Bu Akşam TV’de Neler Var?

Diziler TV'de Sinema

Bu akşam televizyonda 3’ü yerli 9 film sizleri bekliyor. Gecenin en iddialı yapımı TRT’nin hayata geçirdiği Ev Sineması projesinin ilk filmi Saruhan: İhanetin Yarası. Filmler hakkında bilgi ve fragmanlar aşağıda.

Saruhan TRT1 Saat 20.00

17. Yüzyılın başlarıdır. Gelecekte padişah olacağı kesinleşmek üzere olan Şehzade, Saruhan sancağına doğru yola çıktığı sırada, Saruhan’da bir cinayet işlenir. Saruhan’ın önemli kişilerinden Salih Ağa’nın oğlu Yusuf bir handa öldürülür. Saruhan Kadısı, bu cinayeti çözmek için İstanbul’dan tanıdığı Defterdar katibi Selim’i görevlendirir. Diğer taraftan şehzade ve onunla gelen Deli İzzet Paşa, Saruhan’a gelmeden cinayeti çözmek zorundadırlar. Arif ve Selim cinayeti kimin işlediğini araştırmaya başlarlar ve olayın ne kadar karışık olduğunu görürler.

___

Bana Masal Anlatma TV8 Saat 20.00

Minibüs şoförü Rıza’nın hayatı, hem güzel hem de çok iyi kalpli Ayperi ile karşılaşınca beklenmedik bir şekilde değişir…
 ___
Suyun Yüzeyi Sinema Tv Saat 21.00

Mitch, bakımevinde kalan Alzheimer hastası annesini ziyarete gider. Ardından küçük teknesine atlayarak Michigan Gölü’ne açılır. Açıklarda, bir uçak enkazına denk gelir. Gölün ortasında, sağ kalan bir adam olduğunu fark eder ve onu tekneye alır. Ancak bu iki adam, aynı teknede yolculuk etmesi gereken son ikilidir.
___

Broadway Üzerinde Kurşunlar TV2 Saat 21.30

1920’lerin New York’unda geçen film genç ve idealist bir oyun yazarı olan David Shayne’in hikayesini anlatıyor. Yapımcı Julian Marx sonunda aradığı finansı bulur ama kaynağı gangster Nick Valenti’dir. David Broadway’in sihri içerisinde kaybolurken, uzatmalı kız arkadaşı Ellen’i ihmal etmeye başlar.

__

Gerçeğin Peşinde Kanal 7 Saat 22.00

Görevden ihraç edilmiş eski bir polis olan Nick Cassidy , Manhattan’da bir otelin çatı katına çıkarak masumiyetini kanıtlamak için intihar girişiminde bulunur. Bir kadının çığlığı üzerine New York polis departmanından görevlendirilen bir ekip olay yerine gelir ve psikolog polis memuru Lydia Anderson, Nick’i ikna edip indirmesi için görevlendirilir.
___

İncir Reçeli 2 TV8 Saat 22.30


Metin, sevdiği kadını, Duygu’yu kaybettikten sonra uzun süreli bir yas dönemine girer. İncir Reçeli filmini çekmiştir ama hayata karşı hiçbir arzusu kalmamıştır. Barda akşamları programa çıkan ve kendi şarkılarını söyleyen Metin’in yolu beklenmedik bir anda Gizem’le kesişir. Çaldığı barda barmen olarak işe başlayan Gizem, Metin’in duvarlarını aşabilecek midir? İkisi de geçmişinde benzer şeyler yaşamış bu iki insan arasında yeni bir hikaye mümkÜn müdür?
___

The Last King Sinema TV Saat 22.45

Tarihsel olaylardan uyarlanan, epik bir Norveç yapımı… Yıl 1206… Norveç, iç savaş tehlikesi ile karşı karşıyadır. Kralın evlilik dışı dünuaya gelen oğlu Håkon Håkonsson, ülkenin yarısı tarafından öldürülmek istenmektedir. Ancak kimsenin bilmediği bir şey vardır; Håkon, iki adam tarafından gizlice korunmaktadır. Bu, ülkenin kaderini sonsuza dek değiştirecektir.
___

Aşkın Yaşı Yok 360 TV Saat 22.45

Profesör Lawrence Wetherhold, entelektüel çevrelerin en parlak isimlerinden birisidir ama aşk ve aileyle ilgili kişisel problemlerinin çözümü söz konusu olduğunda hiç başarılı değildir. Üniversite öğrencisi oğlu James ise ona güvenmediği için sırlarını açmaz. Ergenlik çağındaki kızı Vanessa, başarılı ama her şeyden şikayet eden yapıdaki babasının ayak izlerini takip eden, onun yolunda olan sivri dilli bir kızdır. Profesörün yıldızının bir türlü barışmadığı üvey kardeşi Chuck ise hayatını özgürce yaşamayı adeta sanat haline getirmiştir. Özlemini çektiği tutkuyu artık hiçbir şeyde, hatta uzmanı olduğu Victoria dönemi edebiyatında bile bulamayan bir dul olan Profesör Lawrence, orta yaş krizinin eşiğinde dolanmaktadır. Ancak hiç hazzetmediği üvey kardeşinin aniden çıkıp gelişiyle ve eski öğrencisi Janet ile yıllar sonra tesadüfen yeniden karşılaşmasıyla Wetherhold ailesinde kimi zaman eğlenceli, kimi zaman yürek burkucu olaylar zinciri gelişir.
___

Kan Kardeş Kanal D Saat 23.30

Ufak bir suçtan içeri giren 19 yaşındaki JR, hapishanenin sert koşullarıyla yüzleşir. Bir tesadüfler zinciri sonunda Avustralya’nın en azılı suçlusu Brendan Lynch’in koruması altına girer. Ama bunun da bir bedeli olacaktır. Lynch ve ekibinin JR için planları vardır. Hapisten çıkar çıkmaz Lynch’in kaçışına yardımcı olmak için çalışmalara başlar. Bunun ödülü, ekibe katılmak ve bir sonraki büyük altın vurgununda yer almak olur. Ancak işler umdukları gibi gitmeyecektir.


___

Not: Kanallar yayın akışlarında değişikliğe gidebilir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up