Borat 2 Amazon’da Gösterilecek

Hollywood Manşet

Merakla beklenen Sacha Baron Cohen’li “Borat 2” prömiyerini Amazon üzerinden gerçekleştirecek.

Yönetmen koltuğuna Larry Charles’in oturduğu 2016 yapımı, kısaca Borat olarak bilinen tam adının ise Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (Borat: Şanlı Kazakistan Milletinin Çıkarlarını Artırmak İçin Amerikan Kültürünün İncelenmesi) olan serinin devam filmi Amazon üzerinden yayınlanacak. 23 Ekim’de meraklılarıyla buluşacak olan, kısaca Borat 2 olarak anılan yapımın tam ismi ise Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan olarak belirlendi.

Son aylarda gizlice çekilen yapımın serinin ilk filmi gibi siyasi mesajları bolca barındırdığını, Cohen‘in haziran ayında Washington eyaletindeki muhafazakar bir mitinge katılması ile anlaşılmıştı. Başarılı komedyen aynı zamanda katıldığı mitingle birlikte filmin ilk reklamını da gerçekleştirmişti. Serinin ilk filmiyle 250 milyon doların üzerinde hasılat elde eden yapım, Kazakistan’dan ABD’ye günlük yaşam hakkında belgesel hazırlaması için gönderilen gazeteci Borat’ın maceralarına odaklanıyordu.

Sacha Baron Cohen‘in Borat karakteri ile film boyunca yaptığı ağır eleştiriler sayesinde dikkatleri üzerine toplayan serinin devam filminin, 3 Kasım’daki ABD başkanlık seçimleri öncesinde yayınlanmasına özen gösterildi. Film, 23 Ekim 2020 tarihinde Amazon’da gösterime girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up