Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

5 Ağustos 2018 Pazar akşamı televizyon filmleri.

Çakal – Beyaz TV Saat: 19.30 ve 23.00

Bir Rus mafya babasının oğlu, FBI tarafından Moskova’da bir gece kulübünde Rus militanlara öldürtülür. Bunun üzerine FBI’a savaş açan mafya babası, bu amacına ulaşmak için Çakal olarak tanınan ve gerçek kimliğini kimsenin bilmediği soğukkanlı bir katili, 70 milyon dolar karşılığında Amerikalı üst düzey bir yöneticiyi öldürmesi için tutar. Bu sırada Amerika cephesinde Çakal’ın planları öğrenilmiştir. FBI Başkan Yardımcısı Preston, hayatının en zorlu işiyle karşı karşıyadır. Bu arada Çakal’ın hedefinin FBI Başkanı olduğu tahmin edilmektedir. Çakal’ın yüzünü gören birini bulmaları şarttır. Ayrıca bu operasyonda Preston’a yardımcı olabilecek kişi sayısı da sınırlıdır. Önce KGB’nin yerine kurulan Rus istihbaratı GRU’nun kadın ajanı Valentine Koslova’yla işbirliği yapılır ancak bu yeterli değildir. Bu yüzden Çakal’ı tanıyan iki kişiden biri olan IRA tetikçisi Declan Marqueen ile bir anlaşma yapılır ve hapisten çıkarılır. Hiçbir şekilde birbirine uymayan bu garip ekip, Çakal’ın peşine düşer ve Washington-Londra-Helsinki-Moskova hattında bir kedi fare oyunu başlar.

Şangay Şövalyeleri – Show TV Saat: 20.00

Chon Wang ve Roy O’Bannon, bütün vahşi batıyı ayakları altına aldıktan sonra bu kez Londra’dadır. Çin’deki asiler Chon’un babasının hayatına son verirler. Chon da bunun üzerine en yakın dostu Roy’u çağırarak intikam almak üzere Londra’ya doğru yol alır. Chon’un pek görüşmediği kız kardeşi olan Liu ise diğer yandan kendi intikamını almak için planlar yapmaktadırlar. Roy, Liu ile tanışınca ona aşık olur ve bütün bu karmaşanın iyice bir kaosa dönüşmesine yol açar.

Tepedeki Mezarlık – Beyaz TV Saat: 21.15

John, yetişme çağındaki kızı Louisa ve oğlu Sam’le birlikte Güney Carolina’nın kırsalına taşınan yeni boşanmış bir babadır. Burada Louisa’nın birdenbire garip ve şiddete eğilimli davranmaya başlamasıyla John, bu değişimin arkasındaki gerçekleri bulup, ortaya çıkarmaya karar verir. Yoksa ev sahibinin sakladığı şok edici sırlar mı buna sebep olmaktadır? Peki, bir baba kızını ele geçirmek isteyen tarih öncesi çağlardan gelen kötü güce karşı koymak için ne kadar ileri gidebilir?

Kral Arthur – Show TV Saat: 22.15

Roma İmparatoru Marcus Aurelius tarafından Britanya’ya gönderilen Arthur’un tek amacı, bir an önce Britanya’dan ayrılmak ve Roma’nın huzurlu ortamına dönmektir. Ancak geri dönüş yolculuğuna çıkmadan önce son bir görev üstlenir. Yuvarlak Masa Şovalyeleri olarak bilinen yardımcıları; Lancelot, Galahad, Bors, Tristan ve Gawain ile birlikte Britanya’da son bir kurtarma operasyonu yapmaları gerekmektedir. Roma’nın geri çekilişi sonrasında Britanya’da boşluğu dolduracak bir lidere ihtiyaç duyulur. Bu yeni lider, ülkesini işgalci Saxonlar’ın tehdidine karşı savunmakla yetinmeyip, adayı yepyeni bir döneme taşıyacak çapta olmalıdır. Eski düşmanı Merlin ile cesur yürekli Guinevere’nin desteğini alan Arthur, tarihin akışını değiştirecek gücü kendisinde bulur ve tahta geçer.

Küçük Gelin Nazmiye – Kanal 7 Saat: 22.20

Babasını küçük yaşta kaybeden Nazmiye, köyün gençlerinin bir şakası sonucu çıkan yangında annesini de kaybeder. Köyün ileri gelenleri, 13 yaşında kimsesiz kalan Nazmiye’nin bir aile tarafından evlatlık alınmasına karar verirler. Köylünün bu teklife sıcak bakmaması sonucunda, Eşref Ağa küçük kızı yaşı geldiğinde oğlu Ömer’le evlendirmek üzere, yanına alır. Aradan yıllar geçer ve Nazmiye evlenme çağına gelir. Düğün hazırlıkları yapılmaya başlanır. Bir gün Nazmiye, Eşref Ağa ile oğlu Ömer’in konuşmalarına kulak misafiri olur. Baba ile oğul, yıllar önce çıkan yangın hakkında konuşmaktadır. Ömer, şimdi evleneceği kızın annesinin ölümüne sebep olmasının verdiği vicdan azabıyla mücadele etmektedir. Nazmiye duyduklarına inanamaz ve yaşadığı şokla hayatına son vermeye kalkışır.

Casuslar Köprüsü – ATV Saat: 23.30

Soğuk savaş sırasında James B. Donovan adında bir avukat CIA tarafından işe alınmıştır. Avukat gergin bir müzakere görevine dahil olup, Sovyetler Birliği tarafından uçağı düşürüldükten sonra tutuklanan U-2 casus uçak pilotu Francis G. Powers’in Birleşik Devletler’de casusluk suçuyla tutuklu bulunan KGB istihbarat ajanı Rudolf Abel ile takas edilerek serbest kalması için çalışmaya başlar.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up