Bizimle İletişime Geçin

Dünya

Bu Film Daha Çok Konuşulacak

Yayınlandı

tarihinde

İranlı yönetmen Mecid Mecidi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatını ilk kez beyazperdeye taşıyacak olan son filmi “Muhammed”in çalışmalarına devam ediyor.

El Ezher İslami Araştırmalar Akademisi film vizyona girmeden önce bir bildiri yayınlandı. İranlı yetkililerden film yayınlanmadan önce bir örnek talep eden El Ezher İslami Araştırmalar Akademisi, Peygamberimizin Müslümanların zihninde muhafaza edilmesi gerektiğini söyledi. Akademi ayrıca tüm film yapımcılarına, dinlere ve peygamberlere saygılı olmaları konusunda çağrıda bulundu.

Akademi daha önce, Ramazan ayı boyunca yayınlanan Hasan, Hüseyin ve Muaviye adlı bir televizyon dizisine itiraz etmişti. Üç Arap aktör bu üç karakterin hayatını canlandırdı. Ancak, o dönemde, El- Ezher’in yayınlanan bu seriyi Mısır uydu kanallarında bile önlemek için yetkisi yoktu.

Mecid Mecidi’nin filminde Hz. Muhammed’i canlandıracak olan rol için İsfahanlı aktör Mehdi Pakdel’i düşündüğü söyleniyor. Bazı kaynaklar ise Pakdel’in Ebu Talib’i canlandıracağını söylüyor.

İsfahanlı Oyuncu Mehdi Pakdel

Mehdi Pakdel’in web sitesine gitmek için tıklayınız!

Fakat konuyla ilgili Mehdi Pakdel açıklama yapmayı reddederken, Mecid Mecidi ise film hakkında oluşabilecek tepkiler nedeniyle çalışmalarını gizlilik içinde sürdürmeye devam ediyor.

Mecidi daha önce yaptığı açıklamalarda Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) çocukluğuna, gençliğine ve o dönemin Arap toplumuna ışık tutmak istediğini, gayelerinin Peygamberimizi hem kendi toplumu hem de başka toplumlar için en iyi şekilde anlatmak olduğunu söylemişti.

Yönetmen filmini Mekke ve Medine’de çekmek istemiş fakat şartların uygun olamması nedeniyle İran’ın Kerman ve Nur şehirlerinde iki ayrı plato oluşturmuştu. Ayrıca bu şehirlerde 65 ev inşa edilmişti.

Mecid Mecidi’nin “Muhammed” filminin Fransızca, İspanyolca, Arapça ve İngilizce dublajlı olarak yaz aylarında vizyona girmesi bekleniyor. Mecidi insanların kendisini yargılamadan önce filmini görmelerini istediğini de söyledi.

© Sinefesto

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

2021’in En Çok Seyredilen Filmi “Shang-Chi” Oldu

Lider belli oldu!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Shang-Chi

Normalleşme ile birlikte sinema filmlerine olan talep tekrardan artarken 2021’in en çok seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu.

COVID-19 sonrası sinemaların normalleşmeye başlamasıyla birlikte 2021’in en yüksek hasılat yapan ve en fazla seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu. ABD gişesinde yılın eski lideri olan Black Widow’u geride bırakarak birinciliği yaklayan Shang-Chi, cuma günü itibariyle 3.952 salonda vizyona girerek 3.59 milyon dolar kazandı ve toplam 186.7 milyon dolar kazanmış Black Widow filmini geride bıraktı.

ABD’de toplamda $196,46 milyona erişen Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, sadece sinemalarda gösterime girdi. Henüz Çin sinemalarında vizyona girmeyen film dünya genelinde ise $363,36 milyona ulaştı.

Filmin konusu: Babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini konu ediyor. Shang-Chi’nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan kahraman, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir.

Okumaya Devam Et

Dünya

10. Avustralya Akademi Ödülleri Açıklandı

En İyi Film, Promising Young Woman seçildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi film seçilen Promising Young Woman filmi

Bu sene Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından 10. kez düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri açıklandı.

Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri (AACTA)’nin sahipleri belli oldu. Profesyonel sinema ve televizyon yapımlarını taçlandıran törende en iyi film ödülünü Promising Young Woman kazanırken, en iyi drama dizisi Queen’s Gambit seçildi.

En İyi Film Ödülü: Promising Young Woman
En İyi Yönetmen: Chloé Zhao – Nomadland
En İyi Senaryo: Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Carey Mulligan – Promising Young Woman
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Olivia Colman – The Father

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi drama dizisi seçilen Queen's Gambit.

En İyi Drama Dizisi Ödülü: Queen’s Gambit
En İyi Komedi Dizisi: Schitt’s Creek
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Dizi): Aaron Pedersen – Mystery Road
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Dizi): Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit

Okumaya Devam Et

Dünya

Emma Stone’lu Cruella Filminden Fragman Yayınlandı

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

La La Land, The Amazing Spider-Man ve The Help gibi dikkat çeken yapımlarda başrolü üstlenen gen oyuncu Emma Stone’un yeni filmi Cruella’dan ilk fragman yayınlandı.

Oscar ödüllü Emma Stone’un, kötü karakter Cruella de Vil’e hayat verdiği Cruella filminin yönetmen koltuğuna Craig Gillespie oturuyor.

Filmde Emma Stone’a Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham ve Mark Strong gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler