‘Bu Dünyadan Bir Yücel Çakmaklı Geçti’

Etkinlikler

yücel-cakmakli-anma-1

Milli Sinema akımının kurucusu yönetmen Yücel Çakmaklı vefatının 4. yılında Üsküdar Belediyesi ve Sinemerkez Akademi’nin düzenlediği etkinlik ile anılacak.

‘Bu Dünyadan Bir Yücel Çakmaklı Geçti’ başlığyla duyurulan etkinlikte yakın dostları ve birlikte çalıştığı oyuncular Yücel Çakmaklı’yı anlatacak. Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Salih Güney, yapımcı Ali Osman Emirosmanoğlu’nun yanı sıra senarist ve yönetmen Safa Önal da katılıyor.

Sinemerkez Akademi kurucusu, sinema tarihçisi ve yazarı Ali Murat Güven’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek program öncesinde 60 fotoğraftan oluşan bir sergi de sinemaseverler ile buluşacak.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara merhum sanatçının eşi Filiz Çakmaklı ve oğlu Bahadır Çakmaklı’ya birer “onur plaketi” sunacak.

Yönetmenliğini Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema-TV Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sadık Battal’ın yaptığı, Çakmaklı’nın yarım asırlık sanat mücadelesini işleyen bir belgesel film de 11.00, 13.00, 15.00 ve 17.00 saatlerinde, sinemaseverlere buluşacak…

Etkinlik bilgileri:

Tarih: 21 Aralık 2013 Cumartesi
Saat: 10.00-22.00
Yer: Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi
Adres: Selamiali Mh., Gazi Cd., No:22, Bağlarbaşı, Üsküdar/İstanbul

Görseller Sinemerkez Akademi Facebook sayfasından alınmıştır.

yücel-cakmakli-anma

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up