Bu Akşam TV’de Neler Var?

TV'de Sinema

televizyon-banner

İkisi yerli üç film ve Peter Jackson’ın belgeseli bu akşam televizyon ekranlarında bizleri bekliyor. Yerli filmlerden ilki, Semir Aslanyürek’in filmi Eve Giden Yol filmi, ikincisi Gürkan Uygun’un başrollerinde yer aldığı Çanakkale: Yolun Sonu filmi ekranlarda yer alacak. Yabancı filmlerde ise Terminator filminin devamı Terminator: Genisys filmi televizyon ekranlarında olacak. Ünlü yönetmen Peter Jackson’un yönetmenliğini yaptığı Çanakkale belgesi bu akşam televizyon ekranlarında yer alacak. Bu üç filmi ve belgeseli izlemeyenler için konular aşağıda.

Eve Giden Yol 1914 – TV2 – Saat: 21.30

Osmanlı İmparatorluğu’nun I. Dünya Savaşı’na girdiği dönemde Anadolu’nun güney ve güneydoğusunda, ve bugünkü Suriye topraklarında yaşanan büyük bir aşk, fedakarlık ve intikam öyküsü anlatılıyor.

Çanakkale: Yolun Sonu – MoviemaxTurk – Saat: 19.15

Osmanlı İmparatorluğu’nun direniş kapısı olan Çanakkale, gemi yoluyla geçilememiş ve işgalciler, çaresiz bir manevrayla Gelibolu kıyılarına çıkartma yapmaya başlamışlardır. İşgal kuvvetlerinin belki de en büyük direnişi gördükleri koy, o andan sonra mağlup bir ordunun adıyla anılacaktır; Anzak Koyu.

Terminator: Genisys – MoviemaxPremier – Saat: 23.10

İnsan direnişinin lideri John Connor, Çavuş Kyle Reese’i Sarah Connor’ı koruması ve geleceği güvence altına alması için 1984’e geri gönderdiğinde olayların beklenmedik bir şekilde yön değiştirmesi zaman çizgisinde kırılma yaratır. Şimdi kendisini geçmişin yeni ve yabancı bir versiyonunda bulan Çavuş Reese, Gardiyan’ın da dahil olduğu olasılık dışı müttefiklerle, tehlikeli yeni düşmanlarla ve beklenmedik geleceği yeniden başlatmak göreviyle karşı karşıya kalır.

Peter Jackson ile Çanakkale – NTV – Saat: 22.15

Jackson’un ataları da Çanakkale Savaşı’nda cephede savaşmış. Savaşın uzaktan akrabası olan Jackson, atalarının izini sürmek için Çanakkalelere kadar gelmiş. Bu gelişinde Jackson’a eşlik eden belgeselci Gökhan Tarkan Karaman da yolculuğu, arayışı bir belgesele çevirmiş.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up