Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

6 Haziran 2020 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

İlk Kurşun – Star TV Saat: 20.00 ve 22.15

Başarılı bir Wall Street brokeri olan Will, oğlu Danny ve eşiyle çocukluğunun geçtiği yere tatile gider. Oğlu Danny ile ava çıkan Will, birinin vurulduğunu görür. Yaralanan adamı evlerine getirerek iyileşmesine yardım ederler ancak Levy iyileştikten sonra Danny’ı kaçırır. Levy aslında başarısız bir banka soygunun ardından yaralanmış ve bir polisin ölümüne neden olmuştur. Danny’nin hayatına karşılık fidye istenince, Will yarım kalan soygunu tamamlamak için harekete geçmek zorunda kalır.

Vizontele Tuuba – TRT 1 Saat: 20.00

Güneydoğu’nun ücra bir kasabasında, 1980 darbesinin etkileri altında yaşayan insanların yaşamında hiçbir neşe kaynağı yoktur. Herkesin solcu olduğu bu kasabada halk iki kutuba ayrılmıştır. Bir gün kasabaya devlet tarafından sürgün edilmiş bir memur ailesi taşınır. O andan itibaren herkesin hayatı renklenir. Özellikle de aslında çok akıllıca fikirleri olan Deli Emin’in. Memur ailesinin biricik Tuba masumiyeti ve güzelliğiyle kısa sürede herkesi büyüler. Deli Emin onunla arkadaş olmak için elinden gelen her şeyi yapar.

Hayat Kurtaranlar – TRT 1 Saat: 22.20

Covid-19 sürecini çalışanın gözünden kavrayabilmek, onlarla empati kurabilmek ve bunu tüm samimiyetiyle ekrana yansıtmak amacıyla hazırlanan belgeselin yönetmen koltuğuna Muhammet Erkam Bülbül oturuyor.

Kelebek Ve Dalgıç – TRT 2 Saat: 21.30

43 yaşındaki Jean-Dominique Bauby, üç hafta süren koma halinden sonra gözlerini açmıştır. Bu mucizevi uyanış doktorlar tarafından şaşkınlıkla karşılanır çünkü Bauby fiziksel olarak hiçbir eylemi yerine getiremiyorken, beyin bölgesinde hiçbir sorun çıkmaz ve izleyici bu andan itibaren Bauby’nin iç sesiyle olaylara tanıklık etmeye başlar. Tek kontrol edebildiği organı sol göz kapağı olan adam bir mucizeye daha imza atarak insanlarla göz hareketiyle anlaşmaya, dahası hayat hikayesini anlatacağı kitabını yazmaya başlar.

Çinliler Geliyor – Kanal D Saat: 22.30

Büyük bir heyecanla yaşadıkları kasabanın kurtuluş gününde yapılacak törene hazırlanan kasabanın sakinleri, herşeyin en iyi şekilde gerçekleşmesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Kendi aralarından oluşturdukları bir koro da, törende verilecek Türk Sanat Müziği konseri için prova yapmaktadır. Tam bu prova esnasında, belediye binasının önünde duran bir jipin içinden inen üç-dört Çinli, birdenbire bütün kasaba halkının dikkatini çeker. Çok kısa bir süre içerisinde bütün kasaba, Çinliler’in o bölgeye çok büyük bir yatırım yapacakları söylentisi ile çalkalanmaya başlar.

Çılgın Öğretmen – FOX TV Saat: 22.45

Hırsızlık suçundan girdiği hapishaneden çıkan adam, paraları sakladığı arazinin üzerine okul yapıldığını fark eder. Keşif için okula gider ancak, tesadüfler sonucu, iş başvurusu yapan öğretmen sanılarak işe alınır. Gündüzleri öğretmenlik yaparken, geceleri de parasını aramaya koyulur.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up