Bu Akşam TV’de Neler Var?

TV'de Sinema

Bu akşam televizyon ekranlarında 3’ü yerli 7 film sizleri bekliyor. Filmlere ait bilgi ve fragmanları aşağıda bulabilirsiniz.

Oflu Hoca’nın Şifresi Kanal D Saat: 20.00

Bir başkasına şaka gibi, kabus gibi gelebilecek bir gün, Oflu Hoca için sıradan bir gündür. Çünkü o her gün yerel kanalda, akıl hocalığı yaptığı programda, tahammül sınırlarını zorlayan abuk sorulara yanıt vermekte; yöredeki her dişi için artık bir tehlike unsuru haline gelmiş babasını mümkün mertebe zaptetmeye çalışmakta ve bir “deli mıknatısı”na dönmüş hayatında envai çeşit abuk olay yaşamaktadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, Hoca’nın hayatını daha da değiştirecek ve onu pek de istemediği, komik bir rekabetin ortasına düşürecektir. Öncelikle Hoca’nın da gençliğinde oynadığı Doğanspor kulübünün zor durumdan kurtulması için “namuslu, zeki ve gönüllerin şampiyonu ” bir başkan gerekmektedir. Bu özelliklerden bir tanesini bile taşımayan ve hiç de güven vermeyen Müteahhit Ahmet ile Oflu Hoca’nın başkanlık mücadelesi inanılmaz olaylar eşliğinde başlar…

 

Suyun Hatırası Sinema TV Saat: 21.00

Mutlu bir evlilikleri olan Amanda ve Javier, 4 yaşındaki tek çocuklarının, bir kaza sonucu ölümüne tanıklık ederler. Bu büyük kayıp sonrası yasa bürünen çift, bir yandan hayata, bir yandan da evliliklerine devam etmek için büyük bir çaba sarf edeceklerdir.

Karatahta TV 2 Saat 21.30

Bir grup erkek öğretmen, sırtlarına yükledikleri kara tahta ile İran’ın Kürt kesimindeki dağlarda yer alan köylerin birinden diğerine yürüyerek öğrenci aramaktadır. Birden bir helikopter görerek kaçmaya başlarlar. Bu arada dağılma başlar. Öğretmenlerden Reeboir, İran-Irak arasında kaçak mal taşıyan gençlerle tanışır. Onları okuma yazma öğrenmeye ikna etmeye çalışır ama gençlerin mücadeleden başka düşündükleri yoktur. Daha sonra gruptan ayrılan Said de terkedilmiş bir köyde çalışmaktadır. Said, kalabalık bir ihtiyar topluluğu ile karşılaşır. İçlerinden birinin en çok istediği genç ve dul olan kızı Halaleh’i evlendirmektir. Said evlenmeyi ister ama Halaleh’e verebilecek bir kara tahtadan başka bir şeyi yoktur.

Hayat Sana Güzel Kanal D Saat: 22.15

İstanbul’un büyük inşaat şirketlerinden birisinin sahibi olan Azmi baş edemediği sürekli kabusu ölüm korkusudur. Bu yüzden etrafındaki herkesin hayatını da cehenneme çevirir. Tahlillerinin sonucunu öğrenmek için gittiği hastanede, iki aylık ömrü kaldığını öğrenen Azmi şok geçirir. Kendisine cennet kapılarını açmak için hazırlıklar yapmaya başlar.

Babil M.S. Kanal 7 Saat:22.00

Doğu Avrupa’yı kontrol eden güçlü bir mafya ile anlaşan Toorop, Aurora isimli kadını Rusya’dan New York’a götürüp, bir tarikata teslim etmekle görevlendirilir. Bunun sıradan bir görev olduğunu zanneden Toorop, çok geçmeden bu gizemli kadının mesih olma potansiyeline sahip bir organizma taşıdığını öğrenir. Aurora’yi peşindeki kişilerden korumak artık Toorop’un görevidir.

Düello Sinema TV Saat: 22.45

Beyazlardan Genji ve Kırmızılardan Heike bu sefer fakir bir dağ kasabasında, efsanevi bir hazineyi ararken karşı karşıya gelirler. Tanrı vergisi bir atıcılık yeteneği olan yalnız bir silahşor de kasabaya gelince herkes onun hangi çeteye katılacağını merak eder. Bu durum sonunda şiddetli bir güç gösterisiyle patladığında, aşağılık hileler, ihanet, şehvet ve aşk çarpışmaya başlayacaktır.

Memleket Meselesi Show TV Saat: 23.15

Adil Hoca emekliliği gelmiş bir ilkokul öğretmenidir. İnatçı, doğrucu karakteri yüzünden yıllarca sürgün yemiş, karısı Nazife de bu yüzden hocadan bıkmış, usanmıştır. Adil Hoca, emekliliğine yakın kendi kasabasına tayin olmuştur. Hoca emekliliğini beklerken, günün birinde kasabadaki genç bir polisten galiz küfürler ve okkalı bir tokat yer ve gururu fena halde incinir. Genç polisin gerekli cezayı görmesini sağlamak ve adaletin yerini bulmasını görmeye kararlı olan Adil Hoca, adaletten istediği sonuca bazı sebeplerden ulaşamayınca olayın peşini bırakmamaya karar verir ve onun için hayli meşakkatli bir yol başlar.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up