Bu Filmi İzlemeye Cesaretin Var mı?

Manşet Türkiye

bir-cin-vakasi-2

Fragmanı internette yoğun olarak izlenen ve sosyal medyada paylaşım rekorları kıran Dabbe: Cin Çarpması filmi için vizyon öncesinde ilginç bir uygulama yapılmaya hazırlanılıyor. 2 Ağustos’ta vizyona girecek Dabbe: Cin Çarpması’nı, kapalı bir sinema salonunda sonuna kadar izleyebilme cesareti gösterenlere yapımcı tarafından ödül verilecek.

Fragmanı izlemek için tıklayın!

Hasan Karacadağ’ın 6. korku filmi Dabbe: Cin Çarpması filminin Fono Film Stüdyoları’nda yapılacak deneme gösteriminde sonuna kadar izleme cesareti gösterenler, yönetmenin bir sonraki filmi El Nazar’ın özel konuğu olacak.

Filmin Facebook sayfası olan https://www.facebook.com/cincarpmasifilmi adresine başvuranlar arasında yapılacak ön seçimi geçenler, filmi Dolby digital ses sitemli, ışıklandırması ve bütün kapıları kapalı bir salonda yönetmenin gözetiminde izleyecekler. Son sahnelere kadar koltuklarından ayrılmayan her bir izleyici hem yönetmenle film hakkında konuşma fırsatı, hem de bir sonraki filminin setinde  özel konuk olarak katılma şansını yakalayacak.

Son iki filmi Dabbe: Bir Cin Vakası ve El Cin ile 1 milyona yakın izleyiciye ulaşan Hasan Karacadağ’ın, dünyayı karıştıracak gerçek bir korku hikayesi olan yeni filmi Dabbe: Cin Çarpması, 2 Ağustos’ta 200 kopyayla vizyona girecek.

Hasan Karacadağ, son filmi Dabbe: Cin Çarpması’nda, 1986 yılında Muğla’da cinleri kullanarak define bulmuş bir köyün lanetli, habis ve cüzzamlı ruhlarla kuşatılmış tüyler ürperten gerçek bir olayı, gizli kalmış tüm detayları ve gerçek belgeleriyle sinemaya aktardı. Stratonikeia kazı alanına yakın Kıbledere Köyü’nde yaşanmış cin çarpılma vakası, oradaki dehşetin gerçek görüntüleri, adli kayıtlar, deliller ve dinleyeni şoka sokan eskilere dair sırları da içeriyor.

Hasan Karacadağ’ın bir diğer filmi ‘el-Nazar’ ise Aralık 2013’te gösterime girmeye hazırlanıyor.

Dabbe: Cin Çarpması – Hikaye:

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra’yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra’nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.

Dabbe: Cin Çarpması – Film Ekibi:

Yönetmen ve Senaryo: Hasan KARACADAĞ

Yapımcı: J Plan & Toma Studios

Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2013

Oyuncular:

Irmak ÖRNEK

A. Murat ÖZGEN

Cansu KURGUN

Sultan KÖROĞLU KILIÇ

Elçin ATAMGÜÇ

Sabriye GÜNÜÇ

Film Ekibi

Görüntü Yönetmeni: Halil İbrahim ÇEKİÇ

Kurgu: Aytekin BİRKON

Makyaj: Alev ÜNAL

Sanat Yönetmeni: Ayşegül ÇİFTÇİ KARAÇAY

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

2 Yorum

  1. İlk filmi Dabbe’yi seyrettiğimde daha önce Pulse’u seyretmeme rağmen fena olmayan ve ürkütücü bir uyarlama olarak görmüştüm. Ama oyunculuklardaki donukluk filmden biraz koparmıştı beni. sonraki filmlerinde ise bu uyarlama olayı biraz aştı gibi. Blair Cadısı ile oldukça gündeme gelen sözde gerçek olayların belgelendirilmesi olarak düşünülebilecek bir tarzın son halkası bizim ülkemizde. Ama Hasan Karacadağ sadece yabancı filmlerde cadı, kötü ruh vs. gibi adlandırılan yaratıkların ismini cin olarak değiştirince orjinal bir fikir bulmuş gibi davranmamalı bence. Ben Hasan Karacadağ’ı biraz Roger Corman gibi görüyorum. Düşük bütçe, iyi kar :) Önceki röportajında uzak doğu korku filmlerinden etkilenerek dabbeyi çektiğini ama artık Uzak doğu filmlerinin ona gülünç geldiğini söylemişti. Şu an anladığım kadarıyla Hollywood korkularından daha fazla etkileniyor. Gerçekten bizden bir korku filmi yaratmak isterse son dönemlerde Deligücük isimli bir çizgi romnan okumuştum. Oradaki öyküler gerçekten bizden kabul edilebilir. Ama işin doğrusu sadece Hasan Karacadağ’ın filmleri değil gerçek gibi sunulan tüm bu Paranormal Aktivite tarzı filmler bana komik geliyor. Yarışmaya katılmayı isterim ama beni korkutup korkutmayacağı konuunda yorum yapamam.

    Reply
  2. geberdim çok kötü

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up