Bizimle İletişime Geçin

Dünya

Bu film yahudileri çok kızdıracak!

Yayınlandı

tarihinde

Hollywood’un ünlü Avusturalya asıllı aktör ve yönetmeni Mel Gibson, şimdi de yeni film projesiyle Yahudilerin tepkisini çekti. 

Mel Gibson'ın yeni filmi şimdiden ses getirmeye başladı...

2004 yılında çevirdiği ‘The Passion of the Christ’ filmiyle dünya genelinden Yahudilerin tepkisini çeken ve bugüne kadar herhangi bir özür açıklamasında da bulunmayan aktör, yeni film projesinde Yunanlılara karşı Yahudi isyanını başlatan ”Judah Maccabee”nin (Yehuda Makabi) hayatını sinemeya taşımayı planlıyor.

Mel Gibson’un çekeceği filme Yahudilerin tepki gösterme nedeni, Hannukah bayramının doğuşuna neden olan kutsal liderlerinin hayatını anlatacak filmi kendisinin çekmesi ve başrolünde de oynaması ihtimali…

Tepkileriden ilki, Hollywood Reporter’a kouşan etkili Yahudi kuruluşlarından olan New York merkezli Anti-Defamation League’in (ADL) başkanı Abraham Foxman’dan geldi. Foxman; ”Judah Maccabee daha iyisini hakediyor. Maccabee Yahudi halkı için özel olarak ve genel olarak da dünyada dini özgürlük için mücadele eden herkesin kahramanı. Onun hikayesinin, başkalarının dini inançlarına saygısı olmayan biri tarafından aktarılması gülünç olur” ifadelerini kullandı.

Sözkonusu film projesinden dolayı Yahudi kuruluşları, sadece Mel Gibson değil, aynı zamanda, projenin ortağı olan Temel İçgüdü (Basic Instinct) filminin yazarı Joe Eszterhas ve projeyi gerçekleştirecek Warner Bross film şirketine de tepkililer.

New York’ta da bir şubesi olan, Los Angeles’taki Simon Wiesenthal Tolerance Müzesi’nin (Hoşgörü Müzezi) müdürü Haham Marvin Heir de, tepkisini, ”Gibson’u Judah Maccabee filmine yönetmen yapmak, Bernard Madoff’u Sermaye Piyasası Kurulu’na (SEC) başkan yapmak gibidir” açıklamasıyla gösterdi. (Nasdaq Borsası eski başkanı Yahudi asıllı Madoff, çoğunluğu Yahudi olmak üzere binlerce yatırımcının 65 milyar dolarını dolandırmıştı.)

Tepkilerin ardından görüşleri sorulan Gibson, konuşmaktan kaçındı.

Sinefesto

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

10. Avustralya Akademi Ödülleri Açıklandı

En İyi Film, Promising Young Woman seçildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi film seçilen Promising Young Woman filmi

Bu sene Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından 10. kez düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri açıklandı.

Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri (AACTA)’nin sahipleri belli oldu. Profesyonel sinema ve televizyon yapımlarını taçlandıran törende en iyi film ödülünü Promising Young Woman kazanırken, en iyi drama dizisi Queen’s Gambit seçildi.

En İyi Film Ödülü: Promising Young Woman
En İyi Yönetmen: Chloé Zhao – Nomadland
En İyi Senaryo: Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Carey Mulligan – Promising Young Woman
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Olivia Colman – The Father

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi drama dizisi seçilen Queen's Gambit.

En İyi Drama Dizisi Ödülü: Queen’s Gambit
En İyi Komedi Dizisi: Schitt’s Creek
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Dizi): Aaron Pedersen – Mystery Road
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Dizi): Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit

Okumaya Devam Et

Dünya

Emma Stone’lu Cruella Filminden Fragman Yayınlandı

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

La La Land, The Amazing Spider-Man ve The Help gibi dikkat çeken yapımlarda başrolü üstlenen gen oyuncu Emma Stone’un yeni filmi Cruella’dan ilk fragman yayınlandı.

Oscar ödüllü Emma Stone’un, kötü karakter Cruella de Vil’e hayat verdiği Cruella filminin yönetmen koltuğuna Craig Gillespie oturuyor.

Filmde Emma Stone’a Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham ve Mark Strong gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et

Dünya

Dünya sinemalarının salgın sonrası hasılat rakamları

İşte rakamlar.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Koronavirüs salgınıyla mücadelede normalleşme sürecine giren ülkelerin açılan sinema salonlarının hasılat rakamları belli oldu.

Tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan ve sosyal yaşamı durma noktasına getiren koronavirüsün etkisini azalttığı ülkeler normalleşme sürecine girdi. Belirli kurallar çerçevesinde sinema salonlarının da açıldığı bazı ülkelerin hasılat sayıları belli oldu.

Avrupa ülkelerinin yanı sıra virüsün kaynağı olarak bilinen Asya ülkelerinde de sinema salonlarının açılmasıyla insanlar tedbirlerini alarak film izlemek için salonların yolunu tuttu.

Güney Kore, sinema salonlarını açtıktan sonra 4 milyon dolar hasılat elde ederek en yüksek rakama ulaşırken, Japonya‘da gösterime giren Dolittle, 1,38 milyon dolarla ikinci sırada yer aldı.

İspanya‘da hafta sonu 10 filmden 104 bin dolar hasılat çıkarken İtalya‘da 66 bin dolarda kaldı. Fransa’da sinemalar 22 Haziran’da açılmaya başladı. Yetkililer sinemaseverlerin filmlere beklentinin ötesinde ilgi gösterdiğini kaydetti.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler