Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

TV'de Sinema

18 Nisan 2020 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Panik Odası – Beyaz TV Saat: 19.30 

Evine yaptırdığı ve içine girilmesi imkansız, güvenli bir odada, küçük kızıyla hapis kalan bir kadının başından geçen kabus dolu saatler anlatılıyor. New York’un Manhattan adasındaki dört katlı bir eve taşınan Meg Altman ve kızı Sarah, henüz taşındıkları ilk gece evi soymak isteyen bir grup silahlı adamla burun buruna gelir. Kendilerini kıl payı kurtaran anne-kız, evdeki ‘panik odası’na girerek, hayatta kalmak için zorlu bir mücadele verir. Şeker hastası olan Sarah için ilaca gereksinim duyan Meg, odadan dışarı çıkmak istediğinde ise işler iyiden iyiye karışır. Klostrofobik bir karabasan olan Panic Room, günümüz gelişmiş toplumlarında bireylerin içine işleyen paranoyadan yola çıkıyor.

Gol Kralı – Kanal D Saat: 20.00 ve 21.45

Sait Sarıoğlu futbol meraklısı Sevim Ferferik’e ilk görüşte aşık olur. Sevim ve ailesi de zengin bir koca adayı buldukları için çok mutludur. Nişanlanan çiftin arasına Sevim’in futbol aşkı girer. Sait, nişanlısının ilgisini çekebilmek için futbolla ilgilenmeye başlar. Futbola merak salan Sait, Sevim’in gözüne girmek için başarılı bir futbolcu olmaya karar verir. Ancak Sevim’in onunla dalga geçmesi hırsını daha da artırır. Gözlerindeki ileri derecedeki bozukluğa rağmen futbolcu olmayı kafasına koyar.

Aşkın Krallığı – TRT 2 Saat: 21.15

1947 yılında Botsvana kralı Seretse Khama Londra’daki bir ofis çalışanı olan Ruth Williams ile tanışır. Farklı kültürlerden gelen ikili arasında hemen bir aşk oluşur. Ruth, Seretse’nin yeni dünya vizyonundan ve barış isteğinden çok etkilenirken, Seretse de onun bu dünyanın parçası olmayı istemesini çok önemli bulur. Savaş sonrası başlayan sosyal ayaklanma sırasında Ruth ve Seretse sistemi değiştirebilecek bir fırsat görürler. İkili birbirlerine ne kadar aşık olsalar da önlerindeki tek engel ailelerinin tepkileri olmayacaktır. İngiliz ve Güney Afrika devletleri de bu evliliğin karşısındadır. Zira çift ırkçılık konusuna dikkat çekerek barış yaymaya çalışmaktadır. Güney Afrika’dan İngiltere’ye ültimatom gelir; ya çift ayrılacaktır ya da Güney Afrika, İngiliz nükleer programı için hayati olan uranyum ve savaşın ardından rezervleri doldurmak için gereken altını İngiltere’ye vermeyecektir.

Hızlı ve Emekli 2 – Beyaz TV Saat: 21.30 

Eski CIA ajanı Frank Moses emekli olmuştur ve iddialara göre son görevde birlikte çalıştığı arkadaşı Marvin Boggs hayatını kaybetmiştir. Bu söylentiler esnasında Frank, kendisinden bir konu hakkında bilgi almaya gelen FBI ajanlarıyla karşılaşır. FBI, yirmi beş yıl önce kullanılan ve o andan itibaren ortadan kaybolan bir nükleer silahla ilgili bilgi toplamaya çalışmaktadır. Nightshade isimli bu görevi araştırmaya ikna olan deneyimli ajanlar, tehlikeli teröristler ve özen ajanlarla mücadele edecekleri bir dünya turuna çıkarlar.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up