Bu hafta 4’ü yerli 8 film vizyona giriyor

Manşet

Bu hafta vizyona 4’ü yerli 8 film vizyona giriyor.

Haftanın en çok dikkat çeken yapımları, Oscar’a damgasını vuran ‘Birdman’ ve Ömer Faruk Sorak imzalı ‘8 Saniye’…


birdman-click
BİRDMAN

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu
Bir zamanlar ikonik bir süper kahramanı canlandıran Raymon Carver (Keaton) zamanla popülerliğini yitirir. Bununla birlikte egosuyla savaşmaya başlayan Carver, ailesini, kariyerini ve kendisini yeniden iyileştirmesi gerekmektedir.

8_saniye_

8 SANİYE
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Berlin’de doğup büyümüş olan Esra İnal’ın sıra dışı hayat hikayesini konu alıyor. Erkek-egemen bir dünyada, yaptığı hatalara ve maruz kaldığı baskılara rağmen, çıkış yolunu yine kendi içinde bulan ve hep özgürlüğünün peşinden giden Esra’nın hikayesini Ömer Faruk Sorak izleyicilerle buluşturacak.

7838_poster_iphone

HER ŞEYİN TEORİSİ
Yönetmen: James Marsh
Ünlü İngiliz fizikçi ve bilimadamı Stephen Hawking’in kariyerinin ilk yıllarına, fiziksel kapasitesini giderek düşüren ALS hastalığının aşamalarına ve ilk eşi Jane Wilde ile ilişkisine odaklanan Her Şeyin Teorisi filmi, sinema dünyasının en önemli ödüllerinde birçok adaylık kazandı. Özellikle Eddie Redmayne’in müthiş Hawking performansı, izleyiciler tarafından büyük takdir topladı.

vuıiş_pujuı_
ÇARŞI PAZAR
Yönetmen: Muharrem Gülmez
Kahraman geçimini ailesinden kalan hamamda kazanmaktadır. İyi yürekli tellak Kahraman’ın işleri Tuncay yüzünden tehlikeye girer. Müteahhit Tuncay, İstanbul’dan gelmiştir ve Kahraman’ın hamamının da içinde bulunduğu çarşıyı yıkarak yerie alışveriş merkezi yapmak ister. Esnaftan hiç anlaşamadığı Cemil ise bunu fırsat bilir, Tuncay ile işbirliğine girişir. Esnafı ikna turlarına başlayan Cemil’in karşısına ise bir kez daha Kahraman dikilecektir.

manda_yuvasi_

MANDA YUVASI
Yönetmen: İlyas İlbey
Kastamonu’dan İstanbul’a göç eden Aşur, inşaat sektörüne girer ama aldığı tadilat işlerini yarım bırakarak topladığı ücretlerle birlikte sırra kadem basar. Müşteriler tarafından kovalanan adam köyüne ziyarete gider. Baba yadigarı evinde bir başkasının, Greenpeace üyesi Vedat’ın yaşadığını öğrenir. Vedat ile tartışmaya giren Aşur bir süre sonra köyün HES tehdidi altında olduğunu öğrenecek, halkı toplayarak savaşmaya başlayacaktır.

Karamanın-Koyunu

KARAMAN’IN KOYUNU
Yönetmen: Kartal Çidamlı
Bahtiyar, rahat bir kışlada askerlik yapmaktadır. Bir gün çeşme başında gördüğü Mihriban’a aşık olur ve evlenmek ister. Mihriban da aynı şeyi istemektedir ancak Albay Rıza da genç kadına taliptir. Güzel kadının babası da Rıza’ya kızını vermek istemektedir. Bahtiyar ise bu durum karşısında kumandanın üniformasını çalar, Mihriban’ın babasının karşısına bir albay olarak çıkar.

asteriks

ASTERİKS: ROMA SİTESİ
Yönetmen: Alexandre Astier
Jules Cesar, Galyalıların yaşadığı şehrin yanına yeni bir tanesini kurarak Roma kültürünü yaymayı planlar. Bölgeye verilen isim ise Tanrılar Sitesi olur. Bu sayede Galyalıları asimile etmeyi plalayan Cesar’ın karşısına bir kez daha Asteriks ve Obeliks dikilecektir. Galya halkı gelen tehlikeyi fark etmese de ikili davalarından vazgeçmeyecek ve savaşacaktır.

aşk_başkadır

AŞK BAŞKADIR
Yönetmen: Ira Sachs
39 yıl süren birlikteliklerinin ardından, evlilik kanunlarındaki değişimden faydalanarak evlenmeye karar veren Ben ve George balayından döndüklerinde çok tatsız bir sürpriz ile karşılaşır. Ben, Katolik okulundan çıkartılmıştır ve ikilinin Chelsea’deki küçük apartman dairelerinde yaşama imkanları kalmamıştır. Çetin yaşam şartları altında ikilinin sevgisi bir kere daha sınanacaktır.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up