Bong Joon-ho’nun Tercümanı Sharon Choi, Ödül Sezonuyla İlgili Bir Film Çekecek

Hollywood

Ödül sezonu boyunca Bong Joon-ho’nun tercümanlığını yapan, aynı zamanda kendisi de bir sinemacı olan Sharon Choi, ödül sezonuyla ilgili bir film çekmeye hazırlanıyor.

Parasite filmi ile ödül sezonuna damga vuran Bong Joon-ho, katıldığı pek çok ödül gecesinde ve katıldığı etkinliklerde seyircilerin ve basın mensuplarının karşısına çıktı.

Bu süreçte Joon-ho’nun yanından ayrılmayan Sharon Choi, yönetmenin İngilizcesinin yetersiz kaldığı noktalarda devreye girerek Joon-ho’nun tercümanlığını yaptı.

Gelen ödüllerle birlikte en çok gördüğümüz simalardan biri hâline gelen Choi, tüm bu süreçte yaşadıklarını uzun metraj bir filmle beyaz perdeye yansıtmayı planlıyor.

Tercüman kimliğinin yanında sinemacı olarak da bilinen Choi, The Wrap yazarı Steve Pond’a ödül sezonuyla ilgili film çekmek istediğini paylaştı.

Bong Joon-ho da Oscar Ödül Töreni’nin ardından verdiği demeçte bu bilgiyi doğruladı. Joon-ho konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Choi’nin bir sinemacı olduğunu zaten biliyorsunuz. Üniversitede sinema okudu, bu yüzden yazdığı senaryo için heyecanlıyım. İşin aslı şu anda uzun metraj bir filmin senaryosunu yazıyor, onu merak ediyorum.”

Twitter üzerinden bu fikri paylaşan Steve Pond’a Hollywood’un önde gelen oyuncularından Henry Golding de destek verdi. Golding, Twitter’da yaptığı paylaşımla bu filmde rol almaya istekli olduğunu belirtti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up