Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

24 Mayıs 2020 Pazar akşamı televizyon filmleri.

Bizim Aile – Show TV Saat: 20.00

Yaşar Usta bir fabrikada işçi olarak çalışmakta ve çocuklarına bakmaktadır. Melek Hanım da Yaşar Usta gibi dul ve üç çocuk annesidir. Görücü usulüyle anlaşır ve evlenmeye karar verirler. Ancak bu durumu çocuklarına anlatmak hiç de kolay olmayacaktır. Sonunda ise iki aile birleşir ve aynı evde yaşamaya başlar. Melek Hanım’ın büyük oğlu Ferit, okuldan arkadaşı olan Alev’i sevmektedir. Ancak Alev, zengin bir fabrikatör olan Saim Bey’in kızıdır. Her ne kadar Alev babasını pek sevmese de, onun sıkı denetimi altında yaşamaktadır. Saim Bey, kızının Ferit’ten ayrılması için aileyi zor durumda bırakır.

Pete ve Ejderhası – ATV Saat: 20.00 

Yaşlı ahşap oymacısı bay Meacham, yıllardır mahalle çocuklarına Kuzeybatı Pasifik’te yaşayan acımasız ejderha hikayeleri anlatan neşeli bir adamdır. Orman bekçisi olarak çalışan kızı Grace bu hikayeleri gerçeklikten uzak bulsa da günün birinde ormanda yaşayan Pete ile tanışır. 10 yaşında, ailesi ve evi olmayan gizemli Pete, ormanda Elliott isimli yeşil, dev bir ejderhayla birlikte yaşadığını iddia etmektedir. Pete’nin anlattığı ejderha Elliott, Meacham’ın hikayelerindeki ejderhaya son derece benzemektedir. Grace, babasının ve 11 yaşındaki Natalie’nin yardımıyla Pete’in geldiği yeri ve ejderhayla ilgili gerçeği ortaya çıkartmak için yola koyulur.

Madagaskar – TRT 1 Saat: 20.00 

Ormanların kralı olan Alex adlı aslan, New York Hayvanat Bahçesi’nin en popüler hayvanıdır. En iyi arkadaşları zebra Marty, zürafa Melman ve su aygırı Gloria’dır. Yaşadığı bu hayattan sıkılan zebra Marty, bir türlü bastıramadığı merak duygusuna yenilir. Penguenlerin yardımıyla hayvanat bahçesinden kaçar ve özlemini çektiği dünyayı keşfe çıkar. Alex, Melman ve Gloria da beraber kaçarlar. Ancak kent caddelerinin tadını çıkaramadan yeniden yakalanırlar. Kafeslere konulup gemiyle Afrika’ya gönderilirler. Penguenler gemiyi sabote edince Alex, Marty, Melman ve Gloria kendilerini bu kez egzotik bir ada olan Madagaskar’da bulurlar.

Davaro – FOX TV Saat 20.00 ve 22.00

Sevgilisi Cano’yla evlenmek isteyen saf Memo, başlık parası biriktirmek için Almanya’ya gider. Birkaç yıl çalıştıktan sonra da köye döner ve Cano’yla evlenme hazırlıklarına başlar. Bu arada Memo’nun ailesinin kan davalı olduğu Sülo da hapisten çıkarak, karısı Ayşo’nun yanına gelir. Bunu duyan Hamo, düğünü durdurur ve oğlu Memo’nun, Sülo’yu öldürmesini ister. Ancak Memo buna yanaşmaz. Öldürüleceğini anlayan Sülo, Memo’ya bir teklifte bulunur. Memo’ya kendisini öldürmemesi durumunda köyden ayrılacağını söyler. Evlenmek için başka çaresi kalmayan Memo, Sülo’nun planını kabul eder ve köy meydanında Sülo’yu yalandan vurur. Köy halkı da bu numaraya inanır.

