Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

7 Temmuz 2020 Salı akşamı televizyon filmleri.

Devlet Kuşu – Star TV Saat: 20.00 ve 21.45

Mustafa, yoksul bir halk çocuğudur. Gecekondu mahallesinde apartman dairesi yaptırmaya gelen milyoner bir iş adamının şımarık kızı Hülya, Mustafa’ya ilgi duyunca olaylar gelişir.

Madagaskar – TRT 1 Saat: 20.00

Aslan Alex, zebra Marty, hipopotam Gloria ve zürafa Melman, New York’taki hayvanat bahçesinde yaşayan çok iyi dört arkadaşlardır. 10 senedir hayvanat bahçesinde bulunan zebra Marty, artık bu rutin hayatından sıkılmaya başlamıştır ve bu sıralarda hayvanat bahçesinden kaçmaya çalışan 4 penguenin kendi yaşam alanına gelmesi ile onların doğaya kaçmak istediklerini öğrenir. Bunun üzerine doğaya gitmek için istek duyan Marty, doğum gününde arkadaşları ile birlikte iken, doğaya gitmek için dilek dileyecek ve sonrasında herkes uyuduğunda tek başına hayvanat bahçesinden kaçıp, oradan doğal alanlara ulaşmak için tren istasyonuna gidecektir.

Maskeli Kahraman Zorro – Beyaz TV Saat: 23.00 

Zorro, yani Don Diego de la Vega, karısını öldüren ve kızı Elena’yı elinden alan baş düşmanı Don Rafael Montero’dan intikamını almaya yeminlidir. Yirmi yıl hapiste kalan şanlı kahramanımız, dışarı çıkınca maskesini çıkarır ve yanına bir çırak alır. California’yı ele geçirmeye çalışan Montero’ya engel olacaktır. Alejandro Murrieta adlı çırağın kendisi de intikam peşindedir. Montero’nun sağ kolu Yüzbaşı Harrison Love’ın kılıcıyla ölen kardeşinin kanını yerde koymayacaktır. Diego delikanlıya gereken kılıç, disiplin ve davranış eğitimlerini verince, yeni bir Zorro doğar. Kahramanımız aynı zamanda, artık büyümüş olan Elena’nın kalbini çalmayı da kafasına takmıştır.

Rüzgar Bizi Sürükleyecek – TRT 2 Saat: 21.00

Bir yönetmen olan Behzad, film çekimleri için İran’da bir kırsala gelir. Bölgenin yaşlılarından biri ölüm döşeğindedir. Onun yanında gece nöbetine kalacaktır. Bu vesile ile film, kendisinin yerel topluluğa uyum sağlamak için harcadığı çabayı ve bunun sonucunda da kendi davranışlarını nasıl değiştirdiğini anlatır. Bu sırada bölgede telefonu çekmediği için çalan telefonlara cevap veremez. Sonunda Behzad, bir tepeye doğru yol alır. Bu tepede de bir adam hazine aramaktadır. Behzad hazine için çukur kazan adamla iletişim kurmak istemesine karşın adam çukurdan çıkmaz. Seyirci tarafından merak edilen bu adam bir türlü kamera karşısına çıkmaz. Ödüllü olan bu film, İran sinemasının son derece etkileyici bir yapımıdır.

Çember: Evimdeki Yabancılar – Star TV Saat: 23.15

Ertemoğlu malikanesinin bireyleri en mutlu günlerinde katledilir ve cesetleri evin büyük kızı Hande tarafından bulunur. Aynı evin içinde yaşayan üç kişi birbirlerinin haberi olmadan acımasızca öldürülmüş, bir tek evin akli dengesi yerinde olmayan babaannesi Perihan hayatta kalmıştır. Perihan Hanım’ın yüklü mirasına sahip olmak isteyen oğlu İsmail’in şüpheli hareketleri Barış Başkomiser ve ekibinin dikkatini çeker ancak evin büyük kızı Hande’nin ortadan kaybolmasıyla tüm şüpheler üzerine çevrilir.

Kurtuluş Günü Felaketi – Show TV Saat: 23.45

Dünya düşman uzaylılar tarafından yok edeci derecede bir saldırıya uğrar.Bu saldırının karşısında ise işe yarayan bir tek teknoloji vardır. Fakat bu teknolojiyi çalıştırmak hiçte kolay değildir. Küçük bir kasabada itfaiyecilik yapan biri ile bilim adamları bir araya gelerek Dünya’yı bu saldırıdan kurtarmaya çalışırlar.

Anne Kanadı – Kanal 7 Saat: 22.45

Yataktan kalkamayacak kadar hasta olan Çiçek son günlerini yaşamaktadır. Bu duruma çocukları Sevinç ve Sinan çok üzülürken, eşi Rıza başka bir kadınla evlenmeyi düşünmektedir. Rıza, bir süre sonra Ümmü adlı bir kadınla evlenir. Bu duruma çok üzülen Çiçek kısa bir süre sonra ölür. Ümmü, Çiçek’in ölümünden sonra Sevinç ve Sinan’a eziyet etmeye başlar.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up