Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

2 Haziran 2020 Salı akşamı televizyon filmleri.

Köşeyi Dönen Adam – Star TV Saat: 20.00

Adem’e Amerika’da ölen amcasından miras kaldığı haberi gelir. Sürekli itilip kakılan Adem’in bütün hayatı bu haberle değişir. Mahalle ve işyerindekiler mirastan pay almanın telaşıyla Adem’in peşinden koşmaya, bir dediğini iki etmemeye başlar. Sevdiği Şükran’la nişanı yapılır. Ancak Amerika’dan gelen miras koca bir sandık içinden çıkan bir eşektir. Duyulan hayal kırıklığı bu kez yerini kuşkulara ve eşeğin kerametli olduğu söylentilerine bırakır. Şimdi iş eşeğin kerametini çözmeye kalmıştır.

Doktor Strange – ATV Saat: 20.00

Dünyanın en önemli beyin cerrahlarından biri olan Stephen Strange, geçirdiği bir trafik kazasının ardından meslek hayatını bitirmek zorunda kalmıştır. Hem fiziksel hem de mental olarak tedaviye ihtiyacı olan bu kibirli doktor, bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta karşılaştığı Ancient One ona mistik dünyaların kapısını açacak, sihir ve paralel dünyalar yardımıyla onun yepyeni bir karaktere bürünüp hayatının değişmesine yardımcı olacaktır.

Umudun Tarifi – TRT 2 Saat: 21.00

Durian Sukegawa’nın aynı adı taşıyan kitabından perdeye taşınan filmin yönetmenliğini, geçtiğimiz yıl Still the Water filmiyle izleyici karşısına çıkan Naomi Kawase üstleniyor. Sukegawa’nın öyküsünden olduğu kadar Kawase’nin kişisel deneyimlerinden de beslenen film, küçük bir fırın mutfağında “an” adı verilen fasulye ezmesinin Tokue adında yaşlı bir kadın tarafından yapılmasıyla başlayan bu hikâye, gün geçtikçe fırının sahibi Senataro ile Tokue arasında farklı dostluklara ve geçmişe yapılan yolcuklara kapısını aralıyor. An, 2015 Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünün açılışını yaptı.

Kral Şakir: Oyun Zamanı – TRT 1 Saat: 20.00

Laboratuvarda yapılan bir deney hiç beklenmedik sonuçlar doğurur. Deney sonucu Fil Necati’nin telefonundaki oyun ile gerçek dünya arasında bir kapı açılır. Şakir’in ne yapıp edip dünyayı kurtarması gerekir. Ailesi ile kendini Fil Necati’nin cep telefonunun içindeki oyunda bulan Şakir, gerçek dünya sona ermeden bütün oyunları tamamlayıp oyunu durdurmalıdır. Fakat bu hiç de düşünüldüğü kadar kolay olmaz. Şakir ve ailesi dünyayı kurtarmaya çalışırken bir yandan da onu durdurmaya çalışan düşman ve tehlikeli video oyun kahramanlarıyla da savaşmak zorunda kalır.

Aslan Bacanak – FOX TV Saat: 20.30

Mahalleye yeni taşınan minibüs şöförü Selim, taşındığı yerin kabadayısı Halim’in kızkadeşine aşık olur.

Delisin – Star TV Saat: 21.45 

Yunus Bey, evlerinde hizmetçilik yapan genç kızla evlenince kardeşleri tarafından dışlanır. Fakat babaları öldüğünde tüm mirasını Yunus’a bırakır. Yunus da ölünce mirasını, İstanbul’da doğup büyüyen oğlu Ferit’e bırakır. Ölmeden önce de paraları bir şemsiyenin içine saklar. Yoksul bir yaşam sürmekte olan Ferit, bu parayı bulursa hayatını kurtaracaktır.

Göktaşı – ATV Saat: 22.15

Trakya’da Günebakan köyünün en büyük problemi kuraklıktır. Köylü bunun için yağmur duasına çıkar. Ancak yağmur beklenirken gökten gök taşı yağmaya başlar. Birçok ülkeden ajanlar durumu incelemek üzere köye gelirler ve köylülerden gök taşlarını alabilmek için ciddi paralar öderler. Köyün muhtarı İsmet, bu durumu lehine çevirmek için birtakım kurnazlıklar yapar. Köylüler bir yandan ellerinde bulunan gök taşlarını satmaya çalışırken bir yandan da muhtarla uğraşmak zorunda kalırlar.

Sinyalciler – FOX TV Saat: 22.45

Hayati, yeğeninin ölümünden sorumlu tuttuğu 3 kafadara/sinyalciye büyük bir para cezası keser. Hayatları boyunca birilerinin sırtından geçinmeye alışmış olan Sinyalciler, kesilen cezayı bulup buluşturmak için türlü dümenin-sahtekarlığın içine düşerler. Meşhur Son Akşam Yemeği tablosunu haraç mezat satmaya çalışırken Interpol’ün kucağına düşerler.

Töre – Kanal 7 Saat: 22.45

Hacer ve Fahrettin, çocukları ile birlikte mutlu bir hayat sürmektedirler. Fahrettin, sahip olduğu taş ocağında, bir patlama sonucu hayatını yitirir. Fahrettin’in ölümü, ailede iki kişinin daha hayatını karartır. Hacer, kocasının kardeşi Cemal ile töreler gereği evlendirilmek istenir. Cemal, bu duruma razı gelmez. Cemal’in sevdiği Zeynep, töreler karşında çaresiz kalmıştır. Hacer, kocasının kardeşiyle evlenmeyi reddederek, baba evine döner. Fakat abileri ve yengeleri, Hacer’e çok kötü davranıp geri gönderirler. Hacer, hem çocuklarından ayrılmamak hem de gidecek başka yeri olmadığı için Cemal ile evlenmeye razı olur. Cemal’in sevdiği Zeynep ise başkasıyla evlenmeyi kabul eder.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up