Kolonya Cumhuriyeti – Star TV Saat: 21.00

Küçük bir kasabanın belediye başkanlığını, olmayacak vaatler sayesinde kazanan Peker Mengen için icraat zamanı gelmiştir. İlk iş, söz verdiği üzere başbakanı oraya getirmek üzere harekete geçer. Ancak başbakana yapılan tantanalı karşılama töreni sırasında beklenmedik olaylar yaşanır ve belde bağımsız bir ülke haline gelir. Üstelik Amerika ile savaşa girmişlerdir. Peker, eşi Mualla ve danışmanlarıyla birlikte Amerika’yla baş etmeye çalışırken sıfırdan bir ülke kurmanın hiç de kolay olmadığını anlayacaktır.

Dilsiz – TRT 2 Saat: 21.30

Sami, küçük bir evde yaşayan yalnız bir adamdır. Geçimini duvar ressamlığı yaparak sağlayan Sami, bir gün babaannesinin vefat haberini alır. Genç adama babaannesinden bir sandık miras kalmıştır ve sandığın içi hat sanatıyla ilgili malzemelerle doludur. Sami’nin hayatı, babaannesinden kendisine kalan hat sanatı malzemelerinden kurtulmaya çalışırken, Selma adında bir kadın ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Selma, eskiden hat sanatıyla ilgilenmiş bir kadındır ve Sami genç kadının kendisini yönlendirmesi sayesinde hat sanatı ile ilgilenmeye başlar. Bu sırada eski kuşak, yetenekli ve zor bir hattat olan Eşref Efendi’den de destek alan Sami, bir süre sonra Selma ve Eşref Efendi arasında sıkışıp kalır. İçinde kaldığı durum, Sami’yi zorlu bir sürevenin içine sürükler.

Maide’nin Altın Günü – ATV Saat: 22.00 

Maide, titiz mi titiz, marifetli mi marifetli bir ev kadınıdır. Mahallenin en havalı altın günlerini yapmasıyla meşhurdur. Kısırları, börekleri ve eğlencesi dillere destandır. Altın günlerinden birinde Maide’nin aile yadigarı gerdanlığı çalınır. Gerdanlığı bulmak için İstanbul dışından gelen ergen yeğeni Yağmur ile bir liste yaparlar. Güne gelen kadınların tek tek peşine düşecekleri bu macerada başlarına birbirinden komik olaylar gelecektir.

Uyuyana Kadar – Beyaz TV Saat: 22.00

Geçirdiği bir kaza nedeniyle uyandığı her sabah, geçmişine dair hiçbir şey hatırlamadan güne başlayan Christine, bu duruma bir son vermek ister ve gerçeğin peşine düşer. Hafızasını geri kazanma derdinde olan Christine, aslında kimseye güvenmemesi gerektiğini kısa sürede anlayacaktır.

Yalancı Yarim – Show TV Saat: 22.15

Fabrikatör Derviş beyin çapkın ve şımarık oğlu Ferdi, son nişanlısından da ayrılmış ve bu ayrılığı ailesinden saklama kararı almıştır. Abisi Mahmut’un ani ziyareti ve gelin adayını görmek istemesi üzerine Ferdi,pazarcılık yapan bir ailenin kızı olan Alev’i ailesine nişanlısı olarak tanıtır. Alev ile evleneceğini yalanını söyleyen Ferdi, Alev’i ikna eder. Bu yalana inanan Alev ve ailesi düğün hazırlıklarına başlar. Fakat Ferdi’nin ayrıldığı nişanlısının tekrar ortaya çıkması ve Ferdi’nin yalanı ortalığı karıştırır.

Çetin Ceviz – Kanal D Saat: 22.30

Hatice, çevresi tarafından uğursuz olarak nitelendirilmiş ve girdiği ortamlarda da bu durumundan dolayı dışlanan genç bir kadındır. Aradığı aşkı ve huzuru yaşadığı köyde bulamayan Hatice, şehre göç etmeye karar verir. Böylelikle hem çevre baskısından kurtulacak hem de talihsizliğini kırmış olacak. Hatice, üç kişilik zengin ve mutlu bir ailenin yanında çalışmaya başlar. Önceleri her şey yolunda gider. Sonunda aradığı mutluluğu ve huzuru bulduğunu düşünen genç kadın daha sonra ise tanık oldukları karşısında her şeyin o kadarda mükemmel olmadığının farkına varır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up