Bu Akşam TV’de Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

Sağ Salim 2 – Kanal D Saat: 20.00

Salim, kimsesi olmayan bir cenazeyi memleketine götürmeye karar verir. Ancak bu yolculuk yolda karşılaştığı yol arkadaşı Nihal’le birlikte azılı katiller ve kötü adamlarla mücadele ettikleri bir maceraya dönüşür. Nihal’in annesi intikam için rehin alındığında ise işler iyice karışır. Adamlarımız artık seri katil olarak aranmaktadır ve yakalanmamak için kılık değiştirmek zorunda kalırlar. Ne var ki bu da çözüm olmaz ve talihsizlikler iyice çığrından çıkar.

Alex Rider – Star TV Saat:20.00

Alex Rider, hayatı lise ve arkadaşları olan sıradan bir gençtir. Gizemli bir yaşam sürmüş ve hakkında çok fazla şey bilmediği amcasının ölümü, Alex’in kafasında soru işaretleri yaratır. Adım adım yaptığı araştırmalar onu, ajanların eğitildiği bir kampa kadar götürür. Alex Rider, kendini birden bire bu ajanların arasında eğitim görürken bulur. Dünyanın en genç ajanı olarak ilk görevi, Darius Sayle isimli bir bilgisayar programcısının yürüttüğü projeyi çökertmektir. Alex, amcasının da deneyimlerinden yararlanarak iz sürmeye başlar.

Hızlı ve Öfkeli – ATV Saat: 20.00

Domenic Toretto, Los Angeles sokaklarına karanlık çöktükten sonra otomobil yarışları yapan bir grubun lideridir. Polis, sokaklarda dehşet saçan Toretto’nun aynı zamanda hırsızlık yaptığından ve bazı elektronik aletleri çaldığından da şüphe etmektedir. Polise göre Toretto’yu yakalamanın en iyi yolu, çetenin içine bir dedektif yerleştirmek ve onları suçüstü yakalamaktır. Bunun için genç dedektif Brian Spindler görevlendirilir. Başta her şey umulduğu gibi gitse de genç ve yakışıklı dedektif Spindler, Domenic’in güzel kız kardeşi Mia’ya aşık olur ve işler değişir.

Cennetin Krallığı – FOX TV Saat: 20.00

Ortaçağ’da Haçlı Seferleri sürmekte Doğu ile Avrupa arasında iki yüz yıldır çatışmalar devam etmektedir. Balian adında kendi halinde bir demirci bu sancılı dönemde ailesini ve inancını yitirmiştir. Ancak kader onu Kudüs’e sürükler, önce aşık, sonra bir kahraman olur. Savaşlar sürerken, Balian adında bir şövalye çıkagelip kutsal topraklarda barışı sağlama yeminini anlatır.

Gir Kanıma – TV 2 Saat: 22.00

Bafta’da İngilizce Olmayan En İyi Film kategorisinde aday gösterilen 72 ödül ve 44 adaylık sahibi yapım, Tomas Alfredson imzasını taşımakta. Stockholm’ün kenar mahallerinden birinde yaşayan küçük Oskar, sık sık da şehir dışında yaşayan babasını ziyarete gitmektedir. Arkadaşları tarafından sürekli alay edilen bir çocuk olan Oskar intikam alacağı günlerin hayalleriyle yaşamaktadır. Bir gece solgun tenli bir kızla tanışan Oskar, Eli adındaki bu tuhaf kızla çok yakın arkadaş olur. Birlikte güzel zaman geçirseler de Eli’ın bir sırrı vardır.

Şey – Beyaz TV Saat: 22.00

Antartika’da bilimsel araştırmalar yapan bir grup Amerikalı bilim adamı, yakınlarındaki Norveç üssünün helikopterinin bir köpeğin peşinde olduğunu görünce çok şaşırırlar. Köpeği molotof kokteylleri ve silahlarla öldürmeye çalışan Norveçliler’in helikopteri düşer ve bilim adamları bu kovalamacanın sırrını öğrenemezler. Köpeği alıp, kendi kamplarındaki diğer köpeklerin yanına koyan Amerikalılar’dan bir grup Norveç kampına gider. Ancak burada herkesin feci şekilde öldüğünü görürler. Norveç kampında buldukları bazı video görüntülerini izleyen Amerikalılar, Norveçliler’in buzulun altındaki garip görünüşlü bir yapıyı (belki de uzay gemisini) keşfettiklerini ortaya çıkarırlar. Ancak binlerce yıldır buzulun altında olan bu kalıntı boş değildir. Herhangi bir fiziksel formu olmayan bir organizma, yok ettiği vücutların biçimini almaktadır.

Oflu Hoca’nın Şifresi – Kanal D Saat: 22.30

Oflu Hoca’nın günleri karmaşayla geçmektedir. Yerel bir kanalın programında çıkar, fırında çalışır ve babasıyla başı sürekli derde gider. Gençliğinde yer aldığı Doğanspor futbol kulübünde yaşanan son gelişmeler de işlerin tuzu biberi olur. Oflu Hoca ve diğerlerine göre kulübün yeni başkanı olmak isteyen müteahhit Ahmet, bu koltuk için uygun isim değildir. Bu nedenle Oflu Hoca da başkanlık için adaylığını koymak zorunda kalır ve aralarında esaslı bir rekabet başlar.

Casey Anthony Davası – FOX TV Saat: 23.00

Caylee Anthony’nin annesi Casey, kızını öldürmekle suçlanmaktadır. Deliller yetersiz olsa da savcılar, 2 yaşındaki Caylee’nin trajik ölümünden annesinin suçlu olduğuna emindir. Film, bu dava sürecinde baş savcı Ashton ve arkadaşlarının delil toplaması,değerlendirmesi, mahkemeler ve sonuçları ekseninde dönüyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up