Bosphorus Film Lab’ın Jürisi Belli Oldu

Festivaller Manşet

8. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab’da yarışacak olan projeleri değerlendirecek jüri üyeleri açıklandı. 

Bu sene Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23 – 30 Ekim tarihleri arasında 8. kez düzenlenecek olan Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab’ın Pitching Platform ve Work in Progress sunumlarını değerlendirecek jüri üyeleri belli oldu.

Pitching Platformu’nda yer alan bir proje TRT Ortak Yapım ödülünün sahibi olurken bir proje de Postbıyık Renk Düzenleme ödülünü evine götürecek. Pitching Platformu’nda projeleri değerlendirecek jüri üyeleri:

  • Per Eirik Gilsvik / Güney Filmleri Festivali ve Norveç Film Enstitüsü tarafından ortaklaşa yönetilen bir film yapım fonu olan SØRFOND’un proje yöneticisi.
  • Frederic Boyer / 2009 yılından bu yana Les Arcs European Film Festivali ve 2012 yılından bu yana Tribeca Film Festivali’nin Artistik direktörü. 
  • Faruk Güven / TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü.

Work in Progress kategorisinde yer alan projeler; 25.000 TL’lik T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel ödülü ile CGV Mars Film Dağıtım ödülünün sahibi olmak için sunumlarını gerçekleştirecekler. Work in Progress bölümünde bu yıl projeleri değerlendirecek jüri üyeleri:

  • Bernd Buder / Berlinale Forum Program Danışmanı ve Avrupa Film Akademisi üyesi.
  • Anne Delseth / Cannes Film Festivali Directors’ Fortnight ve Locarno Film Festivali Seçici Komite üyesi.
  • Serdar Can / CGV Mars Dağıtım Genel Müdürü.

TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenen ve Türkiye sinemasındaki filmlerin gelişmesine katkı sağlamak, yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destek oluşturmak amacı ile gerçekleşen Bosphorus Film Lab, 24 – 29 Ekim 2020 tarihleri arasında etkinliklerin yanı sıra finalistlere özel olarak planlanan eğitimleri ve sadece endüstri davetlilerine açık olan proje sunumlarını online olarak organize edecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up