Bu Akşam TV’de Neler Var?

TV'de Sinema

Bu akşam biri animasyon 4 yapım sizleri bekliyor.

Sevimli Canavarlar TRT 1 20.00


Canavarlar Dünyası adlı kendilerine has bir diyarda yaşayan ve enerji toplamak için arada bir insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalan canavarların öyküsünü anlatıyor. Geliyorlar, çünkü Canavarlar Dünyası’nın enerji kaynağı, canavarlar tarafından korkutulan insanların attığı çığlıklar.
____

Son Samuray TRT 1 21.50


Samuray kılıçları azimle kalkıyor… Amerikalı yapımcı ve yönetmen Edward Zwick imzalı muhteşem bir yapım… “Son Samuray”. Bağlı oldukları kurallarından ödün vermeden ilkeleri ve toprakları için hayatlarını ortaya koyan bir grup insan… Onurları için yaşayan samurayların dünyasında bir Amerikalı… Lider ruhlu iki insan tek bir amaç için birleşiyor. Dram, aksiyon ve komedi unsurlarını başarıyla birleştiren, heyecanı doruklara taşıyan, savaş sahneleriyle sinemaseverleri ekrana bağlayacak yapımda; Tom Cruise ve Ken Watanabe oyunculuk güçlerini sergiliyor.
Onur mücadelesi…
Yaşama tutunmaktan vazgeçerek alkole bağlanan sivil savaş gazisi Yüzbaşı Woodrow Algren, ihtiyacı olan parayı kazanabilmek için kendisine gelen iş teklifini kabul eder. Winchester, silahlarının sözcüsü olarak Japonya’ya gidecektir. Görevi ise İmparator Meiji’nin askerlerini eğitmek ve silahların tanıtımını yapmaktır. Bu sırada imparatorun askerleri kalan son samurayları yok etmek için hazırlanmaktır. Yüzbaşı Algren burada askeri bilgilerini paylaşırken bir çatışma sırasında samuraylarla savaşmak zorunda kalır… Ancak bu çatışmanın sonunda samurayların lideri Katsumoto’ya esir düşer.
___

Ruh Eşim TV 2 21.30

Bir adamla bir kadın arasındaki aşkı, bir anneyle oğlu arasındaki sevgiyi anlatan Ruh Eşim, sevgiye dair fantastik bir macera, aşk hakkında mistik ve doğaüstü bir yolculuk. Film, biri 1960’ta, diğeri günümüzde geçen ama birbirine paralel ilerleyen iki farklı olay örgüsünü izliyor. Birinde 1960’ların Paris’inde bekâr bir anne olan Jacqueline, Down Sendromlu oğlu için her şeyi feda etmeyi göze alırken diğer öyküde Montreal’de eşinden tatsız bir şekilde boşanan ünlü bir DJ konu alınıyor.
_____

Düzeltme Kanal D 23.30


Steven ve Shannon evli, genç ve mutlu bir Amerikalı çifttir. Nina adında Haitili yedi yaşındaki bir kızı evlat edinmek üzere Porto Rico’ya giderler ve yasal işlemler tamamlandıktan sonra birkaç gün burada tatil yaptıktan sonra eve dönme kararı alırlar. Her şey kusursuz gidiyor gibi görünürken, Benjamin adında garip bir adamla tanışırlar. Ve bu tanışmadan kısa süre sonra Nina bir gece ortadan kaybolur. Tüm aramalar sonuçsuz kaldığında, evlat edinme bürosunda görevli memur Reigert’tın da ortadan kaybolduğu anlaşılır. Steven ve Shannon hayatlarının en zor sınavıyla karşı karşıya olduklarını geç fark edeceklerdir…

Alan White’ın yönetmenliğini üstlendiği ve “yaşanmış bir hikayeden uyarlanan” filmin oyuncu kadrosunda John Cusack, Ryan Phillippe, Rachelle LeFevre ve Luis Guzman isimleri öne çıkıyor.

Not: Kanallar yayın akışında değişiklik yapabilir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up