Bridgerton Sevenlerinin Kaçırmaması Gereken 4 Dizi

Liste Manşet

Bridgerton sevenlerinin izlemesi gereken 4 dizi ile karşınızdayız. Netflix‘in 82 milyon abone tarafından seyredilerek en çok izlenen dizisi olan Bridgerton sevenlerinin beğeneceği dizler şu şekilde:

The Spanish Princess (2019–2020) IMDb 6,8
Kanal: Starz

The White Princess’n devam dizisi olan The Spanish Princess’de İspanya prensesi Catherine of Aragon’un hikayesi anlatılmaya devam ediliyor. Henüz küçük bir çocukken ileride İngiltere kraliyet ailesine katılacağı kesinleşen Catherine, artık Wales Prensesidir. Ne var ki kocası Prens Arthur’un beklenmedik ölümü onu tahtından edecektir. Ancak bu her şeyin sonu değil, tam tersine başlangıcı olacaktır. Catherine’nin, kocasıyla aralarında hiçbir şey yaşanmadığını iddia etmesi işleri karıştırır. Catherine ile ileride kral olacak Prens Harry’nin yakınlaşması an meselesidir.

Harlots (2017–2019) IMDb 7,7
Kanal: Hulu

18. yüzyılda Londra’da en gözde ticaret merkezlerinden birinde zenginlik ve yoksuluk bir aradadır. Bu dönem ticareti de zirve yaptmıştır. Wells, rakibi Lydia Quigley tarafından saldırıya uğradığında ailesini tehlikeye atmak pahasına mücadele eder. 

Dickinson (2019– ) IMDb 7,3
Kanal: Apple TV+

Amerikan edebiyatının en çarpıcı isimlerinden Emily Dickinson’ı ve Dickinson ailesini televizyon ekranına taşıyan dizinin yaratıcısı The Affair dizisinde de imzası olan Alena Smith. 19 yy.’da  Amerika’nın Massachusetts eyaletinde ailesi ve kardeşleriyle yaşayan Emily Dickinson’ın gençliğini konu alan dizi, genç kızın hem şiire olan yeteneğini hem de ailesiyle olan ilişkisini anlatıyor.

The Great (2020– ) IMDb 8,1
Kanal: Hulu

17. yüzyılda Avusturya’nın kırsal kesiminde yaşayan genç bir kadın, bir Rus imparatoru ile evlenir. Fakat bu evlilik genç kadını kendi mutluluğu ve Rusya’nın geleceği arasında bir seçim yapmak zorunda bırakır.
Dizide, Rus İmparatoriçesi II. Katerina’nın sansasyonel hayatına odaklanılıyor. II. Katerina’nın yükselişini ele alındığı dizide aynı zamanda kocası İmparator Peter ile olan olaylı ilişkisine de değiniliyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up