 

Rupert Wyatt’ın yönettiği ve James Franco, Tom Felton, Freida Pinto ile Andy Serkis’in oynadığı bilim kurgu tarzındaki ”Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (Rise of the Planet of the Apes)”, San Francisco’da geçiyor.

Filmin konusu şöyle:

Filmde, genetik mühendislerin, maymunların beyinlerini geliştirmek için yaptıkları deneyler sonucunda, maymunların zekalarının gelişmesi ve insanlar üzerinde üstünlük kurmak için açtıkları savaş konu alınıyor. Filmde, sevgi ve kibir bir araya gelip benzeri olmayan bir savaşa dönüşüyor.

 

“ŞİRİNLER” 

Raja Gosnell’in yönettiği, yapımcılığını Jordan Kerner’in üstlendiği ve Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Sofia Vergara ile Hank Azaria’nın oynadığı ”Şirinler”,  Türkçe dublajlı olarak vizyona girecek.

Filmin konusu şöyle:

Filmde, kötü büyücü Gargamel’in köylerinden kovaladığı Şirinler, büyülü bir geçitten New York’taki Central Park’ın tam ortasına düşüyor. Büyük Elma’da sıkışıp kalan üç elma boyundaki Şirinler, Gargamel izlerini bulmadan köylerine dönmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor.

 

“ANNELER GÜNÜ (Mother’s Day)” 

Darren Lynn Bousman’ın yönettiği ve Rebecca De Mornay, Jaime King, Patrick John Flueger ile Warren Kole’un oynadığı ”Anneler Günü (Mother’s Day)”

Filmin konusu şöyle:

Kötü sonuçlanan bir banka soygunundan sonra eve dönen 3 kardeş, annelerinin evi haciz yüzünden kaybettiğini öğrenir. Bir gece yeni ev sahipleri, 3 kardeşin rehinesi olur ve onları kötü bir doğum günü partisi bekler.

 

“AKILALMAZ (Unthinkable)” 

Gregor Jordan’ın yönettiği ve Samuel Jackson, Michael Sheen, Carrie-Anne Moss ile Stephen Root’un oynadığı ”Akılalmaz (Unthinkable)”

Filmin konusu şöyle:

Henry, Amerika’nın ulusal güvenliğini tehdit edebilecek teröristleri sorgulayan bir ajandır. Helen ise FBI’ın gözbebeği ajanlarından biridir. Her iki ajan, bu sefer birlikte çalışmak zorundadır. Arap kökenli bir Amerikan vatandaşı olan Steven, istedikleri yapılmazsa 3 ABD eyaletini havaya uçurmakla tehdit eder. Steven’ın kısa süre içinde yakalanması gerekir.

 

“İMKANSIZIN ŞARKISI (Noruwei No Mori – Norweigan Wood)” 

Tran Ann Hung’un yönettiği ve Kenichi Matsuyama, Rinko Kikuchi, Kiko Mizuhara ile Tetsuji Tamayama’nın oynadığı ”İmkansızın Şarkısı (Noruwei No Mori – Norweigan Wood)” dram sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmin konusu şöyle:

1960’ların sonlarında Tokyo’da geçen film, ilk aşkı Naoko’ya derinden bağlı Toru Watanabe’yi izliyor. Watanabe, yaşamının her alanında ölümün etkisini hissetmekteyken, ansızın hayatına hayat dolu genç kız Midori giriyor.

 

“Ruhlar Kasabası (Le Village Des Ombres)” 

Fouad Benhammou’nun yönettiği ve Christa Theret, Barbara Goenaga ve Ornella Boule’nin oynadığı ”Ruhlar Kasabası (Le Village Des Ombres)”

Filmin konusu şöyle:

Bir grup gencin şeytani bir kasabada mahsur kalması anlatılıyor.

Son dönemlerde yükselen Fransız yapımı korku sinemasının örneklerinden olan filmin başrolünde 2007 yapımı İspanyol gerilimi Los cronocrímenes’den hatılayacağımız Bárbara Goenaga’nın olduğunu hatırlatalım.

Yönetmen Fouad Benhammou ilk uzun metrajlı çalışması olan yapımın senaryosunu, Benhammou ile Pascal Jaubert ve Lionel Olenga beraber kaleme almış.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up