Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

8 Eylül 2020 Salı akşamı televizyon filmleri.

Şark Bülbülü – Show TV Saat: 20.00 

Şaban, sözlüsü Hatice ile evlenme hayalleri kurmaktadır. Ona bir an önce kavuşabilmek için istenilen başlık parasını biriktirmek zorundadır. Ancak köyün yeni ağası Şaban’ın sözlüsüne göz koyar. Kızın babasına ve köylüye baskı yapmaya başlar. Şaban sözlüsünden vazgeçmeyince de başlık parası yükseltilir. Şaban için artık son bir çare kalmıştır, o da İstanbul’a gidip gerekli parayı biriktirmek.

Yeşil Yol – TRT 1 Saat: 20.00 

Yıl 1939… Memur Paul Edgecomb’un görevi idam mahkûmlarını hücrelerinden alıp, elektrikli sandalyenin bulunduğu infaz odasına götürmektir. Edgecomb, yıllar boyunca sayısız idam mahkûmu ile karşılaşmıştır ama hiçbiri John Coffey’e benzememektedir. İki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkûm edilen Coffey’nin, gizemli ve mucizevi güçleri olduğunu keşfetmesinin ardından, Edgecomb bir ikileme düşer. Stephen King’in romanından sinemaya uyarlanan yapım, dört dalda Oscar’a aday gösterilmiş.

Deli ve Dahi – TRT 2 Saat: 21.00  

Deli ve Dahi, Oxford İngilizce Sözlüğü’nün yaradılışının gerçek hikayesini konu ediyor. Professor James Murray, gerçekleştirmek istediği proje için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır. Onun amacı, Oxford İngilizce Sözlüğü’nün on bin kelimelik ilk baskısını hayata geçirmektir. Çalışmalarını sürdürdüğü sırada Murray’in eline akıl hastanesinden büyük bir çalışma geçer. Çok tehlikeli hastaların konulduğu bir akıl hastanesinde yatmakta olan Dr. W.C. Minor, profesöre 10,000 kelimelik bir çalışma gönderir. Minor’un gönderdiği bu liste, ikilinin yollarının kesişmesine neden olur. Yönetmen koltuğunda Farhad Safinia’nın oturduğu biyografik yapımın başrolünü Mel Gibson üstleniyor. Senaryosunu yönetmen ile John Boorman ve Todd Komarnicki’nin birlikte kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Natalie Dormer, Sean Penn, Ioan Gruffudd, Jennifer Ehle, Jeremy Irvine gibi isimler yer alıyor. Simon Winchester’ın kitabından esinlenilen yapımın görüntü yönetmenliğini ise Kasper Tuxen üstleniyor.

Gerzek Şaban – Show TV Saat: 22.00 

Saf bir genç olan Şaban, mahalledeki arkadaşlarıyla birlikte bir gün gazinoya gider. Gazino sahibi Şaban’ı görür görmez, önüne para dolu bir çanta bırakır. Çok şaşıran Şaban ve arkadaşları parayı alırlar. Bu durumdan faydalanmak isteyen mahalle sakinlerinin aklına güzel bir fikir gelir. Mafyaya olan borçlarını Şaban’ı gazino gazino dolaştırarak ödeyeceklerdir. Ancak bu sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

İnfazcı: Savaş Bölgesi – Beyaz TV Saat: 23.00 

Eski özel kuvvetler subayı Frank Castle tehlikeli mafya patronu Billy Russoti’ yi hedef alıyor ve bu gangsterin yüzünü tanınmayacak hala getiriyor. İntikam ateşi ile yanan Russoti Jigsaw adını alır ve yer altı dünyasının en ünlü suçluları ile işbirliği yapmaya başlar.

Eski özel kuvvetler subayı Frank Castle tehlikeli mafya patronu Billy Russoti’ yi hedef alıyor ve bu gangsterin yüzünü tanınmayacak hala getiriyor. İntikam ateşi ile yanan Russoti Jigsaw adını alır ve yer altı dünyasının en ünlü suçluları ile işbirliği yapmaya başlar.

Thor – ATV Saat: 23.15

Düşüncesiz tavırları yüzünden antik bir savaşı tekrar alevlendiren güçlü ve kibirli savaşçı Thor, dünyaya sürgün edilerek insanlar arasında yaşamaya mecbur bırakılmıştır. Ait olduğu gezegenin en tehlikeli kötü adamı, karanlık istila güçlerini dünyayı ele geçirmek için yollayınca kahramanımız Thor, gerçek kimliğini ortaya koymak için ne yapması gerektiğini öğrenecektir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